Pekači: stekleni, lončeni, navadni

neznan uporabnik
tema odprta - 28. nov 2001 9:39 | ogledi: 9.012 | odgovori: 13

Pomoč: kadar pečem karkoli, uporabljam vedno samo navadne pekače. Ker pa imam doma pekače iz stekla (menda se reče jensko steklo), bi želela, da mi pomagate, kaj lahko v njih pripravim in kako - priporočajte. Sicer pa me zanima, ali mora biti tudi pokrov ali ne. Poleg tega me je neka "forumovka" (menda Beti) navdušila, ko menja, da peče tapravo slovensko potico v okroglem lončenem pekaču. Menda ga bom tudi jaz kupila, kupila pa bi tudi kakšen večji visok lončen pekač (s pokrovom ali brez??"), vendar mi morate pomagati z recepti oz. mnenji.

Hvala, Megi

neznan uporabnik

28. nov 2001 9:59

Megi, ze spet se jaz oglasam; za peko potice imam glinen okrogel model z "rorckom" v sredini-vam povem, se v nobenem drogem mi potica ni uspela tako kot v tem-je lepo zapecena, lepo vzhajana, ne pade dol....pa se lepe oblike je. Za peko drugih stvari sem prav tako navdusena nad glinenimi pekaci-seveda s pokrovom, ki imaj majhno luknjico...imam nekega kitajskega, ki ga je vcasih prodajala trgovina Terra iz Komende v hali A BTCja, pa ga zal ne uvazajo vec. Tako je super, da sem ga v zadnjem letu kupila za darilo vsem, ki mi veliko pomenijo. V njem pecem prav vse...veste, kaj je najbolj super? Zaradi njega nimam prav nic umazane pecice-se nikoli je nisem ocistila od znotraj, ker mi je ni bilo treba...vse pecenke, krvavice, krace...vse specem notri, ne da bi med peko kadarkoli odprla pokrov pekaca...zaradi tiste luknjice v pokrovu in pa mora zaradi njegi+ove kupolaste oblike je notri taka mikroklima, da je pecenka socna-brez polivanja med pecenjem, in kar je zelo vazno-tudi hrustljavo se zapece!!!!! Mudi se mi, zato kaj vec, ce boste hoteli, kdaj drugic LP Marta Spremenil(a) - marta dne 28 nov 2001 10:19:54

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

29. nov 2001 10:41

Tudi jaz večino stvari pečem v glinenem pekaču, razen pit, za katere je bolj pripraven tortni model. Dokler nisem imela glinenega, sem uporabljala jenskega, vendar se mi ti ne zdijo najbolj estetski. Glineni je francoske izdelave, s pokrovom, ki ga poveznem, kadar to zahteva recept - nima pa luknjic.. Z mesom nimam izkušenj, ribe, narastki, sufleji, zelenjava in kolači pa izpadejo odlično. Malan Štrbenc

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

29. nov 2001 14:58

Marta, mene pa zanima, če veste, kje se da kupiti tak pekač, da ima pokrov luknjice? Lepa hvala.

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

29. nov 2001 15:50

Sabrina, takega pekaca kot ga imam jaz najbrz res ne prodajajo vec-vsaj pred enim mesecem ga nisem videla v tisti trgovini v BTCju v Ljubljani, ki sem jo omenila (Terra iz Komende). Pred pol leta sem jih sprasevala, ce bodo take pekace se uvozili, pa so rekli, da ne. Te vrste pekace so imeli v 3 razlicnih velikostih-ostali so jim (tako je bilo pred pol leta) samo najmanjsi, tako da sem bila jaz takrat primorana kupiti to manjso dimenzijo za darilo. Jaz imam doma vse tri dimenzije, kar je seveda super. Zdi se mi, da sem zadnjic tam na polici videla se te tamale pekace...v pokrovu ima eno luknjo-nekje bolj ob strani. Ti pekaci so okrogle oblike, na zunaj bez barve z vzorckom, tako da so krasni tudi za primer, ce hoces direktno iz njih postreci. To vam opisujem zato, da ga boste lazje nasli, saj prodajalke, ki so tam, vcasih sploh ne vejo, kaj imajo na policah.... Pa kaj dolgovezim-zdajle sem poklicala to trgovino v BTCju: Povedali so mi, da imajo se tamalo dimenzijo pekacev-stanejo 1.512,00 Sit. Vecjih pekacev letos niso uvozili. Morda bi za pekace z luknjo v pokrovu lahko pogledali v kaksni trgovini Dom, npr. pri zivilskem trgu v Ljubljani. LP Marta

maca  

član od: 10.9.2001

sporočila: 26

30. nov 2001 8:22

So ti pekači glazirani ali samo glineni? Veliko različnih glinenih pekačev na prodaj sem videla pri samostanu v Olimju, če koga zanese pot tja... LP, maca Sporočilo je spremenil(a) maca dne 30. nov 2001 08:23:19

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

30. nov 2001 8:26

Moji pekaci so glazirani. Marta

neznan uporabnik

30. nov 2001 14:11

Marta (jaz sem tista bivša Megi) res nameravam kupiti kakšen tak pekač. Zanima me, ali se npr. krača v tem glinenem pokritem pekaču peče kaj dlje kot v navadnem pekaču - odkrito brez pokrova?? Še to, ali okrogli pekač s tulcem za potico prej namašete ali to ni potrebno (namastite)? larisa

neznan uporabnik

30. nov 2001 14:12

A ja, še skoraj nihče ni nič črhnil o pekačih iz jenskega stekla in o peki v njih??Kaj poveste vi izkušeni kuharčki?? larisa

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

30. nov 2001 14:23

Larisa, cas peke ne nic daljsi. Okrogli pekac za potico prej namazem z nestopljenim maslom ali margarino. Se od prej imam tudi jenske pekace-v njih pecem ponavadi npr. rizev narastek; Lep pozdrav Marta

neznan uporabnik

4. mar 2002 13:19

Po dolgem času spet na to temo: zanima me, če je potrebno pri pekačih iz jenskega stekla kaj pazit na temperaturo v pečici. Namreč malo sem skeptična zaradi steklai n se kar nekako bojim, da ga bo razneslo. Nisem še pekla v takem pekaču, imam pa dva malce manjša. larisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti