Ponev za pizzo? električni namizni žar? kaj tretjega,...

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

tema odprta - 11. jul 2006 21:08 | ogledi: 14.694 | odgovori: 26

... na primer, sedi v kot in počakaj, da te mine?

Še na kraj pameti mi ne pride, da bi v tej vročini zahajcala pečico, ampak solat in testenin na sto načinov smo se malce naveličali - kakšna aviacija s skorjico bi se prav prilegla, pa tudi polpete, sardele ali krompir.

Gledam po trgovinah in akcijah tele zadevščine iz naslova, pa bi rada kakšen nasvet - kaj se bolje obnese, na kaj je treba pazit pri nakupu, pa ali je zadeva res uporabna ali bom pa na koncu pristala z eno navlako vec? Saj vem, v skrajnem primeru jo še zmeraj lahko postavim ob smetnjak - vseeno vas prosim pred nakupom še za mnenja in priporočila.

lp, proxima

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

11. jul 2006 21:16

Pri nas mamo konvekcijsko pečico, to je prava stvar!! katti

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

11. jul 2006 21:31

Ja pizzapek je nam zelo všeč...sicer poleti čimmanj kuhanja in sploh pa ne pečenja..sadje...solate...sadje ..itd

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

11. jul 2006 22:03

Meni tud pride pizzapan zelo prav, ker jo imam kar na balkonu in ne ogrevam stanovanja s kuho. Spečem npr. krompir in kose piščanca vse naenkrat...ali rižoto...bilokakšno meso...bučke...itd. jessy6

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

11. jul 2006 22:15

Mi imamo pa žar Princess - že nekaj let - nekaj takšnega: http://mt.streznik.org/trg/product_info.php?cPath=1& Res dobro speče razne drobne mesne zadevščine (zrezke, krilca, čevapčiče, ribje fileje itd), pa tudi zelenjavo in tudi palačinke pogosto pečemo (sicer bolj čudnih oblik... ) JasnaV

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

11. jul 2006 23:11

Pizza pan je res super zadeva! Malo me je skrbelo, ker stane samo 4.900 SIT, ampak dela! jasna

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

12. jul 2006 5:21

Pizza pan je super za veliko stvari, le za pico ne. Med drugim mi velikokrat pride prav, če pečem večjo količino bučk ali jajčevcev. V ponvi ni konca in kraja, s pp je pa en dva tri gotovo. LP

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

12. jul 2006 7:10

Kako se jo pa pomiva? Ali so pri vseh tisti krožniki snemljivi ali ne? lp, proxima

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

12. jul 2006 7:12

Včasih jo samo s papirnato servieto obrišem, odvisno od tega, kaj v njej pečem. Drugače se pa lepo pomiva, ker ima teflonsko prevleko, pri pomivanju jo malo nagneš pa gre. LP

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

12. jul 2006 7:14

Tudi pri nas smo ga nabavili, zato vas prosim, če napišete kako ravnati s temperaturo, koliko olja, oziroma vse drobne nasvete, ki bi nam novouporabnikom prav prišle. Hvala in prijeten poletni dan kobra 1

peresce  

član od: 23.3.2006

sporočila: 131

12. jul 2006 8:20

dodam še jaz svoj piskrček. Pri nas smo jo kupili izključno, da bomo v njej pekli pizze. Pri prvem poskusu, groza, pizza je bila čisto zažgana in tako je pekač romal v najtemnejši kot v shrambi. V tej vročini pa smo ga spet privlekli na površje in v njem poskusili spečt svinjska rebrca in mlad krompirček, sanjsko moram priznat. Maščobe sem dala malo in na nizko temperaturo. Imam stopnje temperature od 1 do 5 in sem delala vse skupaj nekje največ na dve. Fino je, če imaš vso zadevo nekje na prostem, ker malo šprica okrog pokrovke in če stoji nekje na pultu imaš vse umazano okrog. Sedaj pa je ta pekač pri nas kar reden gost, ker zunaj pečemo tako čevapčiče, perutnino, zajčka, skratka vse meso, mlad krompir, tudi rižoto smo že naredili. Le pizze si ne upamo več pečt v njem. Delam pa vse z malo maščobe, raje potem dolijem z vodo. Pa dober tek vsem skupaj. peresce

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti