Hujšanje z zeljno juho

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. avg 2007 23:52

Imam še recept za azijsko in afriško varianto hujšanja z zeljno juho, ki sem jo iztrgala iz neke revije, poskusila pa nikoli. Recepta sem že napisala na forum, pa ju ne najdem.

 

Leta 1996 sem dobila recept za hujšanje z zeljno juho. Pripravili sva jo obe s prijateljico, Po dveh dneh se pritisnila v hladilniku gumb za odtaljevanje in je pripravljeno juho zalilo. In moja dieta se je končala. Bojda sem jo zalila namenoma, prijateljica mi to očita že vsa leta, ker je ona pa scagala po naravni poti.  Učiniki mi torej niso znani.

 

 

F r i n a

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

23. avg 2007 11:17

ja prosila bi za recept za hujšanje z zeljno juho, ga iščem z iskalnikom pa brez uspeha. Tudi jaz se spolnem da je bil pred leti rcept v Jani vendar je to romalo v koš. Hobotka

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

23. avg 2007 11:25

Frina, saj dovoliš, da te citiram, anede?

No, torej:

 

"Azijski recept za zeljno juho V loncu segrejemo 2 žlici olivnega olja in počasi prepražimo 150g na drobno sesekljane čebule in 150g na tanko narezanega pora. Potresemo z 1 žlico currya, 1 žlico sesekljane kumnie in dodamo 2 sesekljana česnova stroka. Pražimo 2 do 3 min. Dodamo 300 g na cvetke razdeljene cvetače, 300 g na kocke narezanih paradižnikov, 2 dl sesekljanih paradižnikov (iz konzerve)170g narezanega korenja in 1 narezano steblo zečene. Dodamo tudi 500 g na tanko narezanega belega zelja. Zalijemo s 1,5l vode, dodamo 2 kocki za zelenjavno juho, 1 žlico strtega koriandra, 2 lovorovova lista, 2 majhna, posušena stroka čiija, malo lim. lupine in sveže nariban ingver.Ko zavre, kuhamo 10 min, nato zmanjšujemo plamen in počasi kuhamo še 20 do 30 min. ZAćinimo s sojino omako in potresemo s svežim sesekljanim peteršiljem. Afriški recept Na drobno narežemo 500 g belega zelja, pol stebla zelene, 2 koromača,4 repe, 2 pappriki in šopek mlade čebuje, 4 očiščene artičokine srčke narežemo na rezine, 4 velike olupljene paradižnike sesekljamo, 3 stroke česna prerežemo. V loncu segrejemo 2 žčici ol. olja in prepražimo zelenjavo skupaj z 1 žličko janžea in malo čilija. Solimo. Dodamo 1 olupljeno in narezano limono. ZAlijemo z 2 litroma zelenjavne juhe iz kocke in kuhamo na srednje moćnem plemenu 20 min . Juho solimo, popopramo,in zabelimo z 2 žlicama olivnega olja. Ob uporabi vsakokrat dodamo 1 žlico sesekljanega peteršilja, malo naribane limonine lupinice in popra. frina"

Blanchy Sporočilo je spremenil(a) Blanchy dne 23. avg 2007 11:27:25

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

23. avg 2007 11:50

Hvala vsem Hobotka

zdenkamf  

član od: 4.11.2007

sporočila: 1

4. nov 2007 18:31

Prosim,če mi kdo lahko pošlje recept za hujšanje z zeljno juho. Hvala že v naprej! Zdenka zdenkamf

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. nov 2007 7:51

Saj ga imaš na prvi strani, potreben je samo kak klik z miško. Loni Makaroni

nekajlepega  

član od: 1.12.2006

sporočila: 20

5. nov 2007 10:12

Jaz pa sem hujšala z medom.Res,da pretiranih težav s kilogrami nimam,a,ko se poleti spravim v kopalke me motijo odvečni kilogrami.Malo,ampak res malo manj sem jedla in vsak večer pred spanjem še izdatno žlico medu,ki sem jo poplaknila z vodo.V dveh mesecih sem izgubila pet kilogramov in se v kopalkah počutila veliko boljše. nekajlepega

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

5. nov 2007 10:45

http://www.geocities.com/hdieta/ Tu je še nek link na stran z dietno zeljno juho. Sam sem omenjeno dieto že nekajkrat preskusil in nekatere stvari mi niso všeč. Na primer jušne kocke v dietni prehrani nimajo kaj iskati. Treba pa je jemati dieto v celoti, torej ne samo jesti (ali piti) zeljne juhe, zraven pa se preobjedati drugih dobrot. Menda to dieto v Švici predpišejo zdravniki pred zahtevnimi operacijami, da se telo prečisti. Za čiščenje telesa sam še vedno priporočam in uporabljam post s sadnimi in zelenjavnimi sokovi. Preskušeno, 100-odstotno varno in učinkovito. Lep dan želim vsem na kulinariki. Boris booris

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

5. nov 2007 11:56

A je katera probala hujšat z kislim zeljem,sem slišala da je kar učinkovito. Ker obožujem kislo zelje bi probala pa me zanima če ima katera izkišnje z njim. runo01

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti