Pokvarjeni goveji zrezki - pozor: zašlo s teme

tej@  

član od: 24.6.2005

sporočila: 33

tema odprta - 26. jun 2006 13:27 | ogledi: 7.773 | odgovori: 73

Zanima me ,če so zrezki kupljeni v soboto lahko že pokvarjeni. Bili so v hladilniku, nič začinjeni.Smrdijo še ne ampak so malo preveč mastni -sluzasti.

tej@

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. jun 2006 13:35

Če je bil hladilnik prižgan, bi moralo meso še funkcionirati. Vendelina jr.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

26. jun 2006 13:41

Če ti hladilnik dobro hladi, nebi smeli biti pokvarjeni, oplakni jih pod tekočo mrzlo vodo in bo. Jaz jih sicer takoj pripravim, ali pa najkasneje naslednji dan. Svetovala bi ti da daš čebulo, pa veliko česna. Pozdrav Anamarija

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

26. jun 2006 16:54

če sumiš da so pokvarjeni jih vrzi stran.Ni lepo je pa koristno za tvoje zdravje.To pa je na prvem mestu ,kajne. lp ursa40

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

26. jun 2006 18:09

Ko greš v mesnico, ali si prepričana, da dobiš sveže meso? Jaz nebi delala panike. Preden jih zabrišem, bi poskusila kot sem zgoraj napisala. Saj se takoj zavoha ali je vse v redu ali ne. Pozdrav Anamarija P.s. Teja če so zanič, imam sedem mačk za nahraniti

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. jun 2006 20:43

ne verjamem, da so se ti zrezki lahko pokvarili v tako kratkem času. Pa tudi tega ne verjamem, da jih boš z veseljem postregla in pojedla, če nisi prepričana v njihovo brezhibnost. Stvar je zelo subjektivna. Sama vržem stran vse v kar nisem prepričana. Imam pa podvprašanje - kako se obnašate pri zelenjavi? Ali obrežete nagnite in bolne dele in uporabite ostanek, ali vržete stran vse? Nekoč sem bila na predavanju o zdravem življenju in predavatelj je rekel, da za nobeno ceno ne bi jedel stvari, v kateri se je začel gnilobni proces, ali ki kaže bolezenske znake. Kako torej s tem? Lisa

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

26. jun 2006 23:09

Če se le da, zelenjavo obrežem in ostalo uporabim (sploh pri kuhanju, praženju). Tako težko karkoli zavržem... (razen če ni res nagnito, ovelo, plesnivo) Živa

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

26. jun 2006 23:13

Če si jih kupila pri mesarju, praviloma ne bi smelo biti tako hitro pokvarjeno. Sama sluzastih in četudi minjaturno smrdečih zrezkov niti pod razno ne bi zaužila. Se mi je pa že zgodilo, da sem kupila zapakirano meso, kateremu še nekaj dni ne bi potekel rok trajanja, pa je smrdel cel hladilnik (pa je bilo meso v še originalni embalaži). Morda je trgovec, prevoznik ali kdo drug v tej verigi od "pridelave" do trgovine pozabil platojček na neprimerni temperaturi ... Morda je tudi tvoje meso imelo to "srečo"...pa še poletje je... lipa

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

27. jun 2006 3:56

Glede na to, da se marsikatera stvar iz trgovine pokvari že pred rokom (oz. pokvarjeno že dobiš), sem se odločila, da si na pult v kuhinjo postavim košarico, v katero bom metala PRAV VSE račune iz trgovin. In če se bo karkoli pokvarilo, bom nesla nazaj (z računom pa bom dokazovala). Pa četudi me bodo zavrnili, si bom vsaj olajšala dušo. Če pa bodo skrajno nesramni (stranka ima namreč vedno prav), bom probala kako bodo reagirali na besedo inšpekcija. Hej, za to so pa plačani, da delajo. Nikoli ne bom pozabila, ko sva šle s kolegico po Frutke in so bile 3 vrste (torej trije različni okusi) Frutkov na polici s pretečenem rokom. To pa je vendarle preveč- hrana je le za otroke!!! Malo sem šla mimo teme... Zrezke bi jaz skuhala in imela za kužke in mucke. Teja, če le teh nimaš, pa zrezke odstopi sosedi. Lisa glede zelenjave pa tako- če je dokaj uporabna, jo vedno obrežem in porabim za omake. Če pa ne gre v promet takoj, pa jo zamrznem. Lep dan in veliko se smejte

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

27. jun 2006 8:07

rozanec je napisal/a:
Če pa bodo skrajno nesramni (stranka ima namreč vedno prav), bom probala kako bodo reagirali na besedo inšpekcija. Hej, za to so pa plačani, da delajo.
No, do takih strank imam pa jaz odpor. Že nekaj let sem namreč v trgovini, včasih v neposrednem stiku s strankami, včasih pa kot posrednik v raznik sporih med strankami in uslužbenci. In moram reči, da so najbolj prepotentne tiste stranke, ki se pridejo pritoževati že z idejo v glavi, da so kralji. Jaz pravim, da je stranka kralj šele takrat, ko se tudi do uslužbenca v trgovini obnaša spoštljivo. Ampak, ker te ne poznam, te ne bom obsojala. Moram pa poudariti, da se mnogo sporov da rešiti z dobro voljo (kar pri zgoraj omenjenih strankah ni mogoče, ker pridejo nasršene že v trgovino), tudi prodajalci so veliko bolj prijazni in pripravljeni na uslugo tudi takrat, ko to ni potrebno (recimo, da se je stranka za neko blazno drago zadevo premislila), če je stranka spoštljiva. Kar se pa pretečenih rokov tiče - res je, zgodi se, da na polici ostane kak preteč izdelek (v velikih trgovinah polic velikokrat sploh ne polnijo zaposleni, ampak zaposleni dobaviteljev, npr. Drogine izdelke polni nekdo iz Droge, itd.), takrat se stranki opravičimo in ji povrnemo gotovino, če tako želi. Če je izdelek pokvarjen (ponavadi se kvarijo izdelki ene in iste znamke) in je dokazljivo, da je pokvarjenega že kupila, potem storimo isto. Če pa stranka kupi recimo meso ali ribe in jih čez dva dni prinese nazaj, češ, da je kupila pokvarjeno blago in da smrdi, potem izdelka ne menjamo - kako pa naj vemo, da stranka ni enostavno kupila mesa, ga zaprla v tem vremenu v pregret avto in šla za eno uro na kavico? Je pa tako, da večina ljudi pretečen rok opazijo sami v trgovini in prijazno opozorijo zaposlene na to. Nekateri pa seveda začnejo takoj groziti z inšpekcijo. Še malo, pa bo tudi pri nas zdrava pamet odpovedala in bomo na istem kot v Ameriki, kjer visi en kup opozoril za vsako figo, ker se vsak boji tečnih strank, ki so - samo po sebi umevno - kralji, odgovornosti sami zase pa si ne priznavajo. Sasenka

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

27. jun 2006 8:55

Jaz se strinjam s Sasenko v te, da se s strpnim pristopom in dobro voljo da vse take sporčke rešiti v obojestransko zadovoljstvo (po mojih izkušnjah). Res pa je pri kočljivih izdelkih ob nakupu pametno vedno preveriti rok. Lp Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti