Kuhanje korenja v sopari

neznan uporabnik
tema odprta - 27. nov 2001 7:51 | ogledi: 7.654 | odgovori: 11

Lep pozdrav vsem skupaj!

Ze spet imam en problemcek: vceraj sem skuhala rdec korencek v sopari (uporabila sem rostfrei perforiran vlozek), pa je bilo korenje cisto neuzitno-bilo je grenko in neprijetnega okusa. Surovo kornje sem narezala na kolobarcke, ga posolila in ga v sopari kuhala do mehkega. V drugem loncu sem na enak nacin pripravila cvetaco, pa je bila super. Kaj mislite, da se je zgodilo s korenjem?

Lep pozdrav

Marta

Spremenil(a) - marta dne 27 nov 2001 12:23:26

neznan uporabnik

27. nov 2001 10:14

Hojla Marta! Sicer ne vem kolikšen imajo kaj vpliv rosfrej lonci na hrano. Jaz tudi v njih kuham. In kolikor vem, na sopari kuhan korenček ohrani svoj prvotni okus, prav tako vsa ostala zelenjava. Je pa res, da se je tudi meni na zacetku, ko sem zacela tako kuhat malo cudno zdelo. Je pa koristno, ko ti vsi vitamini in minerali ne splavajo po vodi!! Lp, SAra sara

neznan uporabnik

27. nov 2001 11:35

Mogoče pa ni bilo nič narobe s kuhanjem ampak je bilo enostavno korenje zanič.A si pred kuhanjem probala surovega? lp kaja

neznan uporabnik

27. nov 2001 11:39

KAJA, sem probala surovega...nič posebnega nisem opazila. Je pa morda res mozno, da je bil s cim sprican, in je kemikalija, ki je s pranjem nisem odstranila, pri kuhanju na sopari prisla bolj do izraza. Marta

neznan uporabnik

27. nov 2001 12:58

Marta! Dve stvari mi prideta na misel! 1. ali ste morda uporabili kakšno "nenavadno" sol - recimo Aji Shio ali kaj podobnega, kar vsebuje ojačevalce okusa - glutamate!? Meni se je že zgodilo, da smo hrano vrgli stran, po nekaterih razlagah gre za splet encimov in okoliščin, ki privedejo do neužitnega rezultata. 2. morda je kriv za slab okus vaš pomivalni prašek, če pomivate v stroju?? Ste ga morda zamenjali, dali namesto praška tableto ali kaj podobnega. Nekoč sem vrgla celo škatlo nekih italijanskih tablet stran, (kupljenih pri njih, v akciji)ker se mi je zdelo, da ima vsa hrana čuden okus - in imela sem prav. Še to - kaj pa vaša voda! Če v njej kuhamo, morda niti ne čutimo priokusov, v pari se pa to samo koncentrira. Samo toliko v premislek! Upam, da v bodoče ne boste imeli več težav. LP tinca

neznan uporabnik

27. nov 2001 13:10

Tinca, hvala za ideje. Morda pa je res kriva sol...tista, ki sem jo uporabila, ima najbrz nek dodatek, da se sol ne navlazi-je v tulcu z luknjicami za posipanje; naslednjic bom uporabila navadno sol, pa bomo videli, kaj bo. Perforiranega vlozka, na katerem je bil nalozeno korenje, ne perem v pomivalnem stroju, je pa bil v njem opran lonec...ampak tako je bil opran tudi lonec, v katerem sem soparila cvetaco, pa je bilo z njo vse OK; Kar se pa tice pomivalnih sredstev....ze veckrat sem se sprasevala, koliko detergentov pojemo, ce slucajno niso dobro sprani. Prav zato sredstva za blescanje sploh ne uporabljam. Ne dolgo tega sem nekje brala prispevek nekoga, ki mu nikakor niso mogli ugotoviti vzroka koznih problemov....nakar je sam ugotovil, da mora po rocnem pomivanju posode le-to precej dolgo spirati z vodo, pa je bilo njegovih problemov s kozo konec-in jaz bi kar verjela.... Tinca, se enkrat hvala in lep dan! Marta

neznan uporabnik

27. nov 2001 13:29

Ja, Marta, tudi jaz sem brala o tem človeku, ki je (se mi zdi) celih 20 let ugotavljal in eksperimentiral, kaj mu povzroča alergijo. >In po toliko letih je ugotovil, da je to detergent za pomivanje posode. Rekel je tudi, da je od takrat to opravilo v družini izključno njegovo opravilo, saj se edinole nase zanese, da je dobro sprano. Stroj za pomivanje zanj ne pride v poštev. Ubogi človek, saj sploh ne ve več, kako izgleda, če greš "ven na večerjo". Grozne so te alergije. Odraz našega časa.

neznan uporabnik

27. nov 2001 13:33

A ja, glede kuhanja v sopari. Jaz imam še vedno najrajši dušeno korenje na maslu in v smetanovi omaki. Ni tako zdravo, kot v sopari, je pa gurmanski užitek.

neznan uporabnik

28. nov 2001 8:10

Megi, pa se kako se strinjam z vami! Pa vi korenjcek prej kaj prekuhate, ali ga daste kar surovega dusiti? Marta

neznan uporabnik

28. nov 2001 9:32

največkrat dam kar takoj dušit. Sem pa tudi že delala tako, da je bilo prej skuhano. Pri nas namreč včasih (premalokrat) skuhamo korenje in ga olupimo in narežemo (naribamo) na debelejše kolobarčke in jih okusamo (kis in olje)in to je čudovita solata. To seveda vsi poznate. No in tako včasih skuhamo večjo količino korenja in nato uporabim lahko del za dušeno in v smetanovi omaki. Sicer pa imamo veliko domačega korenja in je zato moja mama vse tamajhne korenčke (najboljše) odnesla da jih bodo pojedli zajčki (naši domači) in sem jaz vse skupaj nazaj prinesla in lupila lupila lupila (ročno) te majhne korenčke. Dala sem jih v zamrzovalnik. Upam, da se bodo obnesli (a bi jih mogla prej zblanširat). Namen pa je, da jih bom uporabila za že omenjeno korenje v smetanovi omaki (in sicer ponavadi naredim mešanico s korenčkom, grahom in koruzo, pa tudi cvetačo sem že dodala).MMMM...

neznan uporabnik

28. nov 2001 9:44

Še to: zahvalim se vam, da ste mi odprli oči pri uporabi koromača, namreč nikoli nisem niti pomislila, da sesekljani del zelenja koromača lahko da tako čudovit okus pri dušeni zelenjavi oz. zelenjavi na maslu in v smetanovi omaki. najboljše izboljša okus pri grahu, pa tudi pri prej omenjenih jedeh (korenček, koruza...). Res super super. Še to o uporabi korenčka: pri nas ga kot vsi damo tudi zraven, ko se kuha goveja juha (npr. dva korenčka). zadnjič sem pri prijateljici videla, da potem ta korenček odstrani n ga da psu (ubogi rastlinojedi pes). Pri nas pa se kar tepemo, kdo bo iz zraven juhe dobil ta priboljšek. Resda najbrž nima nič več v sebi, toda dober pa je vseeno.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti