Cordon blue

neznan uporabnik
tema odprta - 26. nov 2001 11:11 | ogledi: 7.650 | odgovori: 3

Zanima me, če bi lahko kdo zaupa recept za Cordon Blue. Hvala.

neznan uporabnik

26. nov 2001 11:41

Večji puranov zrezek dobro potolčete in začinite, na eno polovico zrezka naložite rezine šunke (lahko tudi pršut, če ga imate raje) in sira. Prepognete z drugo polovico zrezka in dunajsko (moka,jajce,drobtine)panirate in ocvrete na vročem olju. Če zrezek noče "stati skupaj", si pomagajte z zobotrebcem! Lp Anja

neznan uporabnik

26. nov 2001 16:34

V Svice so pa Cordons bleus iz teletine, katero marinirajo (1 caj.zlicko gorcice, 1 caj.zlicko limoninega soka, malo svezega rozmarina in zajbl - vse nasekljano; pomaze se notranja stran zrezkov), ostalo pa tako kot pravi Anja. Lep pozdrav vsem Henri

neznan uporabnik

26. nov 2001 18:47

Za cordon blue lahko uporabite tudi kurje ali svinjske zrezke - odvisno od tega, katere imate najraje. Jaz jih potolčem, samo solim, vstavim rezinico šunke (lahko je tudi oglata za pizze) in sira ter spaniram in ocvrem. Včasih se zgodi, da okus vstavljenega mesa prevlada, sploh če uporabimo kakšno prekajeno meso ali šunko z izrazitim okusom. Jaz imam raje malo več sira kot pa šunke. Lp, Beti.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti