Večerna malica

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

27. jun 2006 18:47

Ameriška solata, pa kakšen kos mesa, predlogov je bilo dovolj. Aki

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

27. jun 2006 21:28

Klobase, hrenovke, to je najlaže... Dobra ideja je tudi nekaj podobnega prepognjeni pici (calzone): narediš testo, kot za pico (ali kruh), razvaljaš na tanko, izrežeš kroge, na vsak krog daš mocarelo, paradižnik, košček pršuta pa še kaj po izbiri, testo prepogni, tako da nastane polkrog, dobro zatesni po robovih, pa speci. Lahko narediš čisto majhne in več, kar je lažje za prevoz, pa še tako hitro je narejeno kot pica. Pa ni nujno da je ravno mocarela in pršut, lahko tudi kaj cenejšega. Ali pa skuhaj ogromno goveje juhe iz velikega kosa mesa. Juho zamrzneš, meso pa ohladiš, narežeš, narežeš še čebulo, zmešaš, dodaš kis, olje, sol, poper, in imaš dobro mesno solato :) pozdravček, Urša

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

30. jun 2006 1:31

še nekaj idej, ki jih še ni nihče omenil ali sem jih spregledala: -"zloglasne" pitulice s poljubnim nadevom http://med.over.net/recepti/recept.php?idRecepta= - španska pita http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=854 - hrenovke v listnatem testu - zavitek iz listnatega ali vlečenega testa s poljubnim mesnim ali zelenjavnim nadevom - burek - namesto že predlaganega mesa lahko v drobtinah ali pivskem testu ocvreš tudi ribe ali zelenjavo (bučke, jajčevce, por, šampinjone...) Vse našteto je razmeroma preprosto za pripravo (če uporabiš kupljeno testo), lahko ponudiš toplo ali hladno in je (morda z rahlo izjemo bureka) primerno za vroče poletne dni. Če se ti zdi premalo, lahko daš na mizo še skledo poljubne solate. maja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. jun 2006 9:03

svakojake pite (slane), s proseno kašo in zelenjavo, recimo:) Veri

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

30. jun 2006 9:06

Veš kaj, ti njim pripravi pošteno malico, saj vemo, kakšen apetit imajo zidarski delavci. Jaz se bi bolj osredotočila na žlico, ker če boš preveč roštiljirala in ne vem kakšne narezke delala, ne boš daleč prišla z zidavo. Pozdravček!

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

30. jun 2006 10:38

Se strinjam z Dragičko glede zidarskega apetita (po izkušnjah). Jesti hočejo veliko, tudi mastno in to takoj - ne da čakajo na obrok pri prazni mizi. Več kot sem naštimala več so pojedli (ne vem kam dajejo vso to hrano, vendar so le tako zadovoljni in pripravljeni priti še drugi dan delat in popravit kaj "zamočenega"). LP McNena

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

30. jun 2006 13:47

Popolnoma se strinjam z Dragičko.Delavci radi jedo,ker potem vse to tudi pokurijo med delom.Pri nas doma smo ogromno zidali,obnova celotne kmetije z vsemi poslopji in komaj sem pripravila malico je že tukaj kosilo.Iz lastnih izkušenj ti povem,da imajo raje kakšno obaro,ješprenj,segedin,pasulj,kot pa klobase in narezke.Na žalost je treba kuhati,velikokrat tudi več kot 2 uri,se pa potem delavci radi vrnejo k taki hiši,kjer so bili dobro postreženi.Potrpi,saj boš potem vesela,ko bo stvar narejena, kuharca37

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. jun 2006 13:53

Naši delavci so prisegali na ričet, prekajeno meso in ocvirkovko. Loni Makaroni

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

30. jun 2006 14:02

Kaj pa če pripraviš zavitke iz hrenovk in čebule. So hitro narejeni in zelo okusni. Pripravijose tako, da naežeš veliko čebule, jo prepražiš, dodaš gorčico (senf) in ajvar (vsakega pribl 2-3 žlice, odvisno od okusa) in na kolobarčke narezane hrnovke (lahko tudi kranjske klobase). Narediš testo za kruh in ga razvaljaš. Narežeš na kvadratke, na katere daš hrenovke s čebulo. Testo zapreš z vseh strani in daš v pečico za pribl 20 min. Če potrebujete še kakšno pojasnilo, kar vprašajte. To pri nas pripravljamo velikokrat, in vsem do sedaj je bilo zelooo dobro, za prigrizek. lp tamara

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

30. jun 2006 15:20

Najboljše da jih vprašaš kaj radi jejo.Ko sem imela v hiši polagalca ploščic me je sam prosil naj mu ne dajem za večerjo klobas in mesa,ker to dobi pri vsaki hiši.Malo mi je bilo čudno ,ampak tisti teden sem kuhala na njegovo željo krompirjevo juho ,zelenjavne juhe ,predvsem hrano brez mesa. balu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti