Kako shraniti baziliko

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

29. jun 2006 11:14

jaz sem narezala nekaj trakov iz blaga in jih pomočila v steklenico z vodo, drug konec pa zarinila v zemljo rastline v lončku; tako vsaj nekaj vlage pride do korenin ko me ni v bližini, vendar pa to ne zadostuje! jasna

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

29. jun 2006 13:55

Ena izmed verzij je tudi da zakoplješ plastenko, ki ji na zamašku narediš majhno luknjico, tako da vlaži zemljo. Nobena od teh varjant tudi kupljena ne, ne more nadomestiti zalivanja, primerne so le za krajši čas. O bomažnih trakovih in plastenki sem le brala, tako da s tem nimam nobenih izkušenj. Drugače pa si ljudje doma izdeloja tudi zalivalne sisteme za balkonsko cvetje in podobno za majhne denarje. Le spreten moraš biti Nekaj na to temo je možno prebrati na: http://www.rastline.com/viewforum.php?f=54 Lp magnolija Sporočilo je spremenil(a) magnolija dne 29. jun 2006 13:55:52

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. jun 2006 15:06

Močno dvomim, da se da v lastni režiji narediti napravico, ki je enako učinkovita in stane manj kot tisoč sit. Deljue pa: sesekljani lističi bazilike v majhnih kozarcih, zaliti z oljčnim oljem. Č ejo imaš v lončku, je itak nisi pridelala toliko, da bi se dalo vsebino spraviti v več kozarcev. Z redno uporabo v kuhinji bo šla vsebina prej kot v dveh meecih in ne bo nič splesnilo. Vendelina jr.

poka  

član od: 6.10.2005

sporočila: 29

29. jun 2006 16:12

Zlate ste, hvala, hvala, hvala. poka

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

29. jun 2006 16:35

baziliko jaz čez poletje sadim v vrt in jo konec poletja natrgam na lističe, operem, posušim na zraku in zamrznem. edino tako se ohrani aroma, ki se z sušenjem zelo izgubi. pppp

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. jun 2006 17:31

Liste operem in osušim. Baziliko sesekljam, osolim in pomešam z olivnim oljem. Nadevam v kozarec in hranim v hladilniku o naslednje sezone. Enako delam s peteršiljem, čemažem, koriandrom.... Še nikoli mi ni splesnila. Je pa potrebno solit, kajti sol je konzervans. Pa ne preveč, da ne bo prehudo. lp Vesna

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. jun 2006 17:44

Odnesi jo k dobri sosedi, mami, babici ali teti in naj oni malo zalivajo, po dopustu pa to osebo povabi na prigrizek, kjer je obvezna bazilika. Med tvojo odsotnostjo bo sigurno precej zrasla. Kyara

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. jun 2006 17:50

Za dopustniške dneve je super stvarca Agrogel, kupiš v Kaliji (semenarna), to so taka bleda prozorno bela zrnca, ki jih vmešaš v zemljo, zaliješ predno greš in ta gel posrka vodo in nabrekne in potem počasi oddaja vodo, ko se zemlja suši. Lepo dela, samo ne smeš pozabit presadit rastlinic, ko boš prišla nazaj, ker če so non stop v tej zemlji z gelom, ji lahko korenine zgnijejo, ko jo boš normalno zalivala... jaz pa mam obratni problem, ne vem, kje bi se dalo kupit baziliko (tako, da bi vedno bila) - včasih je na trgu, včasih je v hipermarketu, včasih je v leclercu, ampak nikoli takrat ko bi jo najbolj rabla:( Veri

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. jun 2006 18:25

Se ne strinjam z veri glede uporabe agrogela. V predpisani količini (na navodilih proizvajalca) ga vedno dajem v prst pred sajenjem. Ob zalivanju vsrka mnogokrat več vode, kot je sam težek (razmerja ne vem na pamet), potem, ko se zemlja suši, pa vodo postopno oddaja. Korenine ne zgnijejo. Morda bi se to zgodilo le v primeru, da bi preko vseh meja zalivali rastline. Samo, opozarjam, da agrogel ne bo držal vode 10 ali 14 dni. Če greš z avtom, pač eno samo rastlinico v lončku vzemi s sabo, he he. Če eni vzamejo pse in mačke, zakaj ne bi drugi pač svoje ljube rastlinice. Saj najbrž ne greš v Avstralijo, tja je pač ne bi smela nesti s seboj. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 19. jul 2006 16:05:42

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti