Zavitek v skrinjo - surov ali pečen?

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

tema odprta - 1. jul 2006 9:21 | ogledi: 6.305 | odgovori: 6

Radi imamo češnjev in borovničev zavitek in bi ga pripravila malo več. Zanima me, ali je bolje zamrzniti surovega ali pečenega. Kakšne izkušnje imate vi? Ali je kaj odvisno od sadja oz. njegove sočnosti?

Hvala za odgovore!

jankica

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

1. jul 2006 9:37

Jaz bi dala kar pečenega,saj ga še zmerom lahko popečeš ko ga vzameš iz skrinje. andreja č.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

1. jul 2006 10:48

Mi vedno zamrznemo surove zavitke. Ko pa ga želimo jesti, vzamemo pekač z zavitki iz zamrzovalnika in takoj v pečico. Ko se speče, pa ni občutiti, da to ni tisti dan pripravljeno. Na isti način jaz zamrznem tudi prekmursko gibanico. Kyara

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

1. jul 2006 14:23

Se strinjam z Andrejo, tudi jaz ga spečem, ohladim in zamrznem. Ko ga želimo jest, si vklopim pečico na 200 in ga kar takoj dam za 30 min. v pečico. Sem pa že zamrzovala surovega, pa se mi je razlezel po pekaču in fila je pogledala iz testa (ha,ha), vse je bilo pocasto. No, to se je zgodilo meni, mogoče pa imate druge drugačne izkušnje. Sem pa zamrzovala jabolčnega. Galja

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

1. jul 2006 15:59

moja stara mama je vedno zamrzovala surovega, da je bil vsakič posebej kot frišen, ko ga je spekla... osebno štrudla ne delam, moja mama pa ga vsakič sproti pripravi, ker zamrzne samo češnje, jabolka pa zdržijo v špajzi tud celo zimo... LP Drejček

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

1. jul 2006 16:01

Surovega! Potem pa iz skrinje direkt v pečico in kakor je rekla Kyara, potem dejansko ni opaziti, da je bil v skrinji. Galja, baje da se razleze, če ga ne zamrzneš TAKOJ ko ga zviješ skupaj, se pravi, če ti prej še na pultu odstoji nekaj časa. Ne vem, ugibam samo. sara

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

3. jul 2006 7:18

Torej, kakorkoli bom naredila, bo v redu. Ni pa odveč Sarin nasvet (zavitega takoj v skrinjo). Hvala! jankica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti