Nekaj za osvežit

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

tema odprta - 1. jul 2006 21:04 | ogledi: 1.716 | odgovori: 11

Kako bi pasalo nekaj za osvežit, ampak sladkega... Vroče je, neda se mi pečt, kurit pečice...

Gledam po kuhinji, nič od sadja, razen jabolk in banan. Sem že v avtu, hvala bogu, tržnica je še odprta - kupujem posodico malin, pa še eno melono.

Sem že nazaj doma, po poti premišljujem, kakšen biskvit... ah, nič, vroče bo, nič biskvita... V omari imam bebi piškotge /tiste za tiramisu/. Posložim jih po večjem pekaču; v hladilniku je bezgov sirup, ki sem ga dobila od Rimljanke, sirup v vodo in s tem namočim piškote. Vrečko želatine dam v posodico, notri 5 žlic vode, pustim odstati. Ampak, bojim se, da je bo premalo... oh, ti šment, nimam več želatine v prahu... aha, jo že vidim, je pa v ploščici. Samo eno ploščico namočim... Sedaj pa grem stepat sladko smetano - 3,3 litre - dodajam 4 žlice sladkorja, sedaj dodajam 1/2 litrski jogurt /kart tisti šparov - trdi/... pa še eden majhni... Rahlo mešam... Želatina je že trda, tisto v ploščici ožemem in dodam v posodico z želatino v prahu, vključim steklokeramično... mešam, mešam... želatina postaja vse bolj tekoča... odstavim, dodam 3 žlice jogurtove zmesi, premašam in vse to vmešam v preostalo slado smetano in jogurte.

Celi čas premišljujem o naši večni temi na kulinariki - a se bodo začele delati kepice. Nič, nikjer nobene kepice.

Sedaj polovico mase posujem po piškotih, malo poravnam, gor dam oprane maline in nanj še preostalo jogurtovo maso. Poravnam z nožem in pekač roma v hladilnik.

Evo, prejle je bilo konec ene tekme, sedaj se začenja druga... saj moram možeka malo posladkat, a ne? Narezala bom ohlajeno sladico in hladno melono... mmmm... če je kdo za, izvolite, pridite.

Žal, aparata za poslikat nimam, pravzaprav imam tam v sobi od sina, je pa, žal, polomljen.

Pozdravček!

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

1. jul 2006 21:11

Po naslovu sodeče je nekaj za osvežit mrzlo Laško pivo LP Matjaž

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

1. jul 2006 21:39

Bi res Dragička en kos -že laufam k tebi .............. Lep večer in uživaj ob sladici . Marta

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

1. jul 2006 21:54

To si tako lepo opisala, da sedaj ne morem tipkati zaradi obilice slin. Kar razmišljam in dala si mi idejo za jutri.Njami! Hvala. Kyara

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

1. jul 2006 22:10

dragička, zelo nesramno od tebe, da nam takole delaš skomine jessy6

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. jul 2006 22:36

Hej, dragička, kar delaj nam skomine, samo da si še tu... Sem pa včeraj jedla eno krasno torto - na testu iz piškotov in margarine, ki se ne peče, krema iz skute, mascarpone sira, limetinega soka in želatine...krasno, osvežilno, ne presladko, okrašeno pa s svežimi malinami in listi mete...se nisem mogla premagat, sem kar pojedla en kos...Sem si že izprosila recept... Mamamia mamamia

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

1. jul 2006 23:01

Mamamia, ko ga dobis, ga pa posreduj, da bomo se me uzivale... teya84

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. jul 2006 23:33

mamamia, se tudi jaz priporočam za tole torto:) Sicer pa za hitro sladko osvežitev, da ni treba čakat, da se kaj strdi v hladilniku, so več kot odlični raznorazni šejki! Ali pa ledena kava - to ma še fant rad, čeprav sicer ne pije kave:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. jul 2006 10:21

Pa sorbeti, Veri, kaj praviš... Bom recept takoj pošiljala naprej, ko mi ga soseda prinese (jedli smo v petek, ko smo imeli v ulici zabavo pri sosedih, ob bazenu...) mamamia

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

2. jul 2006 11:02

Kako pa se naredi ledena kava?? sara

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

2. jul 2006 11:45

Jaz sem jo včasih ( ko še nisem gledala tako na kalorije )delala takole: Skuhala normalno turško kavo, le da sem malo "šparala s kavo", torej, da ni bila tako močna. Pustila, da se ohladi. Potem pa v višji kozarec natočila dober dcl te kave, veliko žlico ( ali dve ) vanilijevega sladoleda, posipala s cimetom in prilila orehov liker ( za vzorec ), na vrhu pa seveda smetana, posipana z benko kakavom...pa še dolga žlica in slamica..in to je to. jessy6 Sporočilo je spremenil(a) jessy6 dne 02. jul 2006 11:46:11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti