Moka za pito

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

28. jun 2006 8:42

Ja, zdaj ste mi pa dale misliti. Sama zmerom uporabljam ostro moko pri biskvitih (pol gladke, pol ostre), ker pridejo bistveno bolj rahli in pa za pomokanje desk in pekačev, kot pravi dragička. Teta torta, po moje bo pri meni problem v razmerju med maščobo in moko. Prav zdaj sem uporabila neko novo (tuje) maslo, pa je nastal res pravi poc. Še sreča, da ima tamala tako rada to pito, da jo je kljub temu vso pojedla. Bom pa zanesljivo naslednjič poizkusila z ostro moko in našim maslom. Bom poročala in mogoče poslala fotko, če bo dobra in lepa. Hvala vsem in veliko sončka v vaša srčka, zunaj pa, kot sem že rekla- ZIMO! ZIMA

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

28. jun 2006 19:10

Zdaj vidim da nisem edina ,ki se lovi okrog moke.Tudi jaz imam večne probleme glede moke in kar naprej sprašujem kakšna moka se uporabi pri kakšnem receptu.Zima tudi jaz za pito vzamem zmeraj ostro moko. balu

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

28. jun 2006 20:42

Testo za pito je naj bolje delat z pol mehke in pol ostre moke.Pri vsem tem pa igra veliko vlogo tudi maščoba.Masla ali margarine ,ki ga dodamo nesme biti preveč ker je takrat testo preveč mlazavo in ga nemoremo zgnesti v voljno testo. Ker imamo v trgovinah različne znamke in kakovosti ,je naj bolje preden dodamo maščobo k moki preveriti njeno trdoto(MASLA ) ,če je maščoba ki smo jo pustili na sobni temperaturi 1 uro zelo mehka dodamo majn ,če pa je še vedno trda pa dodamo več.Da pa bo pita krhka poskrbi tudi pecilni .Kadar delam pito testo dam vedno v zamrzovalnik za 1 uro in ga potem naribam vpekač. Bogomira Bogomira

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

28. jun 2006 21:15

Hm,uporabljam polbelo moko tip 850,pa naj bo za drobno pecivo,pite,torte,kruh,pizze itd. Ostale bele moke zelo poredko zaidejo na moje police.Uporabljam pa še doma mleto moko iz celega pšeničnega zrnja. Vesna Leben

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

28. jun 2006 21:31

Ko smo že pri moki, probajte iz BONI moke narediti plačinke. Zelo primerno za pripravo palačink na taborjenju, pikniku ..... Vedno so se v taboru čudili od kje mi jajca in mleko pod štiritisočaki. kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti