Bradavice na rokah

n24  

član od: 12.5.2003

sporočila: 76

tema odprta - 5. jul 2006 8:31 | ogledi: 23.436 | odgovori: 43

V zadnejm letu se mi je pojavilo nekaj grdih in groznih bradavic na prstih rok. Mogoče poznate kakšen način, kako se jih znebiti ali bom morala do zdravnika?

Lp, Nataša

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

5. jul 2006 8:35

Jaz sem zadnjič kupila v lekarni tekočino za odpravljanje kurjih oči, pa piše da je tudi za bradavice. Jaz sem namazala petkrat in je nimam več. Poskusi. lp Teka

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

5. jul 2006 8:57

Jaz sem imela v srednji šoli ful problemov z bradavicam. Pojavile so se mi na roki okoli vsakega nohta. Si moraš predstavljati kako mi je bilo nerodno pisati, če me je kdo gledal???? Potem sem probala neko kislino za bradavice, ki ni delovala. Potem pa.... Metoda je sicer je malo "čudna" ampak pri meni je delovala kar nekajkrat. Gre pa takole. Ko v mesecu prvič opaziš luno- 1.krajec (ima obliko črke D) jo gledaš in s tal pobereš kar prvo primeš (zemlja, kamen, pesek,...) drgneš po bradavici in govoriš (za vsako bradavico 3x): KAR GLEDAM NAJ RASTE, KAR MAŽEM NAJ ZGINE. Nisem nobena čarovnica, ampak moraš res verjet v stvar in meni je pomagalo. To mi je povedala stara mama in meni so zginle. Tašča mi je vedno govorila, da me bo naročila pri zdravniku, da mi jo bodo "zažgali" pa se nisem pustila in jo odpravla z luno. Tudi ona ni mogla verjet. Probaj, nič ti ne bo škodilo. LP, alexis

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. jul 2006 9:25

Alexis Na bradavicah nanesi sok( mleko), ne vem če se temu tako reče, ki ga dobiš, ko pobereš smokvo( (FIGA). Pred leti sem tudi jaz imela podobne težave, odkar sem si dala tale sok po bradavicah, je konec s težavami. Poskusi. lp Anamarija

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

5. jul 2006 9:27

Poznam gospoda,doma na kmetiji.Imel bradavice po rokah.Enkrat je dal kravi z roko za jest ful posoljeno travo.Krava mu je obliznla roko,bradavice pa so izginile. Vesna Leben

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

5. jul 2006 10:14

Pri meni je imela hči kar nekaj časa probleme z bradavicami. Poskusili smo s tekočino, ki jo dobiš v lekarni, s figami, česnom, kredo. Pomagalo je trenutno, čez kakšen mesec pa so se spet pojavile. Edina dolgotrajna pomoč je bila, žal, žganje z dušikom pri zdravniku. Pa še tja sva morali petkrat, enkrat na mesec. lp Alenka

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

5. jul 2006 10:18

Jaz sem jih imela v osnovni šoli po enem podplatu. Pedikerka mi jih je z nekim strojčkom, ne vem, skopala, potem pa sem jih mazala s tisto zeljo, mleček se mu mogoče reče. Cveti rumeno v sebi ima pa veliko rumenega mlečka, kjerkoli že odtrgaš. Na pecljih, steblih, listih.... Pa povito sem imela in izginlo je. katti

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. jul 2006 10:30

Jaz pa sem tole slišala Vzameš cviren, narediš toliko vozlov, kolikor imaš bradavic, ko dežuje ga daš pod žlebom, ko se vozli odvozlajo, izginejo bradavice Za poskusiti je, morda pa res izginejo. lp

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

5. jul 2006 10:36

Ko sem bila majhna sem tudi imela bradavico na prstu- rekli so zjuraj ko se zbudiš s pravo slino poliži bradavico, zjutraj jo polulaj, maži jo z "mlekom" ki je v regradu...no vse to sem delala je izginila ??? najslabše pa je bilo-na bradavico daj polža lazarja-črn mami me je odvlekla v gozd z rokavicami je iskala polža ko ga je našla sem pa jaz ušla, ona z rokavicami meni ga bo pa na roko dala, halo no kasneje sem pa imela bradavice na podplatih, nisem nič od tega prakticirala temveč sem šla k zdravniku in so mi jih izrezali ven ne žgali, so rekli da to ne gre ker so notri v podplatu zato rezat

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

5. jul 2006 10:41

jaz sem imela bradavico na roki ene dvakrat - pa sem si dala košček surovega krompirja na bradavico čez noč, pa je zjutraj rez izginila - kar dol je odpadla. to je kao tista snov v krompirju zarad katere je surov krompir strupen. ne vem, teh vraž o bradavicah je na tisoče, ampak men je to dejansko pomagal. nike

špelona  

član od: 6.1.2006

sporočila: 53

5. jul 2006 10:53

Meni je pa najbolj pomagalo, ko sem si bradavice mazala s figovim mlečkom. Ampak je treba vztrajati in ne pričakovati, da bodo že po enem nanosu izginile. Sicer pa je baje tudi zelo učinkovito mazanje z kredo. Moji teti pa so izginile, ko je kuhala domačo paradižnikovo mezgo. Je rekla, da se ji je približno 2 uri po rokah cedila tista kislina, ki jo vsebuje paradižnik in očitno je to pomagalo. Je za poskusit! špelona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti