Sir mascarpone- kako porabiti

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

tema odprta - 4. jul 2006 9:31 | ogledi: 17.284 | odgovori: 6

Čao,

ima morda kdo idejo, kako naj ga porabim? Kupila sem ga za v torto- v nadev, toda nisem si mislila, da ni vseeno, kdo je proizvajalec.

Vzela sem proizvajalca iz Škofje loke, in je resnično neuporabno za tiramisu ali torto. Je tak, kot da je notri moka....kar ene pikice čutiš...ni dober (po okusu).

Hvala za nasvete vnaprej!

nnatalija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. jul 2006 9:46

Nnatalija, to ej čudno, jaz vedno kupujem tega, pa je čisto gladek in se delajo super kreme za torto z njim... probaj kako slano pito, kamor daš kajmak, bi šlo tudi to, če malo začiniš, seveda... Veri

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

4. jul 2006 9:57

Nnatalija, če ni dober po okusu, kot ste napisali, je morda pokvarjen? Če sumite, da je pokvarjen, ga takoj dajte stran. Miroslav Vulović

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

4. jul 2006 10:07

ni pokvarjen , samo tak je kot bi imel "pikice" oz moko vmes. Ma, ne znam glih dobro opisati zgleda. Ne bi rada vrgla stran, sem "škrt" hehe....in sir ni poceni. Veri, kako pa narediš kremo? Jaz samo dodam ta sir v stepeno smetano in malo sladkam.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jul 2006 10:18

Stepi rumenjake in jih vmešaj v sir, potem naloži na beljakovo testo in ohladi v zamrzovalniku, postrežeš pa s toplo čokoladno omako. Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jul 2006 13:33

Mascarpone se uporablja tudi za slane stvari. Prispevala sem recept za sirno-ribji namaz, ki je še v obdelavi (baje bo naslednji teden objavljen). Sestavine so naslednje: koziji sir, mascarpone, tunina, inčunu, bazilika v oljčnem olju. Vendelina jr.

katinka  

član od: 16.3.2005

sporočila: 57

4. jul 2006 18:50

Nnatalija, lahko ga dodaš v špinačo (namesto bešamela) in zgratiniraš v pečici...mmmm katinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti