Ponev za pizzo? električni namizni žar? kaj tretjega,...

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

12. jul 2006 9:07

Da še jaz primaknem svoj piskrček, tako kot peresce! Tudi jaz imam to električno posodo že dve leti....kupila pa sem jo izključno z namenom, da na terasi pečem ribe (da mi ne bi smrdelo v kuhinji!)!Posoda se je SUPER obnesla!!!Ribe so hrustljavo zapečene, v posodi sem že pekla celo ščuko (res je, da sem odrezala glavo in rep, ker drugače ni šla noter!)Res je tudi, da malo "šprica" naokoli, pa zato tisti del stene obložim z alu folijo (da mi ni treba drgniti maščobe z zidu in okna) in stvar perfenktno funkiconira.Tako sem zadovoljna s posodo, da v njej pečem tudi krompirček, vso zelenjavo, gobe.... Imam tisto večjo (mislim, da je fi 28, kar pride zelo prav, kadar dobim obiske in lahko v njej spečem večje količine).Obstaja pa še tudi malo manjša, koliko sem videla.Čeprav imam fritezo, jo uporabljam tudi za cvrenje, vendar moraš paziti, da si vedno zraven, da se kaj ne zažge!Čistim jo tako, da jo nagnem nad korito (pazim, da je vtičnica stran od vode!) in splahujem z vročo vodo ter nato obrišem s papirnatimi brisačami...simpl!!! Jaz sem za posodo dala v mariborskem Cytiju 12.500 sit pred dvema letoma....sedaj pa jih že "za tabo mečejo" za 10 evrov! lp Nena Nena-morje

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

12. jul 2006 11:32

Tudi pri nas smo z veseljem uporabljali pekač za pico - uporabljali smo ga za marsikaj, le za pico ne - in ko smo nekega dne spet veselo pekli piščančja krilca in krompir, smo priključni kabel, ki je bil seveda pošprican z dišečo maščobo, obesili na en kavelj v bližini z namenom, da ga kasneje obrišemo in pospravimo. Toda glej ga zlomka - ko smo se čez dan ali dva spomnili na kabel, ga ni bilo več. Mislim, da so ga odnesle mačke ali celo kakšen pes, saj je verjetno prav vabljivo dišal, bil pa je na takem mestu, da ga ni bilo težko doseči. No in sedaj razmišljamo o nakupu novega pekača, še prej pa bomo povprašali na servisu, če imajo kak kabel viška. Lep dan in kakšno hladno pijačo v kakšni senčici vam želim vsem skupaj[;) rrr

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

12. jul 2006 13:08

Še jaz: glede pizze- meni je trgovka rekla, da najprej obložiš s testom in obložiš še testo pač po želji , potem pa na čisto nizko temperaturo pečeš, da testo že vzhaja....itd....na koncu šele povečaš temperaturo da "zapečeš". Vmes naj bi 2 x odkril pokrovko in jo obrisal (da odstraniš vlago). Probala še nisem. lp!

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

12. jul 2006 13:31

Še nekaj sem pozabila! Ali pečemo v pokriti posodi? Lp, kobra 1 Sporočilo je spremenil(a) kobra 1 dne 13. jul 2006 07:54:04

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

13. jul 2006 1:07

No pa še jaz o tem pico-peku. Kobra pečeš s pokrovom ali brez, odvisno kaj pečeš. S pokrovom pečem papriko. Pico se sicer speče, ni pa to pica da dol padeš. V pico pek daš testo in ga pečeš do polovice v pokriti posodi. Ko je napol pečeno, testo obrneš nekajkrat prepikaš z vilicami, da se kasneje prepoji z nadevom in paradižnikovo omako, testo obložoš z poljubnem nadevom in spečeš do konca. To je to. Picopek je zelo primerna zadeva za 3XL palačinke, samo obračati se jih ne da tako enostavno kot v ponvi z ročajem - v luft se jih ne da metat. Skratka fantastična zadeva za malo večjo družbo. Najcenejši kuhinjski pripomoček, ki ti da največ za toliko denarja. LP Matjaž

naja1  

član od: 26.4.2006

sporočila: 66

13. jul 2006 11:06

Tudi jaz imam pekač in ga velikokrat uporabim za kuho. Čiščenje je enostavno. S seboj smo ga odpeljali tudi na morje. Mi je pa zelo všeč tudi za peko cesarskega praženca (šmorna), ker je dovolj velik, v drugih ponvicah pa ga moram speči dvakrat. LP naja1

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

13. jul 2006 11:11

Se pridružujem vsem, ki jih je pico-pek razočaral pri peki pice. Sem pa tudi jaz slišala nasvet, da je pico treba pečt tako kot je napisla matjaž - najprej testo, potem pa še skupaj z nadevom. Drugače, pa mi to ponev uporabljamo na piknikih za "cigansko pečenko". Najprej se v picopeku lepo popeče meso in se ga potem kratek čas v kotlu duši z pripravljeno omako. Nasvet je namreč od mesarja... pravi, da je smrtni greh meso 2 uri "cmarit" v omaki. Klea

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

13. jul 2006 15:18

Evo še nedavno "izumljen" recept za ta protvan na štirih nogah. Kupiš hobotnico (ali dve manjši) naj je bo tam okoli kile ali malo čez. Daš jo kuhat po predpisih in zadevo cmariš cca 35-40 minut - naj rahlo vre. Lahko dodaš jušno zelenjavo, poper, sol, malo belega vina ali pa nič - stvar okusa. Na koščke narežeš mladi krompir (lupljenje ni nujno, lahko pa) in ga tudi malo pokuhaš, toliko da je še malo trd. Hobo vzameš iz kropa in jo narežeš na posamezne kose (recimo eno lovko na pol), ne premajhne, krompir odcediš. V picapanu segreješ malo oljčka (lahko je olivni) vržeš gor hobo, krompir, potem pa lahko dodaš še: na koščke narezan paradižnik (za malo več žmohta), belo ali lila čebulo, papriko. Vse skupaj malo potreseš, dodaš malo vinčka (belega) in pokriješ. Cmariš na jakosti 2 (vse ostalo je kar malo preveč) cca 15-20 minut, občasno odkrij in pomešaj z lopatico. Zadnjih nekaj minut pusti odprto da tekočina izpari in se vse skupaj malo zapeče, krompirček pa dobi malo skorjice. Če je hobe bolj malo dodamo lahko tudi lignje, le manj časa se jih kuha prej. Zadeva je preizkušena in izumljena v kampu v Strunjanu zato je lahko ime recepta "Strunjanska hobotnica". Najbrž je podoben večini drugih receptov za pripravo hobotnice ampak čarali smo brez vsake kuharske knjige zraven. Zgleda kot ena pastorka klasične hobotnice izpod peke, dobro je pa tudi za prste polizat. Zraven pa kozarček vinčka, hladnega seveda. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

14. jul 2006 22:49

Jaz sem si pa preko interneta naročila tole pečico, pizze pridejo ven resnično takšne kot iz krušne peči. So mi jo poslali iz Italije, mislim da je bila skupaj s poštnino 60€. Z njo sem zelo zadovoljna. http://www.ariete.net/catalogo_06/catalogo3_it.asp? Pizzo damo direktno na ploščo. Janja Mihalj

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

15. jul 2006 11:53

Za kaj vse pa uporabljate električni pekač za pico? Jaz sem ga dobila že aprila za rojstni dan in ga še vedno novega pospravila v klet, ker za pečenje pice imam lončen pekač, v katerem se pica izvrstno speče. Torej, ga bom prinesla iz kleti gor, vi mi pa napišite, kaj in kako naj pečem v tem pekaču. Pa zelo velik je. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti