Večerna malica

Maja Z  

član od: 20.8.2004

sporočila: 91

tema odprta - 27. jun 2006 10:42 | ogledi: 3.344 | odgovori: 20

Spet imam problem. S partnerjem zidava, pomagajo pa nama prijatelji. Zmanjkalo pa mi je že idej za večerno malico, ko končajo. Večkrat sem pripravila različne vrste narezkov. Je pa problem, ker moram pripraviti doma, vse spokati v avto in peljati na gradbišče. Da bi kuhala 2 uri, mi pa ni do tega. Obrok ni treba, da je zelo nasiten. Prosim svetujte mi, kaj naj še pripravim.

hvala

Maja

Maja

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

27. jun 2006 10:52

Kakšne solate iz testenin so zelo okusne in nasitne. Lahko tudi riževa solata z zelenjavo ali morskimi sadeži. anita

Maja Z  

član od: 20.8.2004

sporočila: 91

27. jun 2006 10:54

da bi dala samo solato, se mi zdi pa kr malo premalo. sploh nimam pojma več, kaj naj pripravim. Maja

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

27. jun 2006 11:14

Jaz sem pri zidavi včasih naredila pohane zrezke ali pa spekla kos pečenke in ga hladnega narezala, zraven pa kakšno zelenjavo, pa je bilo. Sem pa imela tudi zidarja, ki je imel najraje skutine palačinke v pečici. kača

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

27. jun 2006 11:18

Kaj pa če zraven testeninske/riževe solate skuhaš ali spečeš hrenovke ali pečenice. Morda pečen ali ocvrt piščanec. maychi

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

27. jun 2006 11:20

Maja probaj s kakšno golaževo juho ali pa skuhaj pasulj. Včasih sem jim skuhala kračo in naredila krompirjevo solat ali pa spečeš rebrca in daš zraven kakšno solato. Upam, da sem ti vsaj malo pomagala. Lp. AK

naja1  

član od: 26.4.2006

sporočila: 66

27. jun 2006 11:26

Maja lahko narediš polpete in krompirjevo solato, lahko daš noter tudi kumare. Lahko skuhaš tudi kakšen vratnik, šunko + solato. LP naja1

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

27. jun 2006 11:44

Lahko narediš lovsko pečenko ki je dobra hladna ali topla, pa ocvrt piščanec, polpeti, musaka, lazanja, kaneloni, jedi na žlico, rižote,... ANJA

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

27. jun 2006 11:51

naredi pancelote - kvašeno testo razvaljaj, izreži kroge, nadevaj s šunko, siro, tuno, špinačo.......ali s čim podobnim, prepogni in ocvri v ponvi. Zraven pa solata. Ali pa blitvin štrudelj - razvaljano listnato testo obložiš z rezinami šunke, z listi blanširane blitve, začiniš, posuješ z naribanim sirom, malo stepenih jajc, zviješ, spečeš. Lahko delaš brez šunke, lahko z drugo zelenjavo, lahko daš v nadev Tamar z zelišči.... oboje je lahka hrana, ki s solato v tejle vročini paše bolj kot kaj drugega Lisa

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. jun 2006 14:48

pa še jaz: če vas je manj, recimo skupaj 4 - 5 oseb, lahko pripraviš nekaj na žaru, pa ne vnaprej, ko se vsedejo, takrat začneš peč. Lahko pripraviš tudi jetrca s čebulo + solata, mora biti pripravljeno na gradbišču, vnaprej lahko pripraviš golaž pa zraven bodisi riž, bodisi testenine, bodisi polenta + solata ( variacija, piščančji ali puranji paprikaš ), pa še, mi sedaj padlo na pamet: obare, tu imaš sedaj čudovite možnosti, naj bo povdarek na zelenjavi. Kakšen pijanc bi pristavil: Ne na vino pozabit ( pa zadosti mrzle radenske bi dodal jaz ). ežoj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. jun 2006 15:35

Brez kotla ali pa plinskega grelca za kampiranje se ne bo dalo izvesti nič od zgoraj navedenih koristnih predlogov. Jaz sem na jadranju (kar je glede improvizacije zelo podobno gradbišču) vedno uspela s tem, da sem kremne juhe iz vrečke razredčila z mlekom (1 lonec) in nakoncu vlila nekaj sladke smetane (je imela zadeva čisto drugačen okus). Medtem, ko so jedli juho sem na gorilcu dokončevala največji lonec makaronov v bolonjez poloviki. Skratka, testenine skuhaj na pol, daj jih v omako in dokončaj na gradbišču. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti