Jetra

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. jul 2006 10:50

Jetra naj bi se čistilo z raztopino grenke soli. Kupi se jo v lekarni. Sem pred časom iskala to metodo po netu, malo pobrskajte, jaz nimam časa. Je pa treba prej začet že z dieto, pa z zdravim življenjem. Potem pride na vrsto kaj tako drastičnega, kot grenka sol. Izločajo se; baje; maščobe, holesterol, ki se je z leti nabral po telesu. Pri izločanju se; baje; vidi rumenozelenkasta maščoba. Pišem, kar sem prebrala. Pa še to kar mi je ostalo v spominu. Ne me držat za besedo, bo kdo kaj več povedal iz lastnih izkušenj. Jaz nisem preizkusila in tudi ne bom, po eni možganski kapi si tega ne smem špogat... Ti pa grenka sol naredi pravi frker in te spuca celega v nulo. Prav prijetno tudi ni, so rekli...

Dunja  

član od: 16.5.2006

sporočila: 8

20. jul 2006 12:19

Zbog problema sa alergijama dobila sam uputstvo od liječnika da je vrlo važno očistiti jetru i to ovako: tri puta na dan kuhati čaj od korijena čička (korijen se kuha 10-15 min.) i piti svježe tri tjedna čaj od korijena koprive - isto čaj od lišća koprive (samo se prelije kipućom vodom) ili biljni lijek Sylimarin (možete o njemu pročitati na webu) Pozdrav! Dunja

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

25. jul 2006 10:28

Vem da koprivin čaj čisti kri in jetra, uporablja pa se še pri zasluzenju želodca in dihalnih organov, pri želodčnih krčih in čirih in pri pljučnih boleznih, kjer je priporočljivo dodajati še med.Izvleček iz kopriv pomešan z vinskim kisom pa se uporablja proti izpadanju las, zoper prhljaj... Dunja, kaj pa je čička? Tudi sama imam problemček z jeri, zato se za te zadeve malo bolj zanimam. Kyara

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

25. jul 2006 10:38

krizanka22 je napisal/a:
Pravijo, da pomaga pitje sirutke.
Da, i ja sam tako čula da je sirutka dobra za jetru. Moj muž ima loše nalaze jetre i sad pije sirutku svaki dan. Odem na tržnicu ženama kaj prodaju sir i vrhnje i one mi natoče u flašu od litru i pol sirutke. Lidija...

vesn@  

član od: 27.3.2006

sporočila: 59

29. avg 2006 22:43

draga punca naj enostavnejsi odgovor je ta da se sama cistijo ker jertre so cloveski filter verjami san ma se zdravim ker mam tud na jetrah raka in ne gre nic naprej drg šprimer moj moz je bil alkoholik krivil mene , kwer imasm raka ko so ga spravli v vojnik je imel 5 procentov zdravih jeter po 3 mesecih nehanja pitja ima tako zdrava jetra kot da ni nikol pil tatro samo oij veliko vodo lp vesna vesna kovačič

vesn@  

član od: 27.3.2006

sporočila: 59

29. avg 2006 22:46

upam da znas prebrati drug primer imam tako da sam vode veliko pij sori zdaj sem videla kok pisem vesna kovačič

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. avg 2006 8:42

O poroznosti kože pa še to. A ste vedele, da se še nekaj stoletij nazaj ljudje niso kaj prida umivali ravno zato, ker so mislili, da je koža tako porozna, da bo voda enostavno prišla skozi in jih razžrla. Zato pa so se tako pudrali in menjavali ovratnike. Loni Makaroni

matejos  

član od: 1.6.2007

sporočila: 2

1. jun 2007 15:13

fresh je napisal/a:
tocno tako- kot receno sem se nerodno izrazila. pac pronica v telo, oziroma se absorbira v kri, ta pa gre tudi skozi jetra. deluje pa ociscevalno, tako kot ce ga spijes, le da imas potem samo se en velik kakec! in enako je z drugimi naravnimi sredstvi- najbrz si ze slisala, da pri kaslju pomaga, ce na prsa polozis skuto (star recept nasih in njihovih babic), zavito v plenico ali gazo. no, in ce bos sla gledati sestavine npr. panatus tablet (vsaj mislim, da sem na njih zasledila to zadevo- sem bolj skregana s tabletkami), vsebujejo laktozo, ki jo najdes tudi v mlecnih izdelkih. In vecina teh zdravil, ki jih brez recepta kupis v lekarni delujejo pravzaprav na principu zdravljenja nasih babic. pa nasmejan dan se naprej! fresh
Neverjetno... Laktozo vsebujejo praktično vse trdne farmacevtske oblike, tj tablete, kapsule itd. Laktoza je osnovna pomožna snov v farmaciji. Vaša teorija je neumnost. matejos

matejos  

član od: 1.6.2007

sporočila: 2

1. jun 2007 15:17

lidka je napisal/a:
Jetra naj bi se čistilo z raztopino grenke soli. Kupi se jo v lekarni. Sem pred časom iskala to metodo po netu, malo pobrskajte, jaz nimam časa. Je pa treba prej začet že z dieto, pa z zdravim življenjem. Potem pride na vrsto kaj tako drastičnega, kot grenka sol. Izločajo se; baje; maščobe, holesterol, ki se je z leti nabral po telesu. Pri izločanju se; baje; vidi rumenozelenkasta maščoba. Pišem, kar sem prebrala. Pa še to kar mi je ostalo v spominu. Ne me držat za besedo, bo kdo kaj več povedal iz lastnih izkušenj. Jaz nisem preizkusila in tudi ne bom, po eni možganski kapi si tega ne smem špogat... Ti pa grenka sol naredi pravi frker in te spuca celega v nulo. Prav prijetno tudi ni, so rekli...
Holesterol je osnovni gradnik človeškega telesa. Zaradi svoje značilne rigidne strukture, so molekule holesterola vgrajene v prav vse celicčne membrane in nas dobesedno držijo pokonci. Holesterol bi najenostavneje primerjali z železno armaturo v betonski konstrukciji. Holesterol je tisto, kar nas loči od ameb, torej da nismo samo kup želatine! Zatorej se holesterol z leti NE MORE "nabrati" v telesu... Problemi s holesterolom niso vezani na holesterol sam. Bolj so vezani na druge dejavnike v človeškem življenju, holesterol je pa pač samo tisto edino, kar danes zna medicina izmeriti. Primer so margarine ipd. Te vsebujejo 0% holesterola zaradi samega izvora (hidrogenirano rastlinsko olje), pa so zaradi trans maščob veliko bolj nevarne za življenje kot vsako maslo. Odsotnost masla v človeški prehrani dandanes zaradi masovne histerije proti holesterolu se najverjetneje odraža v stopnji raka na črevesju. Namreč, naše črevesne celice ne živijo od sladkorja-glukoze, kot vse ostale celice v telesu, ampak od maslene kisline. Te kisline drugje skoraj ni, razen v maslu. Odsotnost maslene kisline pomeni šibke in občutljive črevesne celice, kar verjetno pospeši raka. matejos Sporočilo je spremenil(a) matejos dne 01. jun 2007 15:23:13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti