Skutno-jabolčni zavitek

milady  

član od: 4.12.2004

sporočila: 16

tema odprta - 12. jul 2006 12:00 | ogledi: 12.031 | odgovori: 9

Pozdravljene! Danes bi rada spekla skutnega-jabolčnega zavitka iz listnatega testa, samo ne vem recepta nadeva, prosim pomagajte mi in hitro napišite recept za nadev. Prvič bom spekla, ker moj dragi obožuje ta zavitek. Sem poiskala v iskalniku in ni nikjer,

milady

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

12. jul 2006 12:22

Jaz enostavno zmešam skuto (pol kg) z malo! sladkorja, rumenjakom in kislo smetano.Tukaj imaš potem še možne dodatke, ki pa jih jaz ne uporabim- limonino lupinico, rozine, vanilijo... To namažem na testo, povrh pa dam samo naribana jabolka s cimetom in spet malo sladkorja - odvisno od jabolk. Če imaš raje bolj kislo varianto, lahko med jabolka daš rabarbaro ali kivi. Lep dan in upam, da ti bo uspelo! ZIMA

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. jul 2006 12:31

To res ni problem, lahko delaš "po posluhu". Če ti pa slučajno nadeva uspe preveč, ga pa - enostavno z žlico poješ. Torej: vzemi skuto, naribaj jabolka, zmešaj, dodaj sladkorja po okusu, mogoče malo cimeta ali limono. Vse nekako "od oka". Razvaljaj listnato testo, pa pazi, da ne bo nadeva preveč (jaz sem enkrat spekla en poc), da se ti ne razleze. Fajn "zalepi" robove in bo. Pa veliko uspeha! Če ve kdo točne količine, se pa naj javi. A mislim, da ta recept dopušča precej variacij. Atina

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

12. jul 2006 12:37

kako pa zlepite robove? A samo pritisnete? Meni se pa vedno, ko pečem listnato testo za kremšnite, testo v pečici zelo skrči. A mogoče kdo ve zakaj?? Lep dan vsem tamara

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

12. jul 2006 12:42

Tamara, listnato testo moraš dobro prešpikati z vilicami, potem se pa ne skrči. Robove zalepiš tako, da jih fino potapkaš s prsti skupaj, lahko malo namočiš s čopičem z vodo, da se lažje sprime.

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

12. jul 2006 14:14

Tamara, jaz ko delam kremšnite testo vedno razvaljam večje kot je pekač. Pač ga malo gleda čez, kljub temu pa ga dobr prešpikam z vilicami kot je napisala že renata. Testo dam na suh pekač, kar pomeni, da ga nič ne namastim. lp alexis

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jul 2006 14:37

Listnato testo? Raje uporabljam vlečeno testo. Postopek: krpa, testo, premažem testo s stopljenim maslom, na 1/3 postavim nadev -2 cm od strani, da se potem lahko testo zapogne nazaj, zrolam zadevo s krpo, pekač, premažem še na zunaj s stopljenim maslom (če sem pa izredno razpoložena, maslo zamenjam s sladko smetano) pečica, štrudl Nadev: jabolka (čeprav trenutno je lažje dobiti rabarbaro), cimet, na maslu zabeljene drobtine (se potem napijejo soka, ki teče iz nadeva), rozine. Če je želja po skuti, dodam še eno vrsto skute, umešane z jajcem (da skuta ne razpade). Vendelina jr.

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

12. jul 2006 16:15

zima je napisal/a:
Jaz enostavno zmešam skuto (pol kg) z malo! sladkorja, rumenjakom in kislo smetano.Tukaj imaš potem še možne dodatke, ki pa jih jaz ne uporabim- limonino lupinico, rozine, vanilijo... To namažem na testo, povrh pa dam samo naribana jabolka s cimetom in spet malo sladkorja - odvisno od jabolk. Če imaš raje bolj kislo varianto, lahko med jabolka daš rabarbaro ali kivi. Lep dan in upam, da ti bo uspelo! ZIMA
To je najboljši zavitek. LP Marjana

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

12. jul 2006 20:42

Pred par urami sem iz pečice vzela štajerski zavitek (štrudl), ki sem ga prvič delala po receptu (ponavadi ga delam po občutku) in bil je zelo dober. OK, uporabila sem domače vlečeno testo, ampak recept za nadev pa bi bil uporaben. 750 g skute (pretlačene) 100 g sladkorja lupinico pol limone po 1 dcl sladke in 1 dcl kisle smetane 1 vrečka praška za vanili puding vanili sladkor 2 jajci Najprej stepeš rumenjaka s sladkorjem, da se speni, dodaš limonino lupinico, smetano (če paziš na kalorije, lahko del smetane nadomestiš tudi z lahkim jogurtom!). Nato posebej stepeš beljaka v trd sneg, ki mu na koncu primešaš ščep soli in en vanili sladkor. V pretlačeno skuto dodaš prašek za vanili puding (ta poskrbi za to, da je nadev po pečenju čvrst), stepene rumenjake in sneg ter rahlo zmešaš. Na koncu pa le poskusi kakšno žličko nadeva, če bi bilo potrebno še dosladkat. : ) Po testu namažeš nadev (hmm, nekje 2-3 cm debelo), potreseš z naribanimi jabolki, katere pa potreseš še s sladkorjem, vanili sladkorjem, cimetom (ter rozinami in rumom po želji). Aja pa še to, ta skutni nadev se odlično ujema tudi z višnjami in češnjami (preverjeno) : ) milady držim pesti, da bo dragemu všeč.

milady  

član od: 4.12.2004

sporočila: 16

12. jul 2006 20:57

Ker nisem mogla čakati odgovore, sem mal brskala, kje kaj in sem sama kar tako dala pol kg skute, 1 kislo smetano, 2 jajci, 6 žlic sladkorja, pest rozine in 4 naribana jabolka. In uspelo mi je!!! Tako dobra je, da bi vse popapcali, a jaz ne bom da se ne redim, hehe. Hvala milady

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti