Obarvana oblačila

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

16. nov 2007 14:37

Ima katera izkušnje z barvanjem tekstila. Imam namreč ene svetle žametne hlače in bi jih rada obarvala na kakšno temno barvo - kaj naj uporabim - katero barvo? Hvala in LP gordana

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

16. nov 2007 15:06

Kupi barvo za tekstil in barvaj po navodilih tudi v pralnem stroju.Jaz dam navadno 2 vrečki barve, so barve intenzivnejše.

Lp,

Nelly

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

16. nov 2007 15:10

Kupiš barvo za tekstil pa vse gor piše. Mora pa imeti tekstil določen odstotek bombaža, drugače se ne obarva. Jaz sem barvala v črno, modro in rdeče pa je prišlo zelo lepo. Pa stehtaj perilo, da ga ne bo preveč. Potrebuješ pa še 1 kilo kuhinjske soli. Jaz barvam s temi barvami, ki jih imajo c intersparu in leclercu. Videla sem ene drugačned tudi v muellerju, teh pa ne poznam. jade

Euphoria  

član od: 11.4.2011

sporočila: 56

20. nov 2012 21:03

Živio,

uspelo mi je obarvati sivo majico na roza odtenek.

Se tale k2r prašek še dobi, ali priporočate kaj drugega?

Hvala

 

Euphoria

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. nov 2012 7:25

Glede na to, da ga imam doma, predvidevam, da še, imam pa še neko čudo od italijanskega proizvajalca, mislim, da nabavljeno v Muellerju, ampak odkar imam zadeve na zalogi, mi ni uspelo še ničesar pobarvat.

Loni Makaroni

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. nov 2012 9:54

Meni pa, iskreno povedano, ni uspelo še ničesar razbarvat, ne glede na vsa čudesa kemije iz naših drogerij; razen kolikor so pač stvari same s časom zbledele. 

Sonja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

21. nov 2012 10:23

Poskusi z kisom za vlaganje.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. nov 2012 10:53

Kis pri teh zadevah sodi v kategorijo ".... so same s časom zbledele". Kemija ima svoje zakonitosti in se na trdno voljo požvižga. 

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. nov 2012 22:44

Euphoria je napisal/a:

Živio,

uspelo mi je obarvati sivo majico na roza odtenek.

Se tale k2r prašek še dobi, ali priporočate kaj drugega?

Hvala

 
Euphoria

Videla prepozno, se opravičujem. Naslednji nasvet preizkusila nekako trikrat, štirikrat, dvakrat uspelo. Torej: ko potegnete iz stroja obarvano perilo, NEMUDOMA zavrite vodo, vanjo naribajte navadno milo za pranje (jaz vzamem Hirsch ali pa Vanish ali pa še nekaj našega pralnega, pa se zdajle ne spomnim natančno imena), odstavite od ognja in v lug namočite obarvano perilo. Pustite eno uro, nato perilo spet v stroj in normalno operite.

lp

cervus

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

22. nov 2012 4:54

Tudi moj nasvet bo prišel najbrž prepozno.

Sicer zelo zelo pazim, se pa zgodi. Tako kot je napisala elaphus - TAKOJ  ko opazimo kaj se je zgodilo, ne pustimo, da se perilo posuši ampak se takoj lotimo reševanja. Če je perilo pretežno bombažno (brisaće, rjuhe, kuh. cunje, bombažno spodnje perilo) in pretežno bele barve - takega kot peremo na 60 in več stopinjah - potem dam ali arekino (če je bolj močno obarvano) ali beli vanish in ponovim pranje skupaj s praškom na 60 stopinj. Tudi če so to neke bele ali zelo svetle reči bombažnega porekla, ki jih perem na 40 stopinj bi ravnala enako - z vanishem.

Problem so sintetične cunje ali mešanice z večjim deležm sintetike - pri teh pa se pogosto ne da razbarvati, oz. jih razbarva čas oz. število naslednjih pranj - bi pa seveda poskusila reševati z belim Vanishem, takojšnjim ponovnim pranjem na 40 stopinj - lahko pa se zgodi, da bo npr. če je to kakšno spodnje perilo lepo razbarvalo vse razen delov z elastiko, ki bodo še vedno obarvani - mogoče pa bodo še vedno pogojno nosljivi.

Po moje je difinitivno najbolj zoprna rumena in rdeča barva.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti