Pokvarjeni goveji zrezki - pozor: zašlo s teme

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

27. jun 2006 11:06

Sasenka, oprosti. S tabo se strinjam samo v tem, da moramo biti eni do drugih prijazni in spošljivi. Ne mislim pa zdaj tu razpredati preveč na široko, ker se a) oddaljujemo od teme in b) govorjenje "na počez" ne rodi sadov. Glede mesa pa... v zadnji ali predzadnji št. revije Dober tek je bil na koncu revije članek na temo mesa. Baje da meso pojemo čisto preveč sveže in da bi moralo meso zoreti 1 teden. Če to še bereš, se nisi zastrupila in razšlo se je ok :). sissi

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

27. jun 2006 11:52

Kaj pa ko prideš v trgovino reklamirat izdelek, pa te naredijo, idiota, butca, smet??? In ti niti pod razno ne menjajo???? Gotovine tudi ne vrnejo, pač pa lahko samo menjaš???? So tudi prodajalci prepotentni... Pri nas tega, da je stranka kralj, še sploh nismo dojeli... Glede na izkušnje v tujini...

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. jun 2006 14:03

Ne vem, jaz pa imam s trgovci same pozitivne izkušnje. Sicer redko kaj menjam, ampak ko sem nedavno nesla nazaj salamo, ki je malo vonjala - res pa je, da sem jo nesla nazaj takoj, ko sem po nakupu hotela pojesti sendvič, pa me je minil tek, ko mi je iz papirja zasmrdelo - so mi jo zamenjali brez besed, se opravičili, vrgli del, od katere so mi jo odrezali, v smeti. Prej so me še vprašali, ali želim denar nazaj ali bom vzela drugo salamo. Res pa je, da nisem šla v trgovino nasršena, ampak čisto dobre volje... Tako da bi rekla, da se da z dobro voljo narediti marsikaj. Če pa nam odnos do strank v trgovini ni všeč, pač gremo drugam. Stranke si lahko trgovce izbiramo, oni nas ne. Če smo si oboji o tem na jasnem, problemov ni... Mamamia mamamia

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

27. jun 2006 14:10

Jaz pa imam eno slabo lastnost, vsaj tako pravi moja hči. Ko naročim kruh ali žemlje, vedno vprašam če imajo mehko skorjo. Ko mi to dajo, pa vedno potipam skozi papir in če to ni res, tudi vrnem in rečem da to zame ni svež kruh. Takega so mi namreč obljubili. Nazaj pa nikoli ne nosim, ker se mi ne da ali pa sem že izgubila račun. Lansko jesen sem imela to smolo, da je sin v enem! mesecu uničil troje superge, pa nisem nobenih vrnila. Me je samo izučilo, da pri njemu ne pridejo v poštev tiste za 5.000 sit. MALČICA

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

27. jun 2006 14:13

Če bi bilo vedno tako, Mamamia... Jaz pridem, lepo povem, dobrovoljno, ker se mi ne zdi nič takega, če reklamiram. Prav za malo se mi zdi, ko potem delajo tepca iz mene. Zadnjič sem nekaj v Mullerju v Lj. reklamirala, veš kaj so rekli? Ker sem odšla čez vrata IZ trgovine ven, sem lahko tudi sama pokvarila ali pa kaj ven vzela... Da ne morejo pomagat in adijo. Bom pač drugič pregledala vse, kar kupim, v vsako škatlico nos vtaknila, pa bo. S tem da v Mullerju prodajalke zlagajo v vrečke, tako da nimaš pojma, kaj ti noter vržejo, če nisi pozoren...

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. jun 2006 14:27

Jaz pa sem kupila v znani veletrgovini zaseko in ko sem jo prinesla domov, je bila na vrhu plesniva. Sin je rekel, da ima brado. Pa sem jo lepo odnesla nazaj brez računa, ker sem ga v naglici pozabila. V trgovini sem lepo vprašala blagajničarko, če lahko dobim šefa, ki je zadolžen za hladilnikz zaseko. Pa ga je po njihovem telefonu prijazno poklicala. Šef je prišel, vprašal prijazno v čem je problem in sem mu prijazno seveda povedala in pokazala. Gor na škatli pa je bil veljaven datum, po katerem bi naj bila zaseka dobra še najmanj 14 dni. Šef se mi je opravičil in ponudil enak izdelek, ali podoben izdelek ali pa denar. Jaz sem vzela zaseko od drugega proizvajalca in ko sem šla, sta se mi opravičila šef in prodajalka in za trud in izgubljeni čas sem dobila se ene kekse in 10 dag kave. Šef je rekel, da on ni nič kriv, pač pa proizvajalec in da bodo sedaj njega držali na kratko ali pa prekinili poslovne veze z njim. Tako da trgovci tudi niso vedno krivi, če proizvajalec kaj narobe naredi. Tisto govedino, če je bila res v hladilniku pa le porabi, ker je še dobra, razen če je bila predolgo brez hladilnika, ko si jo nosila domov. Potem pa je bolje vreči vstran, kot pa imeti prebavne motnje. Tudi jaz poškodovano zelenjavo obrežem in ostanke, ki so še dobri porabim, ali pa zamrznem. Drugo pa so jogurti in... Joj sem se razpisala... Pa lep in ne prevroč dan vsem... Kyara

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jun 2006 14:38

Jaz sadje na tržnici vedno preverim, zahtevam še en škrnicelj in pretresem. Se je že zgodilo, da sem paradižnike nesla po službi nazaj, pa mi jih je gospa brez problemov zamenjala, takrat računov še pisali niso. me je pa ta vikend doma skoraj kap, sem kupovala mango pri dobrem sosedu in preverjala elastičnost sadeža. Ko sem prijela prvega, je bil gnil in sem zadela ravno v packarijo. Mi pa gre na živce ena stvar, ko je kak mlečni, pa verjetno tudi drug izdelek v kaki super akciji, nekje napišejo, da je to zaradi skoraj pretečenega roka uporabe. Zadnjič je bilo v Sparu kislo mleko po polovični ceni, bili smo 20. 6., na tetrapaku je tudi pisalo, da je uporabno do tega datuma, oni pa so veselo napisali, da je uporabno do naslednjega dne. Sem omenila trgovcu in šla dalje. Kupila ga seveda nisem. Loni Makaroni

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

28. jun 2006 9:14

Lidka, tudi jaz imam z Mulerjem eno zgodbico. Pred meseci sem v soboto zjutraj kupila šampon za barvane lase in balzam. Prišla sem domov, pustila vrečko na pralnem stroju in šele po kosilu se odpravila, da vsebino vrečke pospravim. Zagledam, da sem vzela dva šampona... ampak jaz prav ta vikend potrebujem še balzam. Takoj sem se odpravila z vrečko in računom v Mulerja in... trgovka na blagajni: Ne, niti slučajno... to se ne more zamenjat, to pa to, to pa ono... Kot pravi mamamia, šla sem normalna, dobre volje... potem sem zahtevala vodjo in prišla je. Tudi ona "ne, ni možno, koda gor, koda dol..." Jaz sem vztrajala. E pa, ne boste me, čeprav je šlo za bogih 700 SIT. Nisem se sploh nič kregala, ampak sem bila pripravljena prav na vse... No, potem so se le zmigale in poklicale neko šefinjo - ona mi je vzela šampon, odšla do police in mi zamenjala za balzam. Lepo sem se zahvalila in odšla - od takrat nisem bila notri. Zanimivo, imela sem njihovo vrečko, njihov račun, slip od kartice (ker sem še nekaj nakupila), pa skorajda ni nič zaleglo. Kar se ostalih trgovin tiče - mesarju obvezno gledam pod prste, ko mi na delikatesi vaga ali reže salamo, ji gledam pod prste, na tržnici branjevki gledam pod prste... Jaz pravim - moj denar je in moja pravica je, da zanj dobim tisto, kar želim. Pozdravček!

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

28. jun 2006 9:32

Enako pri meni, Dragička. Vse sem imela s sabo, do vseh prodajalk so me pošiljale, preden sem do neke šefice prilezla... Še vedno dobre volje. Pa še očeta sem srečala vmes, tako da sva vems čvekala, ampak so me lepo poslali ven, češ da ne morejo nič. Sva kar gledala... V Nami me je prodajalka na delikatesi poslala nazaj v vrsto za kruh, če bi hotela naročit solato. Ker je tak sistem. Čakaš dvajset ljudi, da naročijo kruh in greš z njimi na delikateso, če hočeš kaj od tam. Halo? Takrat sem vse pustila tam in šla ven. Če ne bom kupial kruha, tudi v vrsti pri kruhu ne bom čakala, ne? Ah, verjamem, da so stranke tečne, ampak prodajalci se včasih ne zavedajo, da so zaradi nas tam... Da ne govorim, ko mi pred mano koga vzamejo preko vrste. Sem zadnjič na Pošti to doživela, povedala to gospe, ki se je vrinila in prodajalki, ta pa je zavila z očmi in se mi opravičila...

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

28. jun 2006 19:18

Lidka, tudi jaz nimam slabih izkušenj s trgovci.Mogoče pa bo to držalo ,da smo štajerci bolj prijazni kot ljubljančani (ne velja seveda za vse) balu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti