Pekači: stekleni, lončeni, navadni

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. mar 2002 14:27

Zdravo Larisa, ce je t.i. jena steklo kvalitetno, se nic ne boj; prenese precej visjo temperaturo, kot jo zmore tvoja pecica! Isto velja za kristalizirana stekla, ki se menda tudi dobijo pri nas. Problem se lahko pojavi pri manj kvalitetnih posodah, ce ima steklo napake, kar ni bilo tako redko pri posodah, ki smo jih kupovali se v casu bratstva in enotnosti. Tam je pa res kdaj pa kdaj kaj razneslo. Pa se nekaj: pri steklenih posodah je cena kar realno merilo kakovosti. Le pozdrav, Sonja Sonja Lojen

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

5. mar 2002 7:51

Že veliko let uporabljam steklene pekače za peko peciva. So praktični, ker lahko v njih pecivo tudi razrežeš in jih s tem ne poškoduješ. Vročino v pečici brez problemov prenesejo, če so temu namenjeni. Novim pekačem je vedno priloženo navodilo in tam tudi piše, če so primerni za peko v pečici itd. Kar korajžno jih preizkusi. Lep pozdrav. sabrina

hvidecnik  

član od: 7.9.2010

sporočila: 3

9. sep 2010 11:59

Pozdrav.Jensko posodo uporabljam za peko narastkov in pečenje pečenk.Paziti (po mojih izkušnjah) moramo paziti kam odložimo steklen pekač. Sama sem naredila napako in ga odložila na mrzlo z ploščicami obložen pult,pa mi je poknila. hvidecnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti