Jetra

divja  

član od: 14.6.2006

sporočila: 6

tema odprta - 29. jun 2006 18:47 | ogledi: 19.505 | odgovori: 38

mene pa zanima s katero hrano oziroma dieto lahko prečiščiš jetra

divja

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

29. jun 2006 18:52

hmm, to ne vem, vem pa da obstaja rožica, ki ima super semena za čajček za obnavljanje jeternih celic - pegasti badelj (Sylbum marianum). Če pride ta info kaj prav. "Po letu 1970 raziskujejo Nemci predvsem zdravilne lastnosti silimarina, ene izmed sestavin badljevih semen. Ta snov izjemno varovalno deluje na jetra, ohranja njihovo normalno delovanje in preprečuje poškodbe, ki bi jih na njih lahko povzročile različne zelo strupene snovi. Z dolgoletnimi raziskavami so ugotovili, da lahko pomaga celo pri popolni odpovedi jeter, posledici hudih strupov za jetra, npr. ogljikovega tetraklorida ali strupov zelene mušnice. Danes v Nemčiji s silimarinom uspešno zdravijo hepatitis in celo cirozo jeter." LP, Staša Sporočilo je spremenil(a) stasafrank dne 29. jun 2006 18:56:02

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

11. jul 2006 18:10

Jetra so organ, ki se edini v našem telesu obnavlja. Torej tega krutega čiščenja skoraj ni treba, ker pomaga stroga jetrna dieta in nič alkohola. Po 2 letih se težave uredijo. Kyara

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

13. jul 2006 10:41

za ciscenje jeter je izjemno ucinkovito generalno razstrupljanje telesa, ki naj traja 2 dni. V tem casu uzivas le na pari kuhano zelenjavo, surovo zelenjavo, nobenih izdelkov iz psenice, nobenega sladkorja, kofeina, teina, nikotina in alkohola. Potrebno je piti veliko vode! Kot pomoc za dodatno razstrupljanje jeter, pa si na nanje polagas obloge iz ricinusovega olja, ki skozi kozo penetrira v jetra in pomaga pri pospesenem odpravljanju strupov. fresh

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

13. jul 2006 12:23

Včasih moramo kakšna ljudska zdravilstva tudi malo ustaviti - torej, skozi kožo do jeter razen kakšnega ostrega predmeta ne bo penetriralo nič. Enako velja za vse kreme proti celulitu (do samega celulita ne bodo prišle, verjetno pa bo pri njegovi odpravi pomagalo vtiranje) in verjetno še za kaj. Pa brez zamere, fresh! LP, piščanec

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

13. jul 2006 14:31

piscanec, nekaj malega v razmislek- ce skozi kozo po tvoje ne more penetrirati nic, kako pa potem deluje kontracepcijski obliz? koza je zelo porozna in skozi njene tri glavne sloje z najvecjo lahkoto pronicajo razne substance. res sem se pa malo nerodno izrazila. fresh

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

13. jul 2006 14:48

Pravzaprav o tem res nisem razmišljala - seveda ti dam prav, fresh. Hecno se mi je zdelo le, da bi neka učinkovina pronicala prav do jeter. Sem skoraj prepričana da ne bi, saj bi prej že vsaj stokrat pronicala do krvnih žil, po katerih bi jo zaneslo po celem telesu (kar pa je za kontracepcijski in verjetno tudi nikotinski obliž nujno). Hvala za opozorilo! LP, piščanec

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

13. jul 2006 15:02

tocno tako- kot receno sem se nerodno izrazila. pac pronica v telo, oziroma se absorbira v kri, ta pa gre tudi skozi jetra. deluje pa ociscevalno, tako kot ce ga spijes, le da imas potem samo se en velik kakec! in enako je z drugimi naravnimi sredstvi- najbrz si ze slisala, da pri kaslju pomaga, ce na prsa polozis skuto (star recept nasih in njihovih babic), zavito v plenico ali gazo. no, in ce bos sla gledati sestavine npr. panatus tablet (vsaj mislim, da sem na njih zasledila to zadevo- sem bolj skregana s tabletkami), vsebujejo laktozo, ki jo najdes tudi v mlecnih izdelkih. In vecina teh zdravil, ki jih brez recepta kupis v lekarni delujejo pravzaprav na principu zdravljenja nasih babic. pa nasmejan dan se naprej! fresh

krizanka22  

član od: 1.10.2005

sporočila: 86

13. jul 2006 21:54

Pravijo, da pomaga pitje sirutke.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. jul 2006 10:04

Pa pitje zelenega čaja, ker ima antioksidante. Pomembno je tudi, da se iz prehrane odstrani vse ali skoraj vse, kar je umetno: vegeta, salame, juha iz vrečke, vsa konzervirana jedila, kot je pašteta in ostale jedi iz konzerve.... Pa želodčno dieto je potrebno držat in jetra bodo ćez 2 leti ozdravela. pa še nekaj, strogo je prepovedan alkohol vsakršne oblike. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti