Špageti bučke

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

1. avg 2006 18:56

Živjo, mene pa zanima, kje hranite bučke (temperatura in vlaga) in kako zrele morajo biti za hrambo. Meni so lani v kleti namreč segnile(špagetarice in uchiki-kuri)... LP juhica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. avg 2006 19:40

Priporočajo temperaturo okoli 15 stopinj, vsekakor pa raje nad kot pod deset stopinj. Ne boš verjela, dobro zrele, z na soncu utrjeno lupino zdržijo špagetarice, pa tudi hokaido (z drugimi nimam izkušenj) do novih, četudi jih hraniš kar na polici v predsobi, recimo. Imam še vedno dve lanski špagetarici, od zunaj sta taki, kot da bi bili ravnoikar odtrgani. Se pripravljam, da te dni eno odprem in preverim vsebino, potem bom poročala. Letos ne bom imela problemov s shranjevanjem, ker jih, žal, sploh nisem uspela posaditi, potem je pa že suša pritisnila. Jaz pa ....... rimljanka

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

2. avg 2006 17:21

Se pravi, da je klet pozimi prehladna in prevlažna.... Hvala za info LP juhica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. avg 2006 17:52

Ja, juhica, oboje je res. Imam tovrstne izkušnje. Tam so bučke postale plesnive prav kmalu. Ti pa res svetujem, da zrele plodove pustiš čimbolj dolgo na soncu, jih občasno obrneš, da se naredi trda lupina, ta potem res preprečuje propad. Saj lahko bučke zložiš kam, kjer je sončno, po možnosti na suhem, pa tako, da je hkrati še okras pri hiši. Samo pazi, da jih pred slano spraviš, nanjo so zelo občutljive. rimljanka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. avg 2008 9:52

Moje niso bile take. So pa buče tako variabilne, in se tako rade križajo, da... Preveri, če jih imaš več, tako seveda, da eno skuhaš.

rimljanka - zasebno mnenje

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

31. avg 2008 21:21

Tole sem dobila od znanke in je rekla da je špagetarica. No po tvojih slikcah pa sem podvomila da je res. Mogoče jo bom vseeno skuha celo, potem bom pa videla. Hvala za odgovor.

Aki

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

31. avg 2008 22:19

Me začenjajo zanimati tele buče. Kaj misliš ,Rimljanka, a bi mi bile te všeč? Kaj se lahko iz njih pravzaprav dobrega skuha? Še to, enkrat sem na vrtu vzgojil bučo težko 70 kg. Prava mrcina je bila ampak brez koristii, bila je trda ko hudič in ni se je dalo jesti. Končala je na kmetih , ampak tudi tam niso bili navdušeni nad njo, tako da sploh ne vem, če so jo pujski pojedli. Dobil sem kasneje sicer koline, ampak, kdo ve... Je pa zanimivo, da kljub temu, da sem shranil seme, drugo leto iz njih ni zrastlo nič Tudi bučnice so bile trde ko kamen in sploh niso vzkalile. Jaz pa tudi nisem nek hud agronom, da bi bolj obvladal to sceno. Žal. LP hedonist

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

1. sep 2008 9:27

Jaz imam tudi še eno lansko špagetarico, ker jih po resnici povedano ne ljubimo preveč (edino v piti). Ves čas sem jo prestavljala in valjala po hiši, tako da... če je le dovolj na soncu utrjena, jo imaš lahko kar v stanovanju. lesnik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. sep 2008 11:49

In kako naj bi jaz vedela, hedonist? Po moje ni za obupati.... meni so bile špagetarice všeč, uporabljala sem jih kot navadne, imajo pa bolj čvrsto meso in ne spustijo toliko vode. O tisti 70 kg pa ne bi nič rekal, nisem ravno ekspert za buče...

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti