Kosmulje

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

25. jul 2006 20:48

Naredile smo marmelado. Najprej smo kosmulje malo pokuhale v vodi, jih s paličnim mešalnikom zmiksale, spasirale in nato dokonca skuhale, kar po receptu iz želina. Nekako tako, kot jo dela Lisa. Moram rečt, da je zelo zelo dobra! Hvala za vse nasvete in ideje, naslednjič bomo preizkusili pa še kakšnega/kakšno. marelica

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

26. jul 2006 7:11

Čao, tudi jaz delam marmelado iz kosmulj. Kuha se zelo malo časa in je zelo dobra. Kiselksta in zelo nasitna. Kuham v razmerju 1:1, se pravi pol sadja, pol sladkorja. Vem, veliko, ampak tudi poješ je manj, ker je zelo izdatna. Lep pozdravček, S.

klar  

član od: 19.9.2009

sporočila: 19

29. jun 2010 15:47

Pozdravljene. Danes sem kuhala kosmuljino marmelado in sicer samo iz 1 kg kosmulj. Delala sem po Lisinem priporočilu in je odlična. Ker imamo na vrtu rdeče in bele kosmulje sem nabrala obe vrsti in tako je marmelada rahlo rdečkasta. Odličen recept pa tudi okus je res dober, tako da bom recept shranila za naslednja leta, ko bomo imeli kosmulj še več. klar

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. jun 2010 1:41

jaz jih vse sproti pojem. vijolične in zelene ;)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti