Torta iz ajdove moke

neznan uporabnik
tema odprta - 24. nov 2001 7:58 | ogledi: 9.023 | odgovori: 7

Rabim vašo pomoč.Mogoče ima kdo recept za ajdovo torto.Lepo prosim !

Vas vse skupaj lepo pozdravljam!

neznan uporabnik

25. nov 2001 14:48

V moji knjigi sem našla recept za ajdovo torto z borovnicami. Te zanima ta recept, ali imaš v mislih kakšnega drugega? Pozdrav, Helena

neznan uporabnik

26. nov 2001 6:56

Helena, mene pa zanima ta vas recept ajdovo torto s borovnicami. Hvala in lp.

neznan uporabnik

26. nov 2001 7:33

V Kalinškovi knjigi sta dva recepta za ajdovo torto.Oba sem že preiskusila in sta dobra. Jih bom doma prepisala in jih jutri dobiš. lp kaja

neznan uporabnik

26. nov 2001 12:36

Včasih je bil na vrečkah za vanilin sladkor (ali morda pecilni prašek) Regina odličemn recept za ajdovo torto. Mislim, da je embalaža še vedno enaka. Torta je oblita z belim ledom in ima na vrhu nekakšne roza bombončke /okraske. Vem, da sem jo nekoč naredila, pa žal ni bila nikomur všeč razen meni. Malce poglejte po policah v trgovini, po moje se bo ta recept še našel. LP tinca

neznan uporabnik

26. nov 2001 23:18

Recept za ajdovo torto z borovnicami: Potrebujemo (za okrogel pekač s premerom 26 cm: 2 jedilni žlici grobo mlete ajdove kaše 3 jajca 150g medu ščepec soli 60 g ajdove moke 40 g pšenične moke (tip 1050) 300 g borovnic pol litra sladke smetane 50g sesekljanih orehov 30g pistacije Model namastimo in posipamo z grobo mleto ajdovo kašo. Ločimo rumenjake in beljake. Rumenjake, 90 g medu, ščepcem soli in 2 jedilnima žlicama tople vode stepamo 7 minut. Beljake stepemo v sneg. Tretjino damo v maso z rumenjaki. Ostale beljake, ajdovo in pšenično moko previdno zmešamo z rumenjakovo maso in damo peč. Pečemo 12-15 minut pri 200 stopinjah. Ohladimo in prerežemo. Borovnice operemo in odcedimo. 250 g jih zmiksamo v pire. Smetano s preostalim medom trdo stepemo. Borovnice zmešamo s polovico smetane in razmažemo po spodnji polovici tortinega dna. Posipamo s orehi. Pokrijemo z drugo polovico testa in jo zgoraj premažemo z mešanico smetane in borovnic. Okrasimo s preostalimi borovnicami in pistacijami. Dober tek! Helena

neznan uporabnik

27. nov 2001 8:30

Adova torta 1 100 g masla 180 g sladkorja z kimonino lupino 6 jajc 180 g ajdove moke noževa konica pecilnega praška Maslo penasto umešaj,dodaj sladkor in rumenjake.Ko naraste,rahlo umešaj sneg 6 beljakjov z moko in pecilnim.Zmes peci na zmerni temperaturi cca 1 uro.Ohlajeno prereži,namaži z marmelado in oblij s čokoladnim oblivom. Ajdova torta 2 180 g masla 7 jajc 180 g sladkorja l limonino lupinico 280 g mletih mandeljnov 130 g ajdove moke 1/2 pecilnega praška Mešaj maslo,ko narate primešaj 3 cela jajca in 4 rumenjake.Počasi dodajaj mandeljne,sneg 4 beljakov in moko s pecilnim. Peci v 2 modelih cca 1 uro.Ohlajeno namaži z ribezovo marmelado in oblij s sladkornim ledom. Jaz včasih naredim kremo iz kostanjevega pireja,ki ga zmešam z rastlinsko smetano. P.S. Pecivo "na suho", o katerem je bilo precej govora,sem prav tako poskusila z ajdovo moko in je bilo odlično. lp kaja

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

3. dec 2001 17:10

Sestavine za ajdovo torto: Testo: 8 jajc 16 dkg ajdove moke 14 dkg sladkorja 1 vanilin sladkor 1/2 pecilnega praška 1 zlica olja Preliv: 5 dl belega vina 10 dkg sladkorja 1 cajna zlicka mletega cimeta 1 cajna zlicka mletih nageljnovih zbic naribana lupina 1 limone Rumenjake penasto umesamo s polovico sladkorja in vanilin sladkorja. Primesamo olje. Beljake stepemo s preostalo polovico sladkorja v trd sneg in ga primesamo rumenjakovi masi. Med moko vmesamo pecilni prasek in jo ob rahlem mesanju vmesamo v dobljeno maso. Mesanico stresemo v pomascen tortni model in pecemo pri 170C 20-30 minut. Medtem skuhamo preliv in ga ohladimo. Z njim prelijemo ohlajen biskvit. Torto lahko ponudimo s stepeno sladko smetano. Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti