Brokolijevi 'nuggci'

katinka  

član od: 16.3.2005

sporočila: 57

tema odprta - 6. jul 2006 10:54 | ogledi: 2.214 | odgovori: 5

Lep pozdrav vsem kuharskim navdušencem!

Glede na to, da ste vedno polni idej in izvirnih receptov me zanima, ali kdo ve kje se da kupiti "nuggce" z brokolijem in sirom, take, kot jih prodajajo v McDonaldsu? Povsod sem že prečesala zmrzovalne skrinje (Mercator Center, Leclerc, Interspar), pa nič...

Še raje pa bi imela recept, da bi jih pripravljala sama. Ima mogoče kdo kakšno idejo, kako se jih pripravi, brez da bi sir ven tekel in da ne bi vse skupaj ob cvrtju prehitro razpadlo?

Hvala za odgovore in lep dan!

katinka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jul 2006 12:24

Nisem jih še jedla (v Macu), sem pa že doma delala špinačne kroglice s feto na podoben princip. Če nočeš, da razpadejo, mora bit masa dovlj trdna. lahko dodaš drobtine, kosmiče,... Če nočeš, da sir ven teče, vsaj 2x pohaj, ne samo enkrat! Not daj sir, ki ti je všeč, brokoli, lahko spasiran ali samo na koščke narezan, kakor it je všeč, lahko kako jajce, če imaš rada, ni pa nujno - za vezavo namreč lahko uporabiš tudi skuto, kislo smetano,.. Pa nekaj za zgostit, ala drobtine, kosmiči,... Original recepta ti žal ne morem dat, mogoče pa ti bo kateri od experimenov vseeno všeč:) Veri

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

6. jul 2006 12:29

Ampak brokolijeve sem tudi že kupljene delala doma, mislim da tista variantaMizica pogrni se...tako kot cordon blue, pa piščančji koketi, pa sirovi koketi, pa zelenjavni zrezki,... ANJA

karmenslo  

član od: 12.2.2002

sporočila: 87

6. jul 2006 14:21

Jaz sem jih nekaj let nazaj kupovala pri nas so pa bili od firme Iglo (nemska firma) brokoli s sirom, je pa res da sedaj ne vem kje se bi jih dalo kupit. Sedaj jih tudi pogosto sama delam. Skuhaj zelo gost besamel iz 150 g moke, 1 liter mleka in 60 g masla, zacini s soljo poprom in muskatnim oresckom- po zelji. (to je za kar nekaj nuggetsov, lahko uprorabis polovicne kolicine) Besamel moras dobro mesat in ga kuhat nekaj minut, da izgubi okus po moki. Cez noc ga daj v hladilnik. Naslednji dan na grobo seseklaj ne prevec kuhan brokoli, koscke sira ali naribanega ter besamel. Vse premesaj in iz te mase obilkuj nuggetse ali polpete povaljaj v drobtinah in ocvri v olju. Iz besamelne osnove lahko naredimo razlicne ocvrtke, s sunko, mesekom, drugo zelenjavo itd.... Ce nisi prevec za besamel, naredi le polovicno maso in jo zmesaj s krompirjevim pirejem (ne tekocim)! Karmen

katinka  

član od: 16.3.2005

sporočila: 57

6. jul 2006 15:33

Punce super ste, hvala še posebej veri in karmenslo za super ideje, verjetno bodo še boljši kot v Macu...najbolj me navdušuje varianta s skuto in sirom patut tole z bešamelom obvezno probam naredit. Kaj mislite, katere začimbe bi pasale zraven poleg soli in popra? Muškatni orešček? Kaj pa od "zelenih" začimb? Ful hvala še enkrat! katinka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jul 2006 16:50

Ni zakaj, sem vesela, da ti je kaj pomagalo, ker sem se najprej malo obotavljala odgovorit, ko še nisem niti probala tega tam... Ma, z zelenimi začimbami pri zelenjavi ne moreš falit:) Lahko majaron, bazilika, rožmarin, vse gre tudi lepo skupaj. Lahko daš tudi malo mešanice tomato, če boš dala kako žličko paradižnikovega koncentrata zraven:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti