Cokoladna glazura za torto

neznan uporabnik
tema odprta - 28. nov 2001 8:04 | ogledi: 7.735 | odgovori: 2

Pozdravljeni!

Mi lahko, prosim, kdo pove, kako pripraviti cokoladni preliv za torto-tak, ki se bo zagotovo strdil na hladnem in ne bo pokal pri rezanju torte?

LP

Marta

neznan uporabnik

28. nov 2001 9:25

ko sem pekla neko pecivo ( po receptu iz kul. slo - menda je bila neka orehova pita prelita s čokolado - odlična), je bilo v receptu navedeno, da stopiš čokolado in rastlinsko mast (ponavadi damo maslo, kajne) in mi potem pri rezanju ni pokalo in se je super strdilo. No, saj se mi vedno strdi, vendar pri rezanju res poka. nabolj sem to opazila pri receptu Lambada (probajte, res je odločno) in mi je lep izgled (testo, pomarančna krema, piškoti, bela krema, čokoladni preliv)pokvarila lomljiva popokana čokoladna glazura.

neznan uporabnik

28. nov 2001 9:39

Lep pozdrav vsem! Sem nova članica in se veselim sodelovanja z vami. Marta, tudi jaz delam čokoladni preliv z rastlinsko mastjo. Vzamem npr. 10 dag čokolade in 10 dag masti, dodam pa še malo vode in ruma.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti