Sirova juha-sirnica

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

2. sep 2010 11:54

Lučka52, to je to in kot si rekla, se očitno juha razlikuje od kraja do kraja. Hvala ti lepa.

Hedonist,naj ti pojasnim kako je s tem da odgovarjam na pet let staro pošto: v kulinariki sem iskala to juho, pa sem se pač naslonila na ta prastar recept. Meni se to ne zdi nič tako zelo slabega kot se zdi tebi. no, ne jezi se tako zelo. Lep pozdrav vsem

mejačka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

2. sep 2010 12:18

Se sploh ne jezim ampak sem samo povedal , da je post star pet let in nič več. Tudi meni se je to že zgodilo in sem jih tudi slišal zaradi tega ampak sej ni štos v tem in kolegica Mejačka, končajva to zadevo. Skuhaj župco pa poročaj kakšna je, jo bom morda potem še jaz. lp hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. sep 2010 6:26

mejačka je napisal/a:

Pred mnogo, mnogo leti sem v vasici Smast ali Drežnica (tudi to sem že pozabila) jedla neko prekrasno juho. Kot se spomnim so bili v juhi makaroni in kocke sira. Očitno so sir položili v juho čisto na koncu,saj bi se drugače raztopil. Mogoče je to juha ki jo išče Nicol. Če je tu gor kdo iz tistih krajev bi prosila če lahko pošlje recept.

mejačka

Podčrtani stavek razumem kot prošnjo za recept. In zakaj ne bi napisala še tega, da mogoče tak recept išče (morda pa res še išče>) nicol?

rimljanka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. sep 2010 8:40

Lučka52, hvala za odličen recept! Včeraj sem skuhala juho po njem in je res zelo zeelo dobra in tudi hitro kuhana. Žal nisem imela tolminca, pa sem dala pač tisto, kar je bilo pri hiši (malo ovčjega sira in malo parmezana). Bilo je zelo dobro ampak ne vem, če sem dala pravo količino sira, vsakega sem dala dobro pest.

Koliko približno ga dodaš ti na dva litra vode?

nola

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

3. sep 2010 8:41

Sem razumel cenjena Rimljanka in vzel na znanje. Absolutno je prav, da se za iskanje nečesa uporabljajo stare teme in se ne odpirajo nove v nedogled, sej, kam bi pa sicer prišli !? Vse OK. lp hedonist

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

3. sep 2010 14:54

Nola, me veseli, da ti je " sirna zupa" kot jo imenujemo pri nas, vsec. Enkrat bo treba objaviti recept, bi bilo res skoda, ce bi sla v pozabo. Tudi sama jo se vedno delam, ampak s kolicinami je pa kriz. Mislim, da je kakih 10 ,morda 15 dag na . 1.5 do 2 l vode cisto dovolj. Za lazjo predstavo se tole: moja stara mama je kuhano jajce zajela v zajemalko, beljak z vilico grobo razrezala, rumenjak pa kar v zajemalki povsem razmesala z malo juhe ter vse skupaj zlila nazaj v juho. Ta je potem dobila krasno rumeno barvo in v kontrastu s temno barvo suhega majarona bila nenavadno lepa tudi na pogled. lp lučka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. sep 2010 19:52

Hvala za pojasnilo, Lučka, moram nabaviti še ta pravi sir, bi bilo pa res fino, da objaviš recept v bazi, tukaj na forumu se marsikaj kar izgubi. Juha je pa res odlična, jo bom jutri kar še enkrat naredila.

nola

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. sep 2010 23:03

No, sem nabavila tolminca. Poskusim jutri.

Lučka, če imaš voljo, pa še napiši recept za žgvarcet.

nola

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

10. sep 2010 13:07

Ja, saj verjetno je nekaj podobnega, samo tale z linka je istrski, sem pa slišala, da obstaja varianta z jagnjetino in da ga pripravljajo v Posočju. Mogoče sem pa tudi nrobe razumela.

Tisti kos tolminca je izginil še preden sem se dobro obrnila, ga bom morala zelo diskretno nabavit, če bom hotela poskusiti pravo sirnico.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti