Marelični liker

sasag  

član od: 12.5.2005

sporočila: 6

tema odprta - 9. jul 2006 17:16 | ogledi: 9.640 | odgovori: 1

Zanima me, če ima kdo kakšen recept za liker z marelicami, predvsem z žganjem!

Hvala lepa !

Lep dan!

sasag

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

9. jul 2006 17:24

Grozdje v žganju Potrebujemo ● 1 kg grozdja ● ½ kg sladkorja ● ½ l domačega žganja Oprano grozdje polagamo v kozarec za vlaganje in ga zasipamo s sladkorjem po plasteh. Ko je kozarec poln, vsebino prelijemo z domačim žganjem, kozarce zapremo in jih za najmanj en mesec postavimo na sonce. Po potrebi kozarce obračamo, da se sladkor raztopi. Količina je okvirna in zadostuje za okrog dva kozarca. Odvisno je tudi od okusa ali vam je všeč bolj "gost" aperitiv ali ne. Po istem postopku lahko vlagamo vse vrste sezonskega sadja: breskve, ki jih narežemo na koščke, isto marelice, fige, borovnice, črni ribez. Liker iz suhih marelic Potrebujemo ● 200 g suhih marelic ● 100-200 g medu ● 1 l vodke ali žganja ● cimetova palčka Steklenico s širokim vratom napolnimo do 1/3 z marelicami in ji dodamo cimetovo palčko. Med raztopimo v vodki oz žganju in prilijemo k suhim marelicam. Zapremo in postavimo na temen prostor za 8 tednov. Občasno steklenico pretresemo, med mora biti popolnoma stopljen. Po želji liker razredčimo s sladkano vodo. no ta dva sem našla pred leti ko sem zbirala recepte za likerje, prvemu namesto grozdja daš marelice ali drugo sadje. Priznam pa da še sama nisem tega nikoli delala. Obstaja pa še ponarejeni amaretto ki je iz namočenih zbitih mareličnih koščic... p, m

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti