Višnjevec

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

tema odprta - 11. jul 2006 9:13 | ogledi: 31.665 | odgovori: 8

Lepo prosim za nasvet kako narediti zares dober višnjevec. Namreč imamo doma ogromno višenj, precej smo jih že razdevali, pa nikakor jih ne zmanjka. Dobila sem zelo dobro domačo slivovko, pa bi rada naredila liker. Eni mi svetujejo tako, drugi spet drugače. Serm pomislila na ta takšnega, da bi se malo "vlekel"...

Hvala in LP

M

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

11. jul 2006 10:06

morda greš po receptu ki sem ga napisala pri postu mareličen liker - plas višenj, plast sladkorja, plast višenj, plast sladkorja itd in potem zaliješ z žganjem. nekateri namesto sladkorja uporabljajo med - baje nastane bolj gosto in zdravo. p eto našla še eno verzijo, iz enega foruma: Višnjev liker Potrebujemo ● ½ kg očiščenih višenj ● ½ kg češenj ● ¾ kg kristalnega sladkorja ● malo cimeta v skorji ● 1l konjaka, žganja ali razredčenega čistega alkohola (pol prekuhane ali destilirane vode, pol alkohola) ● 4 nageljnove žbice ● 2 dl vode ● 10 dag sladkorja V kozarec z širokim vratom damo plast višenj in češenj ter plast sladkorja in to nadaljujemo do vrha kozarca. Zalijemo z žganjem in dodamo (lahko že med plastmi sadja in sladkorja) dišavnice. Po mesecu dni na sončnem prostoru sadno žganje precedimo in razredčimo s sladkano vodo. Splošna navodila za vse sadne likerje: Pri nekaterem sadju je bolje, če ga malo razrežemo; strte koščice s semeni dajo svojstven okus. Sadni likerji imajo tem boljši okus, čim dlje so stari. Če želimo pospešiti vrenje likerja, moramo dobro zaprto posodo segrevati v vodi do 60°C in jo nato postopno ohlajati. Sporočilo je spremenil(a) majamarko dne 11. jul 2006 10:16:41

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

11. jul 2006 10:24

Hvala, kaj pa če bi namesto navadnega sladkorja dala želirnega? Bi bilo to to ? M

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

11. jul 2006 10:26

hm to pa še nisem slišala nikoli, morda ti katera druga zna to bolj natančno povedati - sama si predstavljam da je treba žeirni sladkor kaj pokuhat da začne delovat, je pa čisto možno da sem lepo mimo ustrelila... p

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

11. jul 2006 12:24

Jaz sem enkrat delala visnjak tko, da sem stolkla eno pest koscic in jih v gazo zavite dala zraven sadja, pa je vse skupaj tko disalo po pristnem cianidu, da sem vrgla stran!:))))))))) Sicer ga delam pa tkole: kilo in pol visenj brez koscic + pol kile sladkorja + liter dobrega snopsa + koscek vanilijevega stroka in nekaj klinckov, ki jih potem poberem ven. Uporabim kot desert, dodatek sadnim solatam ali kot polivko na sladoled. Pa staran nikakor ni dober, ker dobi sadje okus po karamelu - sicer pri meni ni skrbi, ker hitro kopni, cim organiziram kaksno djevojacko vece!:)))) lp, proxima

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

11. jul 2006 14:32

Jaz mam eno vprašanje, ne za višnje, ampak za češnje. Doma so dali na sonce za tri tedne češnje in sladkor, ptem so precedili, zdaj pa mi pravjo, naj jaz neki iz tega scopram. Ampak kaj? Pišete povsod, da se namakajo skupaj z šnopcem. Če v e kdo za kakšno varjato naj mi pliz pomaga. Hvala katti

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

11. jul 2006 14:41

katti a je nastalo že kaj tekočine? jaz bi sprobala če bi bil dober sirup, drugače pa mislim da se še vedno da zalit, paš če prej zališe se prej tudi šnopček napije sadnega okusa tako pa zmešaš pa pustiš nekaj časa skupaj preden uporabljaš...

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

11. jul 2006 15:17

Ja, eni delajo tudi tako - sedaj precedite češnje in dodajte "šnops" - sadje pa porabite pri kakem pecivu. M

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

11. jul 2006 21:14

Ja je za kakšen liter in pol tekočine. Bom pol s šnopcam zalila in potem bojo mogli malo še počakati, da ga bojo ruknil. katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti