Oleandru rumenijo listi

barb29  

član od: 9.9.2004

sporočila: 25

tema odprta - 28. jun 2006 22:16 | ogledi: 7.518 | odgovori: 29

Že pred meseci sem dobila krasen oleander, ki še naprej raste v loncu, na vzhodni strani hiše, kjer pa je seveda konkretno sonce le v dopoldanskem času. Pred dnevi je začel še cveteti, zdaj pa vidim, da mu rumenijo in odpadajo spodnji listi. Rada bi kaj naredila, še prede izgubi vse, pa ne vem kaj! A kdo obvlada tudi takšne veščine?

barb29

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. jun 2006 22:38

Si ga kaj pognojila, ali ga samo zalivaš? Oleander ima rad veliko sonca, saj je mediteranska rastlina. rimljanka

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

29. jun 2006 0:55

Menda listi rastlin rumenijo od premalo, ali od preveč zalivanja. Aki

barb29  

član od: 9.9.2004

sporočila: 25

29. jun 2006 7:53

Zalivam ga toliko kot vse ostale rože, gnojim pa tudi z enim "čudežem", ki so mi ga namešali v vrtnariji in kar tudi oni uporabljajo. Hja, sonce - to pa res ne vem. Razmišljala sem, da bi ga malce preselila...da bi imel še nekaj popoldanskega sonca. Bomo videli...Hvala za mnenji. barb29

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

29. jun 2006 8:18

Kadar rastlini rumenijo listi, je treba najšrej pomisliti na preveč zalivanja. Če stoji oleander tako rekoč v polsenci, potem ne rabi toliko vode. Torej preveri kako mokra je zemlja malo globje. Če listi le bledijo in ne rumenijo, je možno da je prišel nanj pajek. Takrat je pa treba uporabiti insekticid, ker ga drugače ne odpraviš. Vsekakor pa bi ti bil oleander najbolj hvaležen za več sonca. Lisa

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

29. jun 2006 8:25

Oleander je rastlina,ki raste v primorju na prostem.Po moje ga preveč zalivaš,zato ti svetujem ,da ga takoj zaliješ s kakšnim sredstvom proti koreninski gnilobi in ga preseliš na sonce.Pri nas imamo oleander na dopoldanskem soncu,je pa res ,da ga zalivamo 1x na 7-10 dni in takrat obilno.Povej kako se bo stvar iztekla. Lep dan. kuharca37

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

29. jun 2006 10:35

Pri nas je bil vzrok rumenjena oleandrov pajek oz. pršica ali nekaj takšnega in jih kljub zdravljenju nismo uspeli rešiti. magnolija

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

29. jun 2006 14:05

Jaz sem kupila čudovit oleander v Hoferju. ko sem ga prinesla domov, je čez nekaj dni začel veneti, vrhovi so se v dolžici cca 20 cm zvili in sušili, listi so suhi leteli stran. Kolegico, ki jih ima že dolgo let , sem spraševala kaj bi bilo narobe. Je rekla , da verjetno preveč zalivam, da jih je treba zalivat veliko manj kot ostale rože( pelargonije...). Nič ni pomagalo. Špricala sem jih s pripravkom proti plesni (za nagljne), in nič ni pomagalo. Nato sem ga prestavila izpod strehe na travo, da je bil čisto ves dan na soncu - nič bolje. Začel je padati po tleh, vsaka sapica ga je prebrnila. In ob tem sem ugotovila, da je PREMALO zalit. Ko sem ga čisto vsega prepojila z vodo, je po dveh tednih take terapije, oživel in kmalu bo začel cveteti. Upam, da boš tudi ti ugotovila, kaj mu ne paše. Kaj pa če bi vzela en list in šla v cvetličarno ali zadrugo? Pri nas naredimo kar tako in dobim vedno prave nasvete. LP smrkolina

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

29. jun 2006 14:18

Zalijem jih zjutraj in zvečer. Cvetijo tako , da so vsi vrhovi povešani od teže cvetov. Cvetovi pa so enojni (v rdeči, roza in beli barvi). Mislim, da rabijo res veliko vode. martina

barb29  

član od: 9.9.2004

sporočila: 25

30. jun 2006 9:29

Ok, punce, mislim, da ga bom fino zalivala - oz. za zdaj še malo testirala koliko, nesla list pokazat v vrtnarijo in najdla malo več sončka zanj. Ni vrag, da kaj od tega ne bo pomagalo! Hvala za pomoč!LP barb29

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

30. jun 2006 10:39

Živim na obali in imam oleandre okoli hiše, še nikoli jih nisem zalila. Cvetijo in so zdravi.Res pa je, da imajo veliko sonca. Lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti