Zlati hlebec

Slycer  

član od: 10.4.2006

sporočila: 28

tema odprta - 4. jul 2006 13:40 | ogledi: 1.751 | odgovori: 4

Zivjo,

zanima me, ce kdo pozna sestavine in postopek za pripravo Zlatega hlebca. Za tiste, ki tega hlebca ne poznate pa tole iz strani grajskih pekarn:

ZLATI HLEBEC

iz bele pšenične moke

Čar Zlatega hlebca je poleg polnega vonja, hrustljavo zapečene skorjice, zanimive podolgovate oblike in nepozabnega okusa, tudi v njegovi nežni sredici. Poseben in skrben način obdelave testa pa mu daje svežino, ki traja več dni.

Kakršnekoli pomoci bom hvalezen.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

4. jul 2006 14:35

Nočem biti pametna - amprak rekla bi, da so njihove recepture varovane in skoraj prepričana sem, da brez kemije tu pač ne gre. Je pa hlebec vsekakor zelo dober. Lep dan MALC

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

4. jul 2006 14:46

MALC-ica,100% imaš prav ! LEP DAN Marta

Slycer  

član od: 10.4.2006

sporočila: 28

4. jul 2006 15:43

Ah skoda...Pa tok je dobr. :( Morda pozna kdo kaksen recept za podoben kruh? Slycer

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

4. jul 2006 16:41

Znanec ima pekarno (privat), pa sem malo povprašala... Prvič, Zlati hlebec najbrž vsebuje malo več olja oz. masti, ker ni suh. Velike luknje pa so posledica -tako kot je dejala MALC - malo kemije. Drugače pa lahko luknje prišvinglaš tako, da testo z mikserjem močno stepaš not in ven (tako, da vmes dobiš zrak). Aja, pa še en nasvet za domač kruh sem dobila. Za mesenje uporabiš krušno moko in dodaš še gosto kuhan mlečni gris, ali pa kuhano polento (za koruznega). Te varianta sama sicer še nisem pekla, sem pa tak kruh jedla in mi je vsekakor bolj pri srcu kot Zlati hlebec. : ) Klea

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti