Sirova juha-sirnica

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

tema odprta - 26. jun 2006 9:15 | ogledi: 8.024 | odgovori: 21

lepo pozdravljene

včeraj smo bili na izletu v Logarski dolini,kjer sem uživala 100 na uro,potem pa smo šli na kosilo na en kmečki turizem,tam so nam postregli z čudovito juho,ki jo imenujejo sirnica,ta juha je božanska ,no vsaj meni je.

Zdaj pa vas vprašam,če katera pozna ta recep,ker bi jo res rada skuhala.

vem,da je notri skuta,za ostalo pa ne vem

če bi katera vedela za recept ji bom zelo hvaležna

lp pozdravček

nicol

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

26. jun 2006 10:13

Zakaj pa kar tam nisi vprašala za recept stara

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. jun 2006 10:26

Mislim, da sem videla recept za sirovo juho v knjigi Slovenske domače jedi. Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. jun 2006 13:33

Sirovih juh je toliko kot je kmečkih turizmov, kjer imajo domač sir in skuto. Praviloma jih naredijo tako, da iz kombinacije domačih mehkih sirov, jajc in zdroba naredijo žličnike in jih zakuhajo v jušni osnovi. Vendelina jr.

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

2. sep 2010 9:35

Pred mnogo, mnogo leti sem v vasici Smast ali Drežnica (tudi to sem že pozabila) jedla neko prekrasno juho. Kot se spomnim so bili v juhi makaroni in kocke sira. Očitno so sir položili v juho čisto na koncu,saj bi se drugače raztopil. Mogoče je to juha ki jo išče Nicol. Če je tu gor kdo iz tistih krajev bi prosila če lahko pošlje recept.

mejačka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

2. sep 2010 10:12

A misliš da v petih letih še ni našla recepta ? No ljudje smo različni saj jaz zagotovo ne bi tako dolgo iskal ene stvari, še ženske ne, kaj šele ene juhce od sira.........tko da malo, si pozna z nasvetom kolegica Mejačka. lp hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. sep 2010 10:22

Hedonist, včasih pomaga, če do konca prebereš zapis, ki ga komentiraš.

rimljanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

2. sep 2010 11:04

Ampak zdaj pa ne razumem- sem prebral do konca in to večkrat pa je evidentno , da Mejačka piše v sedanjem času .....Mogoče je to juha,ki jo išče Nicol........Zdej če bi pisalo, ki jo je iskala potem bi udaril mimo tako pa nisem. Komentirala je pet let star post kot da je frišen. Sori. In to je šlamparija, ne pa moj komentar. lp hedonist

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

2. sep 2010 11:16

www.mlekarna-planika.si/sirova-juh Prosim, ne bit slabe volje, ker me še danes boli glava od Multija. Mogoče bo zgornji naslov komu prišel prav. banana130

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

2. sep 2010 11:26

No jaz sem doma iz kobariskih koncev (tiste iz Logarske doline ne poznam)in juha je tako hitro pripravljena in tudi dobra, da vseeno zapisem priblizen recept. Kot so priblizne kolicine, ker sama ne merim ali tehtam): v cca 2 l slane vrele vode zakuhamo dve pesti riza. Premesamo in vanjo ubijemo dve celi jajci. Ko jajca zakrknejo, kuhamo se kakih deset minut, nato dodamo na koscke narezan sir, najbolje Tolminc(lahko damo tudi skorje starega, posusenega domacega sira, v tem primeru skorje damo kuhat kar na zacetku) in velik scep suhega majarona. Kuhamo toliko, da se sir raztopi. Rumenjake z vlico malo zmeckamo, da dobi juha lepo rumeno barvo. Mi v to juho nisemo nikoli dajali testenin, vedno le riz. In veliko majarona, nikoli drugih zelisc. Ampak kot ponavadi, se verjetno tudi ta recept razlikuje od kraja do kraja. Lp lp lučka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

2. sep 2010 11:37

mhmh,dobro... pa je ideja za jutri,hvala,draga lučka52! a si zdaj razumel,dragi hedonist,kaj je hotela rimljanka povedat? lp mišzmoke

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti