Se gremo igrat?

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

21. nov 2017 16:30

Ultranova je bila prva in je prav, da nadaljuje! 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

21. nov 2017 17:49

Trixi, ne bo držalo, udariš lahko tudi z valjarjem, loparjem, daš dve okol kepe itd.

ultranovin odgovor je bil bolj v stilu predigre

lp

 

mzm

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

21. nov 2017 17:51

hedonist je napisal/a:

Uf neki ne obvladam teh starih narečnih besed ampak naj bo : kaj je to paklez ???

hedonist

Saj pri tej igri ne gre za narečne besed, pač pa za pojme, povezane s kulinariko tako ali drugače

lp

mzm

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

21. nov 2017 18:16

Saj ne bom,rimljanka,ne boj se. Da se ne boš razpočila od jeze

mišzmoke,ja,maš prav

Tudi rimljanki bi prav prišla,da ne bi tolk bentila;)

ultranova

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

21. nov 2017 18:47

No, da ne bo hude krvi v temi SE GREMO IGRAT; predlagam, da ena od naju postavi naslednje vprašanje- katera prva pride, prva "melje". Po moje bo vsaka uganka (moja ali od ultranove) dobrodošla 

Moja ideja temelji na fotografiji, ki jo lahko naredim šele jutri, tako da...ultranova, izvoli, če imaš kaj v rokavu

Itak pa bomo, glede na to, da je bila tema zelo dolgo v mirovanju, lahko vsi prišli na vrsto.

V.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

22. nov 2017 9:53

Igra pomeni, da se igramo in se imamo luštno, vsaj jaz to tako razumem. Škoda je ob tem kakršnekoli slabe volje :) Zdej ne vem ali lahko zastavim še eno vprašanje ali ne, sem se spomnil še nekaj fajnega :)

hedonist

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

22. nov 2017 11:33

hedonist, po moje ne bo imel nihče nič proti. Ti kar napiši, da ne pozabiš  

Kot sem že napisala, vsi bomo lahko prišli na vrsto, če ne prej, pa ko tema malo zdrsne v pozabo.

V.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. nov 2017 14:02

katti je napisal/a:

ČAO!

Bi se igrali?

Nekaj podobnega sem zasledila pa bi mogoče stvar užgala še pri nas na kulinariki.

Pravila igre:

1. Jaz začnem igro tako da postavim vprašanje in vi odgovarjate. Ko sem zadovoljna z odgovorom, v posebnem postu predam besedo tistemu, ki je prvi pravilno odgovoril. Ta vpraša novo vprašanje in cikel se zavrti.

2. Vprašanja morajo biti iz sveta kulinarike. Obsegajo lahko vse, kar se tiče hrane, sestavin, sadja, zelenjave, tega portala, torej svašta. Odgovori morajo biti splošno preverljivi. Ne velja recimo vprašanje: kako sem danes pripravila bučke

Velja pa npr vprašanje:

itd... glavna značilnost mehiške hrane, koliko časa rodi ameriška borovnica, iz česa izdelujejo maslo,....

3. Kdor misli, da je pravilno odgovoril, naj počaka na potrditev postavljalca vprašanja. Če postavljalec vprašanja zelo dolgo ne potrdi pravilnega odgovora (recimo tri vmesne poste ljudi, ki besnijo: pa dej že enkrat!!!), lahko tisti, ki je pravilno odgovoril, po splošnem konsenzu prevzame besedo.

Če tisti ki je dobil besedo, dolgo ne postavi novega vprašanja, ima postavljalec vprašanja pravico dodeliti besedo naslednjemu, ki je pravilno odgovoril.

Pravila bomo lahko še malo priredili, če bo preobširno.

No tako in jaz začnem:

Koliko let rodi ameriška borovnica?

katti

 

rimljanka

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

22. nov 2017 17:09

Rimljanka, prav lušna si. Imam kar nekaj prijateljic iz prosvete...ja, red mora bit!  

Če še malo kompliciramo (se gremo igrat) bi po pravilu, zapisanem pod točko 1, vprašanje morala zastaviti ultranova, saj je bil hedonist zadovoljen z njenim odgovorom in je njej predal besedo. Ampak, ker sem se potrudila, se v tem hladnem vremenu in že skoraj v mraku zvlekla na podstrešje stare bajte in pofotkala pripravo, ki ima še kako veze s kulinariko, si bom za nagrado vzela pravico za zastavitev naslednjega vprašanja .

Torej, čemu je služila zadeva na fotki?

Priznam, jaz kot mestno dete nisem imela pojma, gugl pa tudi ne...

V.

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

22. nov 2017 17:12

Po moje je tole naprava za sajenje krompirja.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti