Oblikovanje in barvanje kupljenega marcipana

Luna1982  

član od: 29.3.2006

sporočila: 1

tema odprta - 9. jul 2006 14:27 | ogledi: 6.921 | odgovori: 4

Pozdravljene,

zanima me kako se lahko obdeluje kupljen marcipan, ker je precej trd in kako se ga pobarva z naravnimi barvami.

Hvala v naprej za odgovoror,

Klementina

Luna1982

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

9. jul 2006 17:18

MARCIPAN SAMA OBDELAM TAKOLE: Zgnetem ga s sladkorjem v prahu in dodam malo olja, nato ga razdelim na več delov- kolikor različnih barv pač potrebujem- in ga pobarvam z jedilnimi barvami v tekočini. Jaz uporabljam barve Foster Clark, saj so brez vonja in okusa in imajo lepe odtenke. No barve pa dodam malo, po kapjicah najbolje je da sproti gneteš, nato pa dodajaš barvo po kapljicah in ko dobiš željeni odtenek, prenehaš. Lahko dodaš še malo olja in sladkorja v prahu. Hranim ga zavitega v prozorni foliji v hladilniku. biba

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. jul 2006 19:36

Hm, kupljen marcipan je voljan in mehak, razen če ga hraniš v hladilniku. Kot je že povedala biba, gneteš ga s sladkorjem v prahu in malo tekočine, začneš z nekaj kapljicami in dodajaš po potrebi. Lahko je to tudi kak liker ali pa sok. Za naravne barve ne vem, morda stisnjeno sadje (robide za temno modro do vijolično, maline za živo rdečo, nekaj kapljic pesinega soka za močnejšo rdečo barvo - to bolj ugibam), ker sama uporabljam etolove barve ali foster clark. Ga pa ne hranim v hladilniku amak v shrambi in ko ga potrebujem, je tako že dovolj mehak, da se lahko lepo obdeluje. Mamamia mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. jul 2006 7:56

Jaz otrte krasim samo s pobarvanim marcipanom. Nič ne dodajam sladkorje, zgnetem ga z barvo, ki jo dodajam po kapljicah, pa je... Uporabljam barve od Foster Clarka, niso naravne, vem. Pa še s temi nisem zadovoljna, ker je izbira barv v naših trgovinah bolj uboga. Sem se namenila, da pri sosedih pogledam. Meni so take torte lepe, pa še vse je za pojest. Super...

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. jul 2006 16:35

veliko barv od foster clarka imajo v E.Leclercu, če ne, pa osnovne barve in mešat ;) bannanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti