Peka piščanca v vrečki za peko

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

28. jun 2006 9:17

Tudi jaz z vsem veseljem uporabljam vrečke za peko že kakšni 2 leti, odkar sem dala moža prvič na dieto :)) Prej niti vedela nisem za njih. Ker se nam je meso, pečeno v vrečki brez maščob, zdelo precej bolj okusno kot običajna pečenka, od takrat pečem vse pečenke v teh vrečkah. Za večje kose ali celo kokoš uporabim meh za peko. Kot sem že omenila, je meso dosti bolj okusno, brez vsakršnih dodanih maščob razen lastnih in tudi prej pečeno, torej prihraniš tudi na el. energiji. Vrečke nič ne preluknjam. Ko se meso lepo rumeno obarva, je tudi optimalno pečeno. Sok, ki se nateče od mesa, prihranim za osnovo za omake. Istočasno pečem v pečici krompir, zavit v aluminijasto folijo, tudi brez maščob. Riba se tudi enkratno speče, posebej če jo daš v vrečko skupaj z zelenjavo. Ribo daš na narezano zelenjavo in imaš 123 celotno kosilo zopet brez vsakih dodanih maščob. LP Anja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

28. jun 2006 9:19

Lidka, naj ti zaupam, kaj so me naučile naše članice. Valjda, krompir sem vedno pekla v pečici na pekaču. Ena članica je pred časom rekla, da da v pekač peki papir. Sem probala (prav včeraj je bilo razkosano piščančje in kifeljček).... poskusi... Amerika... Pozdravček!

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. jun 2006 11:13

Jaz krompir pečem na pekaču obloženim s peki papirjem, ne rabiš dosti maščobe pa še potem ga stran vržeš in pekač je lepo čist, se nič ne prime gor. jade

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. jun 2006 8:47

Včeraj sem v Sparu kupila se cev za peko - prozorno folijo, ki jo režeš, mislim, da je dolga 3 m. Če je verjeti napisanemu, prenese temperature do 200°C. Loni Makaroni

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. jun 2006 9:02

Sama pecem meso in perutnino vedno brez dodatka mascobe v pokriti jenski posodi, petnajst minut pred koncem odlijem tisto, kar se je nabralo v posodi, nato pa zapecem do konca. Vedno se zapece lepa skorjica, sok pa shranim in porabim za omake in dodatke k enoloncnicam in rizotam. Prav tako pecem v pokriti jenski posodi tudi krompir, vendar ga malo polijem z oljem in premesam z roko, da je enakomerno pomascen. Ne morem rec, da se pecica cisto nic ne umaze, ker izpod pokrova jenske sklede vseeno gre nekaj pare, se pa vseeno pozna razlika. lp, proxima

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. jun 2006 9:52

Mi smo tudi nekaj časa pekli v jenski posodi, dokler nisem enkrat neprevidno odložila posode na nekaj vlažnega...No, grahec in koščke korenčka sem še naslednje tri mesece našla po skritih vogalih kuhinje in posode iz jenskega stekla imam od takrat samo še za solate ali spravljanje hrane v hladilnik...Mamamia mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. jul 2006 9:28

Evo, naše nedeljsko kosilo čaka nafilano v vrečki. Samo še pečico prižgem. Sem ga dala v folijo, v vrečko ni šel cel noter. Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. jul 2006 10:19

Ko smo že pri peki papirju - sem odkrila še boljšo varianto. Pri Bo frostu sem kupila neko folijo za pekač za večkratno uporabo. Punce, reč je vredna tistih 400 ali 500 SIt, ne vem več prav koliko stane, in je super. Hrano sameš z njega, jo splahneš pod vodo in spraviš do naslednje uporabe. Še v stroju se lahko pere...zgleda pa kot kos blaga...vredno nakupa, ni kaj. Mamamia mamamia

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

3. jul 2006 10:56

Loooooniiiiiii!!! Kako se je izšlo - ste bili zadovoljni??? Daj poročaj! MALC

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. jul 2006 11:08

Jaaaaaaaaaaaaaaaaa Folijo sem odrezala malce večjo kot je bil piščanec. Hecno mi je bilo samo to, ker v navodilih piše, da jo je treba napihniti in zapreti. Pa sem jo po nasvetih kuharic prešpikalai. V pečici se je vrečka prav lepo napihnila. Zraven sem dala še cele stroke česna in papriko, krompirja nisem, ker sem piščanca nafilala s kruhovim nadevom. Je bil lepo zapečen, fila dobra, sok za omako se je pa tudi nabral kar v škrniclju in sem ga enostavno zlila v posodo. Bom še prakticirala. Pa kosilo za danes je seveda že skuhano - ostanki od včeraj. In ker je bil piščanec zaprt v vrečki, sem istočasno dala peči še zavitek iz gozdnih sadežev. In seveda je mama prijavila, da ima še enega v skrinji. Da ne omenim četice v hlevu. Mislim, da bom jaz ta ror za peko z veseljem uporabljala še naprej. Nobenega zalivanja, oblivanja in pečica čista. Priporočam Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti