Piščančja obara

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 4. jul 2006 10:26 | ogledi: 21.009 | odgovori: 4

Rada bi recept za okusno piščančjo obaro. V bazi ga nisem našla.

Hvala

Teka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

4. jul 2006 10:40

Moja obarica zgleda nekako tako? V posodo dam malo olja, polovico čebule narežem zelo na drobno, vržem na olje in kratko prepražim. Na prepraženo čebulo vržem piščančje meso narezano na majhne koščke (Jaz zelo rada uporabljam hrbet, vrat, želočke, jetrca). Meso premašam in kratek čas prepražim. Dodam na koščke narezano zelenjavo (korenčkem rumen, rdeč, koren peteršilja, koren zelene, sveži ali zmrznjen grah, kolerabo) premešam in dolijem vode. Dodam soli, vegete in pustim, da se počasi kuha. Proti koncu, ko so vse vsebine mehke, v malo vode zašprudlam žlico moke - navadne in koruzne in s tem podlijem obaro. Iz enega jajca in moke naredim žličnike in jih z majhno žlico dajam v obaro. Pustim še približno 10 minut počasi vreti. Na koncu dodam veliko žlico nasekljanega peteršilja in zelene. Dober tek! Pozdravček!

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

4. jul 2006 10:49

Moja pa takole: Na segretem olju prepražim eno majhno sesekljano čebulo in popražim do zlato rjave barve in dodam meso (jaz imam pa najraje zgornje dele perutničk), ki ga opečem. Dodam 2 žlici krušnih drobtin in še malo popražim. Dodam zelenjavo (poljubno), vendar pa ne sme manjkati obilo zelene (gomoj). Zalijem z vodo, solim, popram, dodam majaron, šetraj in malo limonine lupinice. Ponavadi tudi malo paradižnikove mezge. Na počasnem ognju kuham, dokler meso in zelenjava nista mehka. Zraven običajno ponudim ajdove žgance. Z obilo ocvirki. Lep pozdrav zvitorepka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. jul 2006 10:59

Moja obara pa zgleda tako: Na olju prepražim čebulo, česen peteršilj, korenček, paradajz, nato dodam meso, pa še malo dušim, dodam na kocke narezan krompir,grah, kocke ali sol, poper in dolijem vodo. Kuham jo toliko časa dokler ni krompir skuhan. Najraje pa naredim telečjo obaro. lp Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti