Špageti bučke

Dadaja  

član od: 25.5.2005

sporočila: 33

tema odprta - 2. jul 2006 9:01 | ogledi: 21.102 | odgovori: 27

Imam velik problem. Letos so mi izredno uspele buče špagetarice, ker jih imam prvo leto lepo prosim za nasvete. kako jih pripraviti.

Rada bi presenetila moje drage danes za kosilo . Mi boste pomagali?

Dadaja

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

2. jul 2006 11:49

Celo bučo skuhaš - ko je kuhana poči , potem izdolbeš z vilicami meso , katero je podobno špagetom. Zdraven ponudiš še preliv. Sedaj odhajam na kosilo, bom pogledala v knjigo pa pozneje sporočim. tutifruti

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

2. jul 2006 15:15

Buča špagetarica s porom in kaprami 1 buča špagetarica 4 srednje veliki pori 4 stroki česna 5 srednje velikih paradižnikov 3 žlice oljčnega olja 2 žlici kaper parmezan in peteršilj, sol, poper Bučo špagetarico neočiščeno po dolžini prerežemo (če je velika) ali pa celo 20 min. kuhamo v večjem loncu. Por po dolžini narežemo na široke trakove in ga poparimo, V kozici na olju prepražimo sesekljan česen, dodamo na kocke narezan paradižnik, sesekljan peteršilj, kapre, por, začinimo in vse skupaj dušimo še 5 min. Ko je buča kuhana, z vilicami izdolbemo vlaknato bučno meso. Bučne špagete razdelimo po krožnikih, dodamo omako in potresemo s parmezanom. Gratinirana buča špagetarica 1 buča špagetarica 200 g gorgonzole 100 g parmezana sol, poper Bučo špagetarico (mišljena je verjetno zelo velika) razrežemo na štiri enake dele, odstranimo seme in nad paro dušimo 10 min. Kose špagetarice položimo v namaščen pekač. Bučno meso zrahljamo z vilico, da nastanejo špageti, solimo, popramo in potresemo s sirom. Gratiniramo v pečici od 8 do 10 min, pri 220 st. Celzija. Današnje kosilo je že mimo (vsaj pri nas) pa vseeno dober tek! (Zanima me kje so že bučke , mi smo zgleda v sibiriji - še nič.) Žal letos nimam nič špagetaric, pred leti pa velike. LP tutifruti Sporočilo je spremenil(a) tutifruti dne 02. jul 2006 15:22:25

Dadaja  

član od: 25.5.2005

sporočila: 33

2. jul 2006 19:05

Hvala za recepte, bodo pa jutri prav prišli. Bučke imam letos v rastljinjaku, tako, da smo prvo bučko (Cukini) pojedli že 18. 6. sedaj pa navadne bučke že delim sosedom. Kako pa se te bučke držijo čez zimo? Dadaja

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

2. jul 2006 22:25

teža ploda. 1,5-3 kg čas skladiščenja: 6-10 nesecev tudi preko enega leta Pazit je treba, da se kakorkoli ne poškodujejo in se hranijo v primerno toplem prostoru. Jaz imam eno sorto (ne vem imena) katero sem imela leto in pol. Lansko imam tudi še eno je pa oranžne barve-meso. Moji takih ne marajo zato jo imam bolj za okras. Kaj pa cukine ste že vlagala, delala kakšno pito in pecivo, juhe? tutifruti

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

3. jul 2006 1:07

Lani smo nekaj špagetaric "pozabili" na vikendu, v prostoru je cca. 16 st.C, sicer pa je bolj suho. Včeraj smo pojedli zadnjo in je bila super!! JasnaV

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. jul 2006 8:56

Jaz tudi še imam lanske špagetraice. Tudi jaz jih hranim tako, kot je napisala JasnaV. Sicer pa jih lahko uporabiš kot ostale bučke, imajo precej čvrsto meso. rimljanka

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

3. jul 2006 9:17

Mi prosim lahko opišete kako izgladajo buče špagetarice? Mogoče je kje kakšna slika za videti ? LP Marta

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

3. jul 2006 10:52

Dekline ,hvala vam in prijeten dan! Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti