Pokvarjeni goveji zrezki - pozor: zašlo s teme

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. sep 2006 8:09

Jernej pa ne more iz tega, da bi me vsakič vsaj malo pobezal, tam kjer ga nič ne srbi, a?

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

5. sep 2006 8:41

Draga lidka Strah me je samo ob misli ,da bi bila trgovka in bi ti stala v vrsti z vso svojo negativno energijo.Pa kaj ti je vendar,vsi ti grejo na živce-vse kritiziraš.Ali kdaj pomisliš ,da so tudi trgovci ljudje,delajo kot nori,mogoče se ravno tisti dan slabo počuti....Bodi vesela ,da lahko obiščeš vse te trgovske centre in nakupuješ-jaz recimo Leclerk in Hofer še poznam ne.Grem v vaško trgovino in tam nakupim vse potrebno,podarim nasmešek-se včasih še zaklepetam,če kakšne stvari nimajo ,mi jo priskrbijo.Nam se je pred skoraj 6 leti zgodil trenutek,ki bi lahko obrnil življenje v eno samo borbo.Od tistega dne ne vidim več dolgih vrst v trgovini,peciva na porokah ,ki ima vse enak okus,tujcev po gmajni ,ki vse poberejo....vidim samo zdrav nasmeh moje hčerke in to mi je vse.Imam tudi slabe dneve kot jih ima vsak ,ampak bog ne daj ,da jezo stresam okoli in na moža-me takoj skulira. Tile zrezki pa že res pošteno smrdijo. kuharca37

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

5. sep 2006 8:46

Tud mene so v Loccitaneju zmeraj lepo postregli, v Celju in Mariboru. Pa sploh nisem kupovala za velike denarje. Sej se zgodi, da zašteka tisti aparat za kartice, pa se prodajalke menijo, pa morejo dnar zmenjat, pa kdo pozabi sadje stehtat itd. Pol pa čakaš. Pa ponavadi se zmeri to takrat nardi, ko se ti res mudi. Pa se ti zdi pa kak se zmeri to men zgodi?! Po mojem zato, ker ko si lepo umirjen, dobre volje pa greš v trgovino, da mal zapraviš pa si kej lepga za svojo dušo kupiš pa maš cel ljubi dan čas, se ti nikamor ne mudi pa mal poklepetaš s svojo kolegico al partnerjem al komerkoli s katerim stojiš na blagajni pa si takoj na vrsti. Sej so se javle prodajalke in so pojasnale svojo stran pa se naj vsak nauči, da so tud prodajalke utrujene pa majo poln kufer vsega, prodajalke pa, da so tud kupci že naveličani v vrsti stat. Pa se bom zdejle še mal na ostale spravla: veste kdo pa meni pije živce? Medicinske sestre pa uslužbenke na občini!!!!! Pa spet ne smem posploševat. Uslužbenke zato, ker si me ponavavadi podajajo. Pa dve medicinski sestri: ena zato, ker ji očitno nisem simpatična in se ji zdi kakršno koli pojasnjevanje oz. pogovarjanje v mirnem tonu odveč, druga pa zato, ker je gospa očitno nadvsem in pač mirno in po svoji vesti spušča svoje kolegice naprej, čeprav nekateri čakajo po 3 ure v čakalnici. Pa da se ne bodo vse sestre in uslužbenke na mene spravle: zadnjič je bila ena sestra tako super, da mi je žal da ji nisem napisala pohvale. Mi je vrnila vero v sestre :) vanya

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

5. sep 2006 9:02

Da vam povem kaj je bilo zadnjič v Tuševi trgovini. Teta je nakupila stvari in na koncu se ji je zdel nekam visok račun. Postavila se je k strani, pregledala račun in ugotovila, da ji prodajalka izdelkov, ki jih imajo v akciji, ni prodala po znižanju, kot je bilo navedeno v katalogu. Šla je do prodajalke in ji to povedala, pa ji je prodajalka rekla: "Joj, oprostite gospa, v blagajni še nismo popravili cene." Pa se oglasi gospa iz vrste in reče prodajalki: "Veste kaj gospa, s tem jo pa ne boste nasrali, ker ste že mene včeraj na isto fino." Kaj pa tak primer? To je bilo pa čisto fer, a ne? In lahko bi ji z nasmeškom na obrazu rekla oprostite? Lep dan in veliko se smejte

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. sep 2006 9:09

Vanya, a ni to enako, kot da ti grejo na živce prodajalke? Pa nisem tisti negativec, ki stresa slabo voljo, niti slučajno. Vrstice, kjer sem napisala, da so nekatere čisto v redu, tudi opazile niste? Pa da so boge, ko pridejo tečne stranke? In če grem kam, opazim dobre in slabe stvari. Če kaj pohvalim, se baham, po mnenju nekaterih. Pa sem razvajena in ne vem kaj še vse. Če povem kritiko, sem negativna. Najboljše, da sem tiho. Saj ne govorim, da so v Loccitaneju slabi prodajalci. Nakup nad vrednostjo 20.000 sit prinese darilo. Takrat je bila to toaletna torbica z dodatki. Dobila jo je moja sestra, tašča, jaz pa po nesreči ne. Pa niti nisem vedela, da bi jo morala. Pa mi ni za tisto torbico, sploh ne. Verjetno jo je prodajalka odnesla domov. Poznali so me kot stranko, vedeli so za vse, kja sem že imela doma. Pa nisem dobila niti enega testerja več; s pripombo, saj to pe že vse imate... Drugo je, če bi ga sama odklonila. In te slabe stvari niso pomembne, ampak jaz jih opazim. Nikoli še nisem šla na inšpekcijo, pa koga tožit ali se razburjat. Ker se mi ne da v to poglabljat. Vedno pa vidim, kako delajo z mano, kakšen občutek dobim... Kuharica37. Da imaš na poroki 10 vrst piškotov iz enkae mase, po moje še kdo drug opazi. In sem takrat slišala tudi druge... Pa oprosti, da nisem hvalila, kako krasni so bili... Aja, pa pri nas v vaški občini in upravni enoti so ženska krasne. Prav tako v našem zdravstvenem domu sestre in zdravnice. Laboratorij pa kvari povprečje... Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 05. sep 2006 09:12:00

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

5. sep 2006 10:01

JA !! najlažje je samo kritizirat!!!! Pa se ve drage dame ,ki vse veste,postavite za en dan v kožo tistih nesrečnih prodajalk in medicin pa še nekaterih, ki garajo cele dni, velikokrat brez prostih sobot in nedelj za minimalno plačo,kakšne nasmeše bi imele na obrazu 350 dni v letu 8 h na dan!! Nikogar ne zagovarjam ,samo ker sem sama v takšni službi ,in imam opravka tudi z ljudmi ,vem kako presneto je težko,biti vedno 100% lep dan! val

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

5. sep 2006 10:08

Lidka seveda je to isto. Nisem se mislila delat dobre, češ men je pa zmeri vse kul. Jz bi verjetno znorela pa nikol več ne bi šla v tisto trgovino, če bi zapravla tulk denarja pa ne bi dobila neki kar bi mi naj pripadalo.Jz te čist razumem. Ko se ti enkrat zameri je konec. Tud v gostilni boš samo enkrat slabo jedel pa ne boš več prišel nazaj. Namen mojega pisanja je bil, da niso samo prodajalke tiste ta "slabe". Pa brez zamere. vanya

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

5. sep 2006 10:22

Ojej, upam, da zdej ne spadam med tiste dame, ki vse kritizirajo. Pa sej verjetno vse tiste prodajalke, medicinske sestre, vse tiste, ki delate s strankami, a vas pa nikoli ne zmoti kakšna napaka? Jz še nikomur nisem grozila s tržnimi inšpektorji pa šefi pa kaj vem s čim. Še reklamirat ne grem vsega ( kake bolj poceni stvari, za katere se mi zdi, da bi se mogla prepirat). Sej pa ste ve tud utrujene pa morete popoldne v trgovino tam pa čakat pa čakat pa čakat. A takrat tud pomislite, boge ženske kr naj se naklepetajo, jz mam tak cel dan cajt? Zdejle mal pretiravam, zato se ne vsest na vsako mojo besedo pa me ne takoj napadit tak ko Lidko. Bodite malo poštene do same sebe pa boste ugotovile, da tud verjetno niste zmerom simbol dobre volje in potrpežljivosti. vanya

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

5. sep 2006 11:21

Glede na moje izkušnje zahajanja v iste trgovine, bare in druge ustanove, bi rekla tako: večino tam zaposlenih sem videla tako slabe kot dobre volje, odvisno pač od dneva, kar se mi zdi popolnoma razumljivo. Potem sta pa tu še "pozitivna" in "negativna" skrajnost; eni vedno taki dobrovoljčki, da jih človek prav občuduje, kako jim to uspeva, medtem ko so drugi non-stop slabe volje in sitni, da sem se sprva spraševala, če je z mano kaj narobe, zdaj pa se jim, če se le da, lepo izognem. Ker pa imam izkušnje tudi z delom z ljudmi, lahko povem, da na nek način "avtomatično" odreagiraš in se obnašaš tako, kot se stranka do tebe, seveda vse v mejah normale. Če je npr. nekdo bolj hladen, zadržan, ali pa grdo gleda, boš tudi ti bolj zadržan (a še vedno vljuden), če pa je kdo zelo komunikativen, boš z njim tudi kaj več spregovoril in se pohecal... Pa še nekaj: nekateri imajo že po naravi tak bolj resen izraz na obrazu in zato zgledajo vedno "jezni", čeprav to sploh niso... teya84

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

5. sep 2006 11:22

Svojo potrpežljivost ali mirnost poskušam "vzgajati" s pravilom, ki sem si ga sama postavila: "Ne morejo drugi narekovati, kako se bom vedla." Torej, ne more me npr. neprijaznost drugih spraviti v tako stanje, da bi se jezila ali razburjala, če sem se odločila, da bom dobre volje. Potrebno je sicer veliko vaje, pa še ne uspe vedno, toda vaja dela mojstva. Je pa zelo koristno in odlično vpliva na lastno počutje. Si "sam svoj gospod", mirno lahko rešuješ morebitne nesporazume, in ker si večinoma dobre volje, si tudi bolj prijazno sprejet ipd. Skratka, učinkuje. Če se komu ljubi, lahko preveri pri sebi. Rezultati so takoj opazni! Kar pa se tiče zrezkov: med "dobro uležanim" in usmrajenim zrezkom je zelo majhna razlika (recimo nekaj ur ali en dan), pomeni pa, da prvi bistveno izboljša kakovost mesa, drugi je pa odpadek. Ko bi le znali vedno razlikovati take bistvene malenkosti! Danca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti