Zakaj testo dol pade?

neznan uporabnik

28. nov 2001 9:49

Ima još jedna stvar: ne smije se namastiti rub forme za pečenje, samo dno jer se inače zalijepi biskvit za rubove, digne i padne. Anera

neznan uporabnik

28. nov 2001 12:27

Glede na to, da je moj brat "bodoči kuhar", mi je svetoval enako, kot je napisala Anera L. Pekač lahko namastite samo na dnu in ne ob straneh, ker drugače testo zdrsi dol.

neznan uporabnik

28. nov 2001 16:22

Jaz pa pekača nikoli ne mažem, ne spodaj ne po robu. Torto delam po receptu: - 3 jajca - 2 jogurtova lončka moke - 1-1,5 (po želji) jogurtovega lončka sladkorja - 1 pecilni prašek - 1 vanilijev prašek - 1/2 jogurtovega lončka mleka - 1 jogurtov lonček olja - 2 žlički kakava (ali pa tudi ne - odvisno od želja) Posebej naredim sneg, vse ostalo dam istočasno v multi praktik in dobro zmešam, na koncu dodam še sneg. Pečem cca. 1/2 ure (raje kako minuto več kot manj) na 180 stopinj v nepomaščenem pekaču. Sigurno uspe, ne pada dol, pa še zelo preprosto je. Isti recept se lahko uporabi tudi za pjano nevesto - ko je biskvit še topel (toliko, da se ga z roko prijeti), ga prelijem z mešanico mleka in ruma (količine po želji) in pudingom iz dveh vrečk. Pa dober tek!

neznan uporabnik

3. dec 2001 14:08

dva nasveta: 1)poskusite z moko iz mlina 2)pri potici dodajte v testo malo ydrobljenih albert keksov darko

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

4. dec 2001 22:08

Jaz pa bi svetovala predvsem tole: nikar ne mešajte testa z miksarjem, ko ste že dodali moko in pecilni prašek!!!!!!! Te sestavine vedno dodajamo na koncu in najbolje je, da testo takrat zmešamo s kuhalnico. Da prav ste prebrali s kuhalnico in nikakor z miksarjem ali metlico od mikserja in podobno. Premešajte narahlo in počasi in biskvit vam bo uspel! Tako me je naučila stara mama, pred katero kapo dol, kar se tiče peke! Anča

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

5. dec 2001 11:56

Ob vseh teh nasvetih še eden, ki se pri meni vedno obnese. Biskvit vedno delam po drugem vrstnem redu in sicer tako, da najprej stepem sneg iz beljakov, vtepem vanje sladkor in vanilij, enega za drugim rumenjake (do tod vse z mikserjem), nato pa narahlo s kuhalnico primešam še presejano moko s pecilnim in dodatke po receptu (orehe, kakav...). Pa tudi tisto o mazanju samo dna pleha drži. lp. Irena Ulčar Cvelbar

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

21. feb 2014 22:27

Pozdravljene, pred časom sem ponovno delala biskvit iz sledečih sestavin, 5 jajc (posebaj naredi sneg), 250 g margarine, 4,5 žlice kakava, 4,5 žlice gladke moke, 1 pecilni, 200 g sladkorja. Bisvkit žal ni uspel, zgornji-spodnji del lepo zapečen, vmes pa kot surova masa brez narastka. Mogoče veste kaj bi bil razlog? Prosila bi tudi, če mi napišete postopek mešanja sestavin, namreč ni omenjem v receptu.

 

Hvala

 

 

ursyy

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

21. feb 2014 23:45

Ursyy, tvoja napaka, da si biskvit pekla na temperaturi za pečenje pice, odločno previsoka! 

Katrca11

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

22. feb 2014 0:06

Biskrit sem pekla pri 180 stopinjah, cca. 20 minut. Pozabila sem še omenit, da sem biskvit delala v preteklosti večkrat, takšen neuspeh je bil le enkrat, zato ne vem kaj sem delala narobe.

ursyy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti