Mama na večerji

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

tema odprta - 3. jul 2006 11:15 | ogledi: 3.027 | odgovori: 12

Pozdravljeni!

Danes zvečer pride k meni moja mama, na večerjo, pa tudi prespala bo pri meni. Rada bi pripravila nekaj okusnega, nekaj posebnega pa hkrati tudi nekaj kar bo lahko za pripravit in ne bom porabila veliko časa.

Sem iskala že v podobnih temah, pa ni ničesar primernega. Večerja naj nebi bila čisto lahka, ker bo cel dan potovala in bi jo rada "oreng nafutrala".

Hvala za pomoč.

tamara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jul 2006 12:52

Si morda za puranji file, narezan na trakove, prepražen na malo olivnega olja, potresen s curryjem, potem dodaš malo tekoče sladke smetane, da nastane kremasta omaka, še žlička vina se lepo poda zraven. Na krožnik naložiš rukolo, na vrh pa daš prepražene mesne trakove. Lahko, nasitno, pa še dela ne terja preveč. Mso že prej mariniraš oziroma začiniš, tako da potem, ko je mama na vratih, samo še spražiš in postrežeš. Lahko pa v pekač daš narezan krompir, pomešan s čebulo, papriko in bučkami, vse skupaj preliješ z malo olja in dobro premešaš, daš na to perutničke ali bedra, lahko tudi kotlete na primer, pa to zapečeš v pečici. Ne terja veliko dela, tačas, ko se peče, z mamo malo poklepetaš ob aperitivu, pripraviš solatko in večerja je nared. No, to mi je zdaj najprej padlo na pamet. Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. jul 2006 13:46

moja mami je bila navdušena nad zapečeno polento (sem jo dala v bazo), zraven pa lahko meso, če ga ima rada ali pa kaka zelenjavna solata za bojl izi- večerjo... midva sva zraven dala vok:) Veri

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

3. jul 2006 13:50

super predlogi, mi sploh ni padlo na pamet. No, tačas se je števioo gostov povečalo na 5. Ampak predlogi so pa zelo uporabni. Samo zanima me katero smetano uporabljate? A je to tista za kuhanje ali navadna sladka smetana (npr. LM,...). hvala in lp tamara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jul 2006 14:07

Lahko uporabiš čisto navadno, katerekoli znamke, lahko pa na primer tudi smetano za kuhanje z dodatkom popra, gob ali kaj podobnega. Ko dodaš smetano pazi le na to, da jed ne zavre, omaka potem ni tako lepo enakomerna. Torej, ko dodaš smetano, zmanjšaj vročino in mešaj s kuhalnico, da se sestavine lepo povežejo. Mamamia mamamia

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

3. jul 2006 14:15

Sama zelo rada pripravim zloženko (loparnico), pri kateri uporabim običajno kar kore (vlečeno testo - ki ga le malo namočim z mešanico vode in olja), lahko pa tudi testenine za lasagno (pri katerih je potrebno malo bešamela), vmes pa zložim plast naribanega in popraženega (ali le pokuhanega) korenčka, popražene šampinjone, skuto z jajčko, špinačo, rezine svežega paradižnika, rezine mocarele, za mesno varianto pa tudi popraženo mleto meso, koščke piščančjega in podobno. Pravzaprav je kombinacij nešteto, mi je pa najljubša tista s skuto, špinačo, korenčkom, paradižnikom in mocarelo (plus začimbe po želji). Hitro narejeno, lahko tudi vnaprej, najboljša je malo ohlajena (da se lepo reže) v kombinaciji z zeleno solatko. Pozdravček! Živa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. jul 2006 14:41

Kaj pa tisti piščančji žur iz baze? Loni Makaroni

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

3. jul 2006 14:51

Joooj kako dobri predlogi. A tale žur delate s sladko ali kislo smetano? Se mi zdi sa bi mogel biti s sladko boljši. Bom videla ali bo žur ali pa puran z rukulo. Odvisno od časa. Hvala za nasvete! tamara

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

3. jul 2006 14:56

Večina nas dela piščančji žur s sladko smetano, preberi si še mnenja pod receptom, čeprav jih je veliko. Joj skrajni čas da grem domov, ker bom umrla od lakote, potem se pa še spomnim na te dobrote... lp, Marija

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

3. jul 2006 15:11

Ravno zaradi mnenj sprašujem, ker je pač original s kislo smetano. Če ga bom delala, bo verjetno tudi s sladko smetano. tamara

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

3. jul 2006 15:21

Meni je vsekakor boljši s sladko, mlečno ali rastlinsko... . Vsekakor veliko uspeha pri kuhanju, itak bo pa za prste polizat. lp, Marija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti