Vlaganje kumaric

klavdsim  

član od: 3.7.2006

sporočila: 2

tema odprta - 3. jul 2006 15:30 | ogledi: 74.683 | odgovori: 36

Pozdravljeni. Prišel je čas za vlaganje kumaric in zanima me, kako jih vi vlagate, kajti moje se v kozarcu vedno zmehčajo - nikoli ne ostanejo trde, tako, da jih noče nihče jesti. Letos pa upam, da mi bo z vašo pomočjo uspelo in da bom družino končno presenetila z okusnimi kumaricami.

klavdsim

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

3. jul 2006 16:53

¸Na: 1 l kisa 1,5 l 13 dag soli 12 dag sladkorja zavremo V kozarce zložim dobro oprane kumarice, dodam že pripravljeno mešanico začimb za kumarice (cca 1 žlico) iin zalijem z vročim kisom. Kozarce zaprem, pokrijem z deko in pustim, da se ohladijo. Jaz jih na ta način vlagam že tretje desetletje in še nikoli se mi niso pokvarile in vedno so ostale trde. Večkrat pohvaljeno, celo od pridelovalca kumaric. Na zalogi imam še nekaj lanskih in so še vedno dobe- kot ravnokar vložene. Veliko uspeha ! kobra 1

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

3. jul 2006 17:06

kobra 1- najbrž si mislila 1.5 l vode ariella

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. jul 2006 19:18

Jaz to delam malo drugače. Oprane in osušene kumarice zložim v kozarec in vmes dam šalotko. Dodam začimbe po svojem okusu in osolim. V kozarec nalijem četrtino kisa kar iz steklenice in do vrha napolnim z vodo kar iz pipe. Kozarce po robu dobro obrišem in zaprem. Na dno lonca dam krpo, vanj zložim kozarce in lonec napolnim z vodo toliko, da sega (voda seveda) do 3/4 kozarca. Segrevam toliko časa, da voda zavre in da kumarice spremenijo barvo. Vsak kozarec vzamem iz vode in ga takoj obrnem na pokrovček. Polagam drugega poleg drugega na deko. Vse kozarce lepo pokrijem in pustim, da se ohladijo. Če slučajno kak pokrov ni zadihtal in skozenj pricurlja tekočina ga odprem, še enkrat obrišem, zaprem nazaj in zopet preverim če je vse v redu. Do danes se mi ni pokvaril še niti eden. lp Vesna

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

3. jul 2006 19:42

Navadno mešam 1dcl kisa 3 dcl vode. Oziroma če hočeš bolj kislo pač dodaj več kisa. Malo soli in malo sladkorja. Od začimb dodam česen, poper, koper, gorčico, šalotko, včasih tudi vejico timijana. V dobro opran in v pečici osušen kozarec naložim očiščene kumare (odrežem jim malo začetka in malo konca, pač stvar navade), večje narežem na polovice ali četrtine, dodam začimbe in zalijem z zavretim kisom. Zaprem in dam v pečico za 20 min na 70 do 80 stopinj. Do sedaj se mi še niso pokvarile, čeprav so bile kakšno leto res zelo blago kisle, ker navadno mešam kis po občutku. LP juhica

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

3. jul 2006 21:20

Po mojih izkušnjah so kumarice mehke, ker jim ne dodate sladkorja. Tudi moj recept je zelo podoben ostalim, in sicer: Zmešam 1 del kisa za vlaganje in 2 dela vode - temešanice nič ne prekuhavam. V dobro opravne kozarce vložim oprane kumare, v vsak kozarec dam 1 malo žličko soli, eno malo žličko sladkorja in 1 malo žličko začib za vlaganje kumar. Tako dosežem, da so v vseh kozarcih kumare vedno enako slane (in sladke). Dodam tudi kakšno šalotko. Nato kumare zalijem z razredčenim kisom, zaprem in dam v lonec z vodo - pustim vreti toliko časa, da kumare spremenijo barvo. Navadno pustim, da se v vodi shladijo, to seveda lahko takrat, ko vlagam manjšo količino - nabrano na domačem vrtu. Pri večjih količinah pa jih vzamem sporti iz vode in zavijem v deko. Vedno dobre in čvrste. Pomembna pa je čistoča - in nikar ne uporabljajte poškodovanih pokrovčkov- Naj bodo povsem nepoškodovani, še bolje novi in pred uporabo prekuhani. Veronika

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

3. jul 2006 21:38

Jaz delam tako kot Verovnika, samo da ne uporabljam mešanice začimb za vlaganje kumar, ampak v vsak kozarec poleg kisa, vode, soli in sladkorja dodam še nekaj majhnih šalotk (ki so potem tudi dobre za pojest), nekaj zrn črnega popra in malo kopra. Kumare so dobre in čvrste, take ostanejo tudi dve leti. Blanchy

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

3. jul 2006 21:41

Ja, vode! Hvala! Lp,N kobra 1

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

3. jul 2006 22:22

Tudi jaz delam na podoben način, vendar dam v vsako steklenico 1manjši lovorov list, senfovo seme, 1 strok česna in 1-3, odvisno od velikosti šalotke. Drugače pa dam v steklenice surove kumarice in dodatke in jih prelijem z vročim kisom,dodam koper in zaprem. Pol pa v pečico in v krpe z njimi. Edino kis delam po okusu, sol dodam tudi po okusu. S sladkorjem pa je tako, na Etinem receptu, ki ga imam od tete, piše, da 1/2 od soli, toliko sladkorja, to pomeni, da če dam na primer pol kile soli, potem dam sladkorja 1/4 kg, pa nič niso sladke. Kumarice so mi še vedno bile zelo trde in okusne, pa skoraj vedno zmanjkajo. Količine, ki jih vlagam, pa so velikanske. Kyara

Dunja  

član od: 16.5.2006

sporočila: 8

4. jul 2006 7:28

4 kg krastavaca 1 l octa 3 l vode 13 dag šećera 13 dag soli papar u zrnu kopar samo jednom su mi se krastavci zmekšali i to samo zato kaj je godina bila jako sušna i krastavci nisu bili dobri, inače po tom receptu pravim svu kiselinu i to mi je najbolji recept. Pozdrav iz Zagreba! Dunja! Dunja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

4. jul 2006 7:39

Tudi jaz vlagam velike količine kumaric. Ne oziram se na luno. Vedno so dobre. Hladno zmešam 1 l kisa za vlaganje, 2, 5 l vode, 5 žlic soli in 5 žlic sladkorja. Dobro oprane in posušene kumarice (perem jih v pralnem stroju) tesno zložim v čiste in suhe kozarce, v vsakega dam 1 celo ali pol šalotke in malo začimb za kumarice (ne toliko, kot piše na škatli, ker je sicer na vrhu pokrov). Naprej potopam tako kot Reca. mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 04. jul 2006 07:56:44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti