Okraševanje - praktični nasveti

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

tema odprta - 7. jul 2006 13:34 | ogledi: 7.028 | odgovori: 12

Za torto:

- kako jo preliti s čokolado - predvsem po robovih, da bo čim lepša

- kako okrašeno torto najlažje prestaviti

- želatina v prahu - kako doseči, da v kremi ne bo grudic

- koliko časa se strjuje krema iz smetane, jogurta in želatine

Urška

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. jul 2006 14:17

Mogoče ne bo po vrsti, lahko pa ti morda kaj pomaga: - torto pusti na dnu modla, v katerem si jo pekla, tako jo lahko krasiš in ni nič hudega, če gre malo glazure in drugega mimo, potem pa jo tudi brez težav prestavljaš - krema iz jogurta, smetane in želatine se po mojih izkušnjah strjuje vsaj tri ure, če ne več - odvisno od sestavin in koliko je želatine - jaz se izogibam uporabi želatine v prahu, raje imam tisto v lističih, saj se lepo razpusti in se enakomerno vmeša v maso - vedno najprej v želatino razmešam nekaj žlic mase za kremo, in ko je to lepo rzamešano, dodam še preostalo maso, premešam in pustim strjevati - da torto lepo preliješ je pa odvisno od glazure - ravno prav tekoča mora biti, da se lepo razliva, če obračaš torto sem in tja, oziroma da se lepo maže z lopatko za ravnanje oziroma nanašanje glazure Glazure pač delamo različno, ni dolgo nazaj, kar je bila na forumu kar dolga debata o tem. Vsaka ima pač svoje navade oziroma eni bolj uspe en način, drugi drugi. Ti bom na zsebno pošto poslala, kako se lotevam čokoladne glazure - vedno se lepo razlije, se lepo strdi in pri rezanju ne poka. Pozdrav, Mamamia mamamia

jasna47  

član od: 21.12.2005

sporočila: 104

7. jul 2006 20:10

Torto preliješ s čokolado tako, da naliješ prelivno čokolado na sredino torte, potem pa torto nagibaš na vse strani. Ko torto krasiš, daš na pladenj najprej okrasni papirnati prtiček, nato pa še peki papir, ki ga po sredini prerežeš. Ko je torta namazana ,potegneš papir izpod nje.To je to. Želatino v prahu najprej zmešaš v mrzli vodi, nato jo na pari stopiš.Ko jo zmešaš s smetano, nima grudic. jasna47

krizanka22  

član od: 1.10.2005

sporočila: 86

7. jul 2006 20:18

Mamamia se priporočam za napotke za glazuro, mi nikoli ne uspe.

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

8. jul 2006 8:56

Če mi čokoladna glazura, kje ne rata gladka a se že strdi, si pa pomagam kar s fenom. Za sekundo popiham z vročim zrakom, da se čokolada zmehča in popravim nepravilnosti. Nisem še tak mojster, da bi bilo vse gladko in tako malce pogoljufam Lp magnolija

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

8. jul 2006 11:38

Ideje pa imaš, magnolija! Blanchy

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

8. jul 2006 11:57

Tudi jaz sem že skakala okoli torte s fenom. jade

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

8. jul 2006 12:05

Jaz pa sem okrog torte skakala s sesalcem (ko je več čokoladnih ostružkov letelo po krožniku kot pa po torti ) Lep dan in veliko se smejte

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

8. jul 2006 16:11

Meni s sesalcem ni treba okoli skakat, ker imam 2 živa sesalčka, ki samo čakata, da bo kaj odpadlo stran od torte, da lahko popapcata. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti