Vlaganje kumaric

mil1  

član od: 25.6.2016

sporočila: 7

3. jul 2016 8:59

Mopsika hvala, sicer sem pričakovala "bolj vzpodbuden" odgovor, ampak vsaj sestavin in časa ne bom stran metala. Surove so res nemogoče grenke, še posebej, če se jih tako veseliš kot jaz, ki jih imam res grozno rada in prve kar pohrustam kot korenčke, pri teh me je pa kar skupaj potegnilo.

Čeprav,..., mi kar ne da miru, začimbe in kis so že kupljene (letos sem ugotovila, da obstaja celo ekološki kis za vlaganje),.., tako da me kljub vsemu mika probat kakšen kozarec vložit. Če bom eksperimentirala, bom poročala, kaj se je zgodilo, konec koncev tudi mušnico je eden mogel pojest, da sedaj ostali vemo, da se tega pač ne dela,...

mil1

mil1

mil1  

član od: 25.6.2016

sporočila: 7

3. jul 2016 9:32

Nikita hvala tudi vam. Morem reči, da sem prav ta članek včeraj brala, ko sem iskala "rešitev" za moje kumare in ravno zaradi njega me malo mika vseeno probat. Morem pa reči še, da verjetno bolj kot preveč vode, premalo vode, preveč hranil,..., verjetno na grenčino v prvi vrsti vpliva izbira sorte. Do letos sem to probavala samo s solatnimi kumarami in ugotovila, da sorta Tanja, ki je omenjena tudi v tem članku res ne greni in to sorto vedno sadim, verjetno bom morala poiskat še pravo sorto za vlaganje, ker dejansko grmički obeh sort rastejo eden zraven drugega in kot sem že rekla, Tanja ne greni, ta za vlaganje pa je povsem zanič. Vem, da smo doma domačim kumaram za solato rezali "čepke" proč (na koncu in na začetku kumare), da ni grenilo, ostali del kumare pa je bil v redu, ampak te so po celi dolžini enako grenke. Ampak kot sem že rekla, mogoče vseeno probam.

mil1

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

6. jul 2016 20:45

Ampak meni pa ne gre v glavo pranje kumaric v pralnem stroju. Notri so ja ostanki - razne obloge od praškov? Še vedno mi ostaja okus po prašku pri krvavicah, za katere je čreva sosed opral v pralnem stroju...

BABI 2+2

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

6. jul 2016 21:57

Jaz operem ročno, nikoli nimam tako velike količine. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

7. jul 2016 14:41

BABI 2+2 imaš prav jaz tako opranih tudi nebi jedla kaj vse se pere v pralnem stroju pol pa kumare ah ah...

čebulka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. jul 2016 17:57

čebulka je napisal/a:
BABI 2+2 imaš prav jaz tako opranih tudi nebi jedla kaj vse se pere v pralnem stroju pol pa kumare ah ah...

čebulka

Pri nas se v pralnem stroju pere samo perilo, ki ga potem oblečemo, spimo v njem, se z njim tudi brišemo okoli ust, obrišemo z njim kake kozarce, posodo...... res ne vem, zakaj bi bilo "ah, ah". Saj na koncu je itak vse oprano in splaknjeno, pri nas tudi s kisom (ki je primeren tudi za vlaganje kumar ).

Kumar pa res ne bi prala v pralnem stroju, prvenstveno zato, ker bi se bala, da se bodo poškodovale.

lp

cervus

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

7. jul 2016 22:15

ej elaphus ja oblečemo spimo ... ga pa ne zaužijemo ne no, kakor koli  komu paše zaradi mene lahko pereš tudi solato in jo potem poješ

moje skromno mnenje je,da je pralni stroj namenjen za pranje perila in ne zelenjave vsi ostali pa kaor hočete

sem pač izrazila svoje mnenje

 

čebulka

mil1  

član od: 25.6.2016

sporočila: 7

16. jul 2016 21:37

No, jaz sem po slabih 14 dneh odprla moje kumarice in ugotovila, da je grenkoba popolnoma izginila, tako da sem danes ponovila vajo v malo večji količini.

mil1

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

17. jul 2016 0:26

mopsika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti