Sezamova semena

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 11. jul 2006 17:35 | ogledi: 9.590 | odgovori: 9

Pozdrav, kupila sem sezamova semena, ne vem pa še ravno zakaj vse bi jih porabila....Slišala sem da se da tudi meso spohat, namesto drobtin uporabiš sezam, je že kdo poskusil?

LP

Teka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

11. jul 2006 17:52

Jaz dam sezam med drobtine in potem spoham. Drudače pa uporabljam sezam tudi za posip na sirovih ali slanih kiflinih ali palčkah. Jih namažem z jajčko in posipam po vrhu. Kyara

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

11. jul 2006 21:17

v receptih sem brala, da semena prepražiš in potreseš po solati. marelica

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. jul 2006 22:34

Jaz imam celo zbirko semen: bučno, laneno, sončnično, sezamovo in seveda mak. Ko pečem kruh, ga s tem potresem (namažem z jajcem in potresem z raznimi semeni, potem pa hop v pečico). Atina

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

11. jul 2006 23:09

Lahko narediš domač gomasio in z njim soliš hrano.Pravijo, da sol zakisa telo, gomasio pa ne.. Če te zanima kako se naredi pa napiš. Aki

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

12. jul 2006 0:03

mene zanima

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

12. jul 2006 6:53

Sama po receptu od Jamija večkrat naedim sezamove ploščice. Karameliziraš sladkor, nato dodaš sezam, vse skupaj pa hitro vliješ na peki papir v pekač in poravnaš. Ko se malo strdi nalomiš na koščke in to je to. Meni zelo pašejo okoli Božiča s kako čokoladno peno. Ana

peresce  

član od: 23.3.2006

sporočila: 131

12. jul 2006 8:33

preverjen recept proti osteoporozi: neoluščeno sezamovo semo in neoluščeno proso. Vsakega semelješ in vsak dan poješ eno veliko žlico zmletega sezama in 1 veliko žlico zmletega prosa. Najbolje je, če ga še malo razmehčaš v jogurtu. Po treh mesecih so že kar krepko vidni rezultati. peresce

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

12. jul 2006 8:54

Kot sem obljubila, recept za GOMASIO: Pripravlja se iz sezamovih semen in nerafinirane morske soli.Razmezje med njima je odvisno od namena uporabe. Za začimbo je 1:10 - 1:16. Žličko soli med mešanjem pražimo na srednjem ognju, dokler ne izgubi vonja po kloru.Zdrobimo jo v droben prah in dodamo 10-16 žličk sezama. Naprej pražimo oboje, dokler ne začnejo zrnca pokati , oz. ne dobi zlate barve. Nazadnje zmes še pomečkamo, da se sol prepoji z oljem iz sezama. Lahko uporabite namesto soli, samo ne ga kuhat, potresite po že kuhani hrani.Lahko jed samo dosolite, zelo dobro je pa tudi na koščku kruha. Za zdravilne namene so razmerja nekoliko drugačna.Menda nevtralizira kisline v krvi in s tem ublaži utrujenost, krepi živčni sistem, vzpostavlja ravnotežje med jinom in jangom, proti nespečnostiproti glavobolu, bolečinam v ledvicah, srcu in želodcu,...........če koga zanima več lahko članek, ki sicer ni v najboljšem stanju, pošljem po mailu. Aki

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. jul 2006 9:50

Poskusi na suho prepražena sezamova semena potrest po kumarični solati - namesto kisa uporabi sok limete in malo jih potresi z mletim čilijem. Ali pa na suho prepraži sezamova semena in jih zmešaj s sušenim majaronom, dodaj sol in poper, v to pa potem "tunkaš" kose kruha, ki jih prej namočiš v olivno olje. Arabci temu rečejo zatar. Ali pa z njimi natreš piščanca in ga pečeš v pečici, celega ali v kosih. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti