Ribezov sok

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

tema odprta - 8. jul 2006 21:52 | ogledi: 37.147 | odgovori: 4

Živjo,

Prosila bi vas za recept za ribezov sok. Danes sem dobila kakih 5 kg ribeza, pa bi jutri poskusila narediti sok, vendar brez sokovnika (imam pa pasirko na ročni pogon).

in pa kako veliko odprtino morajo imeti steklenice, da dobiš sok ven, ker edino kar vem je, da ta reč zelo rada želira.

Hvala

lp

juhica

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

9. jul 2006 5:05

Vsa leta sem delala sok iz rdečega ribeza, ker smo ga imeli ogromno doma. Vsak junij pa smo se doma prepirali, kdo ga bo obiral tako, da smo naš nasad sedaj močno zmanjšali. Žal pa nimam nobenega recepta, ker sem več ali manj delala vse na pamet. Lahko pa povem postopek kako sem to počela. Dobro opran ribez (kar skupaj s peclji) sem zavrela, brez dodatka vode tako, da so jagode popokale. Nato sem vse prepasirala preko žičnega cedila in si pomagala kar z zajemalko. Posebej sem zavrela vodo, približno 2 do 3 x toliko kot je prišlo prepasiranega ribeza in dodala sladkor po okusu. Ribez ga rabi malo več. V vrelo vodo sem dodala spasiran ribez, dobro premešala in počakala, da je skoraj zavrelo. Še vroče sem nalila v dobro očiščene literske steklenice in zaprla z gumijasatimi zamaški ter počasi ohlajala steklenice zavite v odejo. Ljubiteljem rdečega ribeza je bil ta sok zelo všeč, mojim otrokom pa ne, zato ga ne delam več. Imam pa še primerke izpred 2 let: Po mojih izkušnjah je tako pripravljen sok zelo obstojen, glede na vrenje pa je seveda vprašanje ohranjanja vitaminov. Tako pripravljen sok mi ni nikoli želiral. Veronika

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

9. jul 2006 7:57

Ribezov sok sem vedno delala v sokovniku. V cedilo sem dala plast ribeza, nato plast sladkorja in tako naprej do vrha. Oboje enako, rdeč ali črn ribez. Koliko je obstojen ne vem, ker pri nas vsega zelo hitro zmanjka. Enako delam tudi z bezgovimi jagodami, samo da tam dodam v sok potem še stekleničko jagodove ali malinove arome. Nena

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

18. jul 2006 7:13

Ribezov sok mi je vedno želiral, zato ga že nekaj let nisem več delala. Letos pa sem upoštevala Verovnikin nasvet in dobila super ribezov sok. Verovnika , hvala. stara

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

18. jul 2006 7:24

Stara, me prav veseli, da ti je uspelo. Na zdravje! Veronika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti