Rukola

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

tema odprta - 27. jun 2006 13:16 | ogledi: 12.310 | odgovori: 8

Imam perecej rukole,pa me zanima kaj še lahko naredim z njo,za kaj jo še lahko uporabim.Do sedaj sem jo dajala med solato,na testenine,pizzo

andreja č.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. jun 2006 13:25

pesto, po receptu za pesto z baziliko rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. jun 2006 13:38

ocvrji v olju; tanko plast naložiš ob stene cedilke, za nekaj sekund potopiš v vrelo olje in nastanejo košarice, ki jih polniš s svežim sirom (feta, mocarela...), zelenjavo, pinjolami itd... Ali pa jo h kakšni drugi zelenjavi ješ kar ocvrto. Lahko jo samo blanširaš, jo potem sesekljaš in preliješ z marinado iz olivnega olja, kisa, malo vina, soli, popra in balzamičnega kisa. Hladna se tako narejena dobro poda k jedem z žara ali pečenim ribam, okus lahko malo okrepiš tudi z dodatkom česna. V hladilniku jo lahko hraniš tudi dva, tri dni. Za poletni večer kombiniraj solato iz rukole, prekajenega lososa in nastrganega parmezana ali pa kakšnega drugega sira. Lahko pa na rukolo položiš opečene rezance perutninskega fileja, začinjenih s curryjem in dodatkom malo sladke smetane in kakšne začimbe po okusu... Za kakšno idejo več pa vtipkaj www.gastronaut.hr, vpiši rukvica ali rukola in prikazalo se bo kar nekaj receptov. Pozdrav, Mamamia mamamia

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

30. jun 2006 0:58

andreja, jaz iz rukole med drugim naredim omako za testenine (špagete) ali njoke. Skupaj segrejem mleko/smetano in gorgonzolo/topljeni sir (lahko mešanico obeh sirov). Vmes olupim paradižnik in ga naežem na manjše kocke, rukolo operem in narežem na cca. 3 cm dolge koščke. Ko se sir popolnoma raztopi, vmešam paradižnik, dobro zmešam, solim, popram, dodam čisto malo mlete sladke rdeče paprike, čisto na koncu (tik preden ponudim), v omakco vmešam še rukolo. Ob tej priložnosti pa še jaz zastavim vprašanje v zvezi z rukolo: a kdo vse, v čem je finta, da topla rukola včasih pogreni? Koliko časa se jo lahko kuha/peče/drži na toplem, da je še dobra in ni grenka? Ali je morda problem v temperaturi? maja

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

30. jun 2006 8:08

Rukola že kot mlada malo pogreni,meni je zelo všeč v solati,ko je pa že večja in starejša je pa grenek okus še izrazitejši,jaz sem jo včeraj naredila kot rižoto,tako kot je v receptu rižota z blitvo,sam da sem dala namesto blitve rukolo-njami andreja č.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. jun 2006 8:31

Tudi meni se zdi, da doma vzgojena rukvica malo pogreni (oz. bolj, če je starejša), ker pač raste v bolj "krutih" razmerah. Kupljena je pa vedno gojena tako, da jo zalivajo, pa sploh poskrbijo za idealne (skoraj) razmere. Ker se ji ni treba boriti za preživetje, ne sintetizira snovi, ki ji dajo sicer tako značilen okus. Tako je pravzaprav z vsemi g(n)ojenimi rastlinami, če jih primerjamo s takimi, ki rastejo v naravi ali pa vsaj naravno. mc maya, a surova rukola ti pa ne pogreni? rimljanka

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

30. jun 2006 9:03

Dobra je tudi v juhi. Jaz skuham običajno krompirjevo juho. krompir narežem na male kocke, dodam vodo, sol, poper, lovorjev list, lahko tudi malo vegete, ko je krompir skuhan, ga odvzamem skodelico, ostalo pa "obdelam" s paličnim mešalnikom, da se juha zgosti. Nato dodam še 2 žlici kisle smetane, ponovno premešam s paličnim mešalnikom in dodam preostali krompir. Oprano rukolo nato narežem na en cm. Juho posrežem z narezano rukolo (nekje pol do ene pesti na krožnik) in naribanim parmezanom. mufin

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

30. jun 2006 15:16

vrzes jo v multipraktik, dodas malo olivnega olja, strok cesna in pest svežega parmezana in mesas, da dobis neke vrste pesto. v to povaljaj mlad kuhan krompircek. zelo dobro! fresh

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

1. jul 2006 13:31

rimljanka, surova rukola tudi pogreni, a prijetno. Domača, ki je ostrejšega okusa, mi je celo boljša kot kupljena. Moja "gorska" rukola je pa sploh fajn. Samo "kuhana" rukola mi je pa naravnost ogabno grenka, pa še nikakor ne zgleda, ker pade skupaj... Ampak očitno je problem v meni oz. mojih brbončicah, če drugi nimate takih težav maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti