Se gremo igrat?

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

20. mar 2018 19:59

Katarinči je napisal/a:

Janez Jalen, Bobri, praznik mladega zelenja oz. "mlado zelenje". Mladeniči so nabirali jajca močvirskih ptic (ponirki, labodi ...), nato so jih večer pred praznikom skupaj z mladenkami  pekli v žerjavici, nekaj pečenih jajc so mladeniči obarvali  z lastno krvjo, dekleta pa so jih čez noč  živo rumeno obarvala z barvilom iz češminovega lubja, večina pečenih jajc pa je ostala belih. Sončni vzhod (na praznični dan) so pričakali z brenkanjem soncu v pozdrav, dekleta  so zaplesala kolo in zapela, v krošnjo razglednega drevesa so mladenke metale šopke pomladnega cvetja, nato pa so si fantje in dekleta izmenjali obarvane pirhe, starejši in otroci pa so na gostiji  lupili in jedli bela jajca. Mladeniči so nato zaplesali ples z orožjem, kasneje pa so skupaj z mladenkami ob glasbi  brenke zaplesali v krogu okoli razglednega drevesa. 

Mislim, da je bilo dogajanja še več, vendar se ne spomnim podrobnosti. 

 

Katarinči

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 20. mar 2018 15:36

 ... pekli so jih (ptičja jajca namreč) skupaj z mladenkami...   ... šele zdaj vidim, kako nerodno sem se izrazila, hahaha ... no ja, sicer pa je fantu običajno zelo všeč, ko je njemu všečna punca končno "pečena" ...

Šalo na stran, želela sem napisati, da so  fantje in dekleta skupaj  pekli jajca močvirskih ptic ...

Katarinči

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 20. mar 2018 20:20

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. mar 2018 20:47

Da so jih skupaj pekli, se mi ne zdi, ampak to sploh ni pomembno. Pomembno je to, da so si fantje in dekleta jajca izmenjavali . In dekleta so tekmovala med seboj, katera bo najvišje vrgla šopek v krošnjo ozelenelega drevesa. Tisto, ki ji je to uspelo, je v tem letu čakala velika sreča .

Katarinči, čudovito! Kar nadaljuj, prosim.

lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

22. mar 2018 10:03

Hmmm, potrebujem malce časa, da se domislim novega vprašanja, zato prosim za potrpežljivost

Katarinči

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

23. mar 2018 13:32

 

Ker še Katarinči razmišlja o novem vprašanju, sem se odločila, da jaz nadaljujujem z igro. 

Drage zidarke/zidarji, kaj mislite kaj je "šuhanzel" ?

lp

dočka

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

23. mar 2018 18:18

dočka je napisal/a:

 

Ker še Katarinči razmišlja o novem vprašanju, sem se odločila, da jaz nadaljujujem z igro. 

dočka

No, zdaj pa res ne vem, ali bo v skladu s pravili igrice, če vseeno postavim svoje vprašanje? Premalo časa sodelujem v igrici, da bi vedela, kako ravnati v takšni situaciji. 

Elaphus, po premisleku sem se odločila, da tokrat ne bom postavila vprašanja. 

 

Katarinči

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. mar 2018 19:38

Katarinči je napisal/a:
dočka je napisal/a:

 

Ker še Katarinči razmišlja o novem vprašanju, sem se odločila, da jaz nadaljujujem z igro. 

dočka

No, zdaj pa res ne vem, ali bo v skladu s pravili igrice, če vseeno postavim svoje vprašanje? Premalo časa sodelujem v igrici, da bi vedela, kako ravnati v takšni situaciji. 

Elaphus, po premisleku sem se odločila, da tokrat ne bom postavila vprašanja. 

 

Katarinči

Lej, Katarinči, kakor hočeš, izbira je tvoja. Katti je pred nekako dvanajstimi leti in pol pričela z igrico, na prvo stran napisala pravila in menim, da se je igra dobro "prijela". Včasih, kadar oseba, ki je bila na vrsti, da zastavi vprašanje, ni imela časa, ni na "prvo žogo" našla primernega vprašanja ali pa  je morebiti sploh ni bilo v območju internetnega signala, smo včasih pač počakali tudi ves teden. Razumem, zdaj so drugačni časi, vsem se mudi, za čakanje ni več časa, pravila so tu zato, da se jih krši ... kaj čemo, takle mamo. Novo in sveže.

lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

23. mar 2018 20:34

 

Se opravičujem, nisem vedela, da bi v takšnem primeru morala počakati kakšen teden.  Moje  vprašanje tako umikam, kot da nikoli ni bilo postavljeno. Katarinči ti pa dobro premisli in postavi svoje vprašanje. Pa prosim brez zamere.  Vsega pač človek nikoli ne ve.  Zato se pa učimo celo življenje.

 

.

dočka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. mar 2018 22:19

dočka je napisal/a:

 

Se opravičujem, nisem vedela, da bi v takšnem primeru morala počakati kakšen teden.  Moje  vprašanje tako umikam, kot da nikoli ni bilo postavljeno. Katarinči ti pa dobro premisli in postavi svoje vprašanje. Pa prosim brez zamere.  Vsega pač človek nikoli ne ve.  Zato se pa učimo celo življenje.

 

.

dočka

Opravičilo sprejeto (verjetno). Zamere itak nobene. Ampak - ali je res tako zelo narobe, če nekdo opozori, da obstajajo pravila, in sicer zato, da se vedno ve, kako bo kaj potekalo. In da poteka brez zapletov. Ali greste za volan, ne da bi se naučili prometnih predpisov? Če greste, se slej ko prej nesrečno konča. Tule pa (hvalabogu), nesrečnih slučajev ni, ampak to še ne pomeni, da je vse v redu, če ne spoštujemo nekih pravil. Zakaj so tisti, ki bi se radi držali nekega reda, skoraj vedno izpostavljeni omalovaževanju in posmehu?

No, dočka, mogoče ti ne bi bilo treba čakati cel teden. Mogoče en dan ali pa dva. Mogoče deset. Konec te verjetno ne bi bilo. In vmes bi lahko preštudirala pravila igre. Edino, če  "človek, ne jezi se", šah in podobno igraš tudi tako, kar na pamet, brez pravil. Soigralci imajo verjetno vidja živce. No, jaz jih nimam. In se oglasim. Ne nazadnje tudi zato, ker je mnogo lažje, če se držimo pravil. Seveda jih lahko včasih preziramo. Ali pa namerno spregledamo. Ampak prekleto dobro moramo vedeti, kdaj lahko to storimo. Ne zaradi sebe. Zaradi drugih. Ker, hočeš, nočeš, živimo v družbi. Mi vplivamo na soljudi in soljudje vplivajo na nas.

Uh, malce preveč sem se vrgla v filozofiranje. Takšnale malenkost takih sestavkov verjetno ne zasluži. Ali pa. Plaz začne drseti, ko se sproži prvi, čisto majhen kamenček.

In, ja, lahko bi bila tiho. In bi rekla - briga me, nisem vpletena, zakaj bi koga zanimalo moje mnenje. No, pa nisem tiho. Dokler imam energijo za preklanje, imam dokaz, da se mi še da. In da še migam.

lp

P.s. Če bo šlo komu v nos, da se upajo oglašati ljudje, ki ne limajo receptov in slikic, skratka, ki ne ustvarjajo, se opravičujem. V tem primeru bom v nedeljo vrgla gor ene dva recepta in tri sličice.

 

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 23. mar 2018 22:22

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

24. mar 2018 2:17

Omejitve, kdo se lahko oglaša in kdo ne na Kulinariki določa po mojem lahko samo lastnik. Saj so nekje napisana in jih lahko vsak prebere. 

 

Katrin11

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

24. mar 2018 7:53

Še NIKOLI nisem dodala nobenega recepta in ne sličice hrane in je tudi ne bom.Nikjer v pravilih ne piše, da moram, ali pa da sem zato drugorazredna članica.(v enem ZS sem dobila to, hahaha) Okrog vsega pač ni treba narediti cele štale., Ženska se je pač spomnila enega dobrega vprašanja in ga postavila, pa kaj???  Igro pa itak igrate ene in iste, meni je zadnjič uspelo vskočiti, zdaj pa rajši  že ne bom več, da ne bom kaj zmotila, hahaha .....

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti