Pokvarjeni goveji zrezki - pozor: zašlo s teme

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. sep 2006 17:31

Ja, rožice pri nas na travnikih so.........manjka pa strpnosti med ljudmi.............včasih tudi profesionalnega odnosa..............ampak, tako je tudi drugje...............stvari niso nikoli črno-bele.............smo narejeni pač tako,..................ker smo ljudje,.....................da vidimo barvno...............še tiste živali,ki ne razlikujejo barv,...................vidijo odtenke sivine med belo in črno...............itd...........itd... Sicer pa - sem mislila, da teja sprašuje, kaj naj naredi z zrezki - pa zgleda, da sem se zmotila v forumu. Ali pač ne? rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 04. sep 2006 17:32:59

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

4. sep 2006 17:48

Ja rimljanka - teja je spraševala kaj naj naredi s pokvarjenimi zrezki, ki jih že zdavnaj ni več in ta forum se je izrodil v vse kaj drugega, kar nikakor ni prav - ampak saj je v teh forumih skoraj vedno tako - beseda da besedo in .... No sicer sem pa jaz s tem zaključila, saj smo trgovci kar fajn ljudje, pa učitelji tudi, pa medicinske sestre, pa natakarji........saj smo vsi samo ljudje z vsemi svojimi dobrimi in manj dobrimi lastnostmi... in dobrimi in slabimi trenutki.... Imej se lepo rrr

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

4. sep 2006 19:32

Julya je napisal/a:
Muffsy oprosti, a zrezki dvomljive kakovosti niso primerna hrana za kužka ali muco. Tudi onedva se lahko zastrupita. In stroški veterinarja so mnogo višji od stroškov za zdravo pasjo ali mačjo hrano. Pa brez zamere. Julija
Glede na to, kakšna packarija se najde v pasjih konzervah, briketih in še tako oh-kako-zelo-dobre-kakovosti drugih pasjih hranah, je zrezek dvomljive kakovosti za psa vseeno pravi raj. Poleg tega psi žrejo vse vrste svinjarijo, ki jo najdejo na polju, v gozdu, v kantah za smeti itd. pa jim ni nič hudega. Imajo že tak želodec. Ni zamere, se mi je zdelo, da se bo našel kdo, ki se bo vtaknil v to. :) Muffsy

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

4. sep 2006 20:30

Muffsy, se strinjam s teboj, sem tudi jaz čakala tak komentar, pa ga ni bilo od nikoder. Kdor čaka, dočaka. Mačke so zbirčne, psi pa so pravi "packi", kar se tiče svinjarije in bi bil takle šnicl zanje pravi posladek. Lp

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

4. sep 2006 21:25

lidka je napisal/a:
RES JE, DA SE S TAKŠNIMI STVARMI NI POTREBNO OBREMENJEVATI. Pač gre mimo, kot vse ostalo. Ampak, glede na to, da ima tast ker nekaj trgovin, pa se ubada s prodajalkami, sem na te pomanjkljivosti pozorna. Tudi vi bi bili, če bi imeli svojo trgovino. Ko delaš za nekoga drugega, je pač vseeno, ne?
Ja žal nimam nekaj trgovin (zdi se mi, da se ves čas ponavljam, zadnjič sem moral pisati, da nimam gozda, tako da prosim ne odpirati teme, kaj sploh imam ), tako da sem morda premalo pozoren na te stvari. Kupoval sem pa že v Avstriji in Sloveniji. Meni se ne zdi, da so pri nas prodajalke kaj bolj neprijazne. Odvisno od osebe in dneva. Tudi one imajo lahko slab dan. Nekaj pa je jasno. V takih centrih delajo precej trdo, še na WC težko gredo, kaj šele kaj drugega. Verjetno je lažje biti nasmejan tistemu, ki lahko pol dneva klepeta ali deska po netu. Tudi v Locitanu sem bil nekajkrat zaradi daril. Ker imajo tam nesramne cene za njihove izdelke (ki pa jih nekateri cenijo do nebes - meni delajo mozolje), nisem kupoval ravno celih kompletov. Prodajalke so mi vedno svetovale, dale za poduhati, razložile, dale so mi neke testerje, vse lepo zavile. In, da ne bo pomote, to so bile prodajalke iz City Parka, ne Avstrijske trgovine. Sicer pa stari rek pravi, da kdor sočloveku podari nasmešek, ga dobi tudi nazaj. Bi se strinjal, da je ponavadi res tako. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

4. sep 2006 21:44

Jernej,

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

4. sep 2006 21:45

jade je napisal/a:
No ja saj so tudi prodajalke in prodajalci samo ljudje in niso neki roboti, da bo že ob pogledu na stranko vedela, ali mora računati hitro, ker se stranki mudi, ali počasi, ker hoče sproti zlagati v vrečke. Ali naj s stranko kakšno spregovori ali naj bo tiho ( če bo govorila ji lahko kdo reče naj med delom ne klepeta, ker se mu ali ji mudi, drugi pa bo rekel, kako je prodajalka važna, ker je kar tiho). Pa tudi saj drugi verjetno niste celi šiht tiho in se pogovorite s sodelavci kakšne neslužbene stvari samo v tistem času med malico, pa ni zdaj to neki kriminal, če se kakšni prodajalki na hitro nekaj med seboj pomenijo. Saj je res, da kupujemo za svoj denar niso pa zdaj prodajalke zato naše služabnice in morajo vse ubogati, ker kupec je pač najbol pomemben ali kralj. Sicer pa nikoli ne moremo biti vedno zadovoljni, če pa nam v kateri trgovini kaj ne ugaja pač izberemo drugo trgovino pa je volk sit in koza cela. Včasih pa je tudi fino iti v kakšno "vaško" trgovino, tam vsaj izveš marsikatero novico včasih še o sebi slišiš kaj takega, kar še nisi vedel. jade
Pod to se pa tudi jaz podpišem!!! Mislim, da me kupec, ki je Car, moti veliko bolj kot nejevoljna trgovka. Pa nisem srečala veliko nejevoljnih trgovk (tudi pod Mamamiin post se podpišem - lepa beseda itd...), kupcev, ki grozijo z inšpektorjem, pa kar nekaj. Tudi sama občasno prodajam in naj vam opišem moje izkušnje. Večina strank me opiše kot izredno prijazno in se mi na koncu zahvali za ustrežljivost in prijaznost. Takšna sem pač po naravi, pozitivno naravnana. Ampak ko pride pa človek, ki išče dllako v jajcu in mi maha s kakšno neumestno reklamacijo (teh je čedalje več - ljudje pač probajo), mu lepo rečem: Kaj ko bi midva poklicala dežurnega tržnega inšpektorja in ga vprašala za mnenje? Se je že zgodilo, da je stranka privolila in sva ga poklicala. Pa ste lahko prepričani, da imajo tudi inšpektorji poln kufer špekulantov. Vsaj v mojem primeru jim je inšpektor lepo razložil njihove pravice IN obveznosti. In so se pobrali z dolgim nosom. Ti naši carje... Joj, in da ne bo pomote: so tudi upravičene reklamacije. V takem primeru se iskreno opravičim in čimprej rešim problem. Pač življenjski je treba bit, a ne? jasna

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

4. sep 2006 22:52

Sicer pa stari rek pravi, da kdor sočloveku podari nasmešek, ga dobi tudi nazaj. Bi se strinjal, da je ponavadi res tako. - citat Jerneja Ognjič

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

5. sep 2006 6:16

Tudi jaz delam z ljudmi in najlažje je biti prijazen s sočlovekom (kljub težavam, ki jih imaš, kljub težkemu delu in slabemu dnevu...), če imaš v sebi: tudi ta je sin nekomu, kot sem jaz hči nekomu; tudi ta je oče nekomu, kot je moj meni; tudi ta je mati nekomu, kot je moja meni; tudi ta je brat nekomu, kot je moj meni;... K meni so hodili ljudje, ki so ga imeli malo pod kapo, ki so smrdeli, da smrdela pisarna za njimi, pa jih nikoli nisem grdo gledala... Potrpežljivost, enakopravnost,... preprosto prijaznost - to nam dostikrat manjka.. Lp Silva

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

5. sep 2006 6:45

Jaz bi pa samo nekaj pripomnila tistim, ki se obešajo na lidkino izjavo. Saj nič ne rečem, imate prav, vsaj delno- ampak me prav zanima, če ste v vsakdanjem življenju tudi vsi sladki in prijazni in vedno z nasmeškom na obrazu. Vem, da sem dregnila v osje gnezdo in da bom spet največja, da ne rečem kaj. Ampak vsi bi se lahko postavili na realna tla, ker v dani situaciji gotovo ne regiramo samo v pozitivno smer. Prav pa je, da se tako trudimo. Lep dan in veliko se smejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti