Jetra

nana_nana  

član od: 15.7.2005

sporočila: 3

1. jun 2007 16:58

Hej Kyara, čičkak je na slovenščini navadni repinec. Res je zelo zdravilna rastlina, najbolj zdravilen je koren, deluje kot čistilo krvi. Pomaga odstranjevati toksine iz jetre in ledvic, tudi pri alergijah, pospešuje rast laseh, sigurno še kaj. LP, Nana

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

1. jun 2007 17:02

No, tale o masleni kislini (le) v maslu tudi ni ravno najbolj na mestu... ... masleno kislino tvorijo naše črevesne bakterije iz zaužitih vlaknin. Margarina pa  res ni zdrava. Nasja

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

1. jun 2007 17:30

Sama sem si že dvakrat čistila jetra s to metodo grenke soli in olivnega olja+ grenivka. "Dogajanje", ki traja cca. 12 ur, res ni prijetno, kasnejši učinek je pa zelo dober. Več kot 10 let sem imela težave z jetri, 3x sem imela močnejši napad, da sem šla tudi na urgenco po injekcijo. S to metodo se jetra očistijo in zato lepše delujejo. Ena kolegica je rekla, da si to terapijo naredi vsako pomlad, ker se ji zdi, da je po njej veliko bolj čila in polna energije. Hkrati s čiščenjem jeter se delno očisti tudi črevesje. Mene je rešila bolečin, zato sem jo že nekajkrat propagirala Mislim, da je vredno poskusit.

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

1. jun 2007 21:47

Na podlagi lastnih izkušenj naj povem, da kot prvo- najpriročnejše zdravilo pride v poštev kurkuma. Eno žličko se zameša v kozarec vode in spije enkrat dnevno pred obrokom ali po njem. To umiri tudi želodčne težave. Drugo je že omenjeni pegasti badelj oz. silimarin, ki ga le-ta vsebuje. Jaz ga uporabljam v homeopatskih injekcijah (po nasvetu dr.Šimetina iz Zgb., ki je tudi homeopat) in lahko rečem, da je izredno učinkovit. Čudovito izboljša zamaščenost jeter (ni vedno kriv alkohol, lahko gre za težka zdravila- npr.kemoterapija) in jih tudi zdravi. Je že res, da se jetra obnavljajo, pri hujših zadevah pa jim je kljub temu potrebno pomagati, da lažje predelajo vse strupe. Tretje pa je artičoka oz. izvlečki iz artičoke. Ta je tudi izredno učinkovita, je pa stvar posameznika, za kaj se bo odločil. ZIMA

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

4. jun 2007 21:14

Sy, kako to misliš 12 ur, a si štela od prvih dva deci popite vode s soljo ali si od zjutraj naprej, ko te doleti driska? Ker sem tudi jaz lani že dvakrat delala to kuro, pa se mi ni zdelo nič "neprijetno", edinole tista grenka sol v raztopini je bila malo težja za dol spravit, medtem ko sama mešanica olja in grenivke je pa zelo dobra. Se pa dejansko izločijo raznorazne stvari (zelene grudice-ene velike do cm, razni rdeči manjši kamenčki....)tako kot piše članek, tako da kar poskusite. Tudi jaz bom sigurno še delala to kuro in to prav kmalu. ann

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. jun 2007 8:47

Kako je z grenko soljo in srcem? Menda ni priporočljiva za ljudi, ki imajo občutljivo srce???

Sama sem po možganski kapi, tega je res že 6 let, pa vseeno cvikam... 

lidka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

5. jun 2007 9:06

Hvala Zima. Ker imam sama tudi težave z jerti zaradi določenih zdravil, sem se odločila, da jetrom začnem sama pomagati. Od decembra lani uživam 3x na dan Silymarin, pa Q10 in olje pšeničnih kalčkov in 1x na dan multivitamin in sok Noni. Krvne analize so pokazale kar 50 % izboljšanje, počutje pa je tako dobro, da ni za opisati. Bom kar nadaljevala. Kyara

Petrca_5  

član od: 28.8.2006

sporočila: 135

5. jun 2007 9:09

Čaj za jetra. Dobi se v trgovinah z zdravo prehrano, čaji.... Se mi zdi, da je Galexov (nisem ziher). Pomaga, pa še prijetnega, osvežilnega okusa je. Petra_5

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

5. jun 2007 11:27

Ann, ja, v tistih 12 ur štejem čas od zjutraj, ko se začne čiščenje (beri: hude prebavne motnje), do večera, ko se nekako umiri. Meni pa raztopina grenke soli ne predstavlja večjega problema, olivno olje z grenivko mi je pa BLJAK! Brrrr!! Kako smo si različni!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti