Vlaganje kumaric

vida-lara  

član od: 30.11.2009

sporočila: 101

9. avg 2016 13:40

Pozdravljeni, mene zanima, če je kdo vlagal kumarice, ki so "po pomoti" zrastle v prave kumare ;) premišljujem, da bi jih narezala na kolobarje in vložila kot njihove manjše "sestrice". Res mi je škoda da se ne bi velikanske kumarice porabile. Ima kdo izkušnje s tem? Hvala in lep  dan, Vida-Lara

vida-lara

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

9. avg 2016 14:50

Jaz sem včasih vlagala velike kumare tako, da sem iz njih očistila semena in narezala na take dolge trakove-režnje. Se je kar obneslo. Vložila sem popolnoma enako kot majhne kumarice.

 



marjja

Aja, lahko jih pa "pocaš", v lonec daš kak deci kisa in liter vode, vejico kopra, ter potopiš murke za kak dan. Ko postanejo  rahlo , hm, rumenkaste, blede, jih posoliš in narežeš zraven zaseke, mesa iz tunke, sveže čebule, črnega kruha, navrh en mrzel špricar in ni je boljše malice v tej vročini (v Prlekiji). Lupljenje ni potrebno.Lonec hraniš kar na pultu, pokrit.

Kisano vodo vsakih nekaj dni zamenjaš, ponavadi se začne bela mrena delati na vrhu, kar je znak, da je potrebna zamenjava.




Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 09. 2016 14:58

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

9. avg 2016 16:20

pozdravljene,jaz tavelke kumare vložim vsako leto-operem,narežem v kozarce,zalijem z vročim kisom in zaprem

meni so zelo dobre

čebulka

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

10. avg 2016 6:17

Mi smo velike kumare v šoli pri gospodinjskem pouku vlagali tako, da smo kumare olupili, prerezali po dolgem na pol, odstranili peščišče, nato pa naribali na malo debeljše rezine. 

Ostalega se nespomnim več, pa si pomagam kar z recepti za vlaganje kumaric iz Kulinarike. 

Katrca11

vida-lara  

član od: 30.11.2009

sporočila: 101

10. avg 2016 20:17

Super, hvala vsem :)

vida-lara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti